Skocz do zawartości


Zdjęcie

TP Link wr340g - niepoprawne hasło admina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Frumbar

Frumbar

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 20 11 2011 - 18:36

Witam, chciałem skonfigurować router, jednak na moim komputerze nie byłem w stanie tego zrobić, jak wchodziłem na 192.168.1.1, wyświetlało się okno, że jest błędny login/hasło. Resetowałem router do ustawień fabrycznych, i to nic nie pomagało... Na innym komputerze bez problemu to zrobiłem, i wszystko ładnie działało, ale chciałem jeszcze w ustawieniach zmienić jedną rzecz, gdyż router mi blokował niektóre aplikacje, tak samo jak firewall. A żeby to zmienić, to potrzebuję wpisać moje ip w ustawieniach, które potem jest weryfikowane, więc nie mam innego wyjścia jak na swoim komputerze to ustawić.
W czym może być problem? Na 2 innych komputerach działało bez problemu, od razu po wpisaniu tego ip wyskakiwało okienko do wpisania loginu i hasła, a u mnie się tak nie da zrobić... Z góry dziękuję za pomoc.

  • 0

#2 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 20 11 2011 - 20:05

A łączysz się przez LAN czy przez Wi-Fi z routerem? Bo możesz mieć założoną blokadę na logowanie właśnie przez Wi-Fi

  • 0

#3 Frumbar

Frumbar

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 20 11 2011 - 20:14

A łączysz się przez LAN czy przez Wi-Fi z routerem? Bo możesz mieć założoną blokadę na logowanie właśnie przez Wi-Fi

I przez wifi, i na kabelku próbowałem, nic to nie dało niestety.
  • 0

#4 Frumbar

Frumbar

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 11 2011 - 23:28

Nikt nie wie jak mi pomoc?
  • 0

#5 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 21 11 2011 - 23:51

probowales roznymi przegladarkami?
  • 0

#6 Frumbar

Frumbar

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 11 2011 - 02:23

probowales roznymi przegladarkami?


Tak, w trzech różnych, i to także nic nie daje. Gdyby nie to, że działa wszystko na innych komputerach, to bym pomyślał, że coś jest z routerem, ale teraz wiem, że coś w ustawieniach mam poprzestawiane.. Tylko że nie mam pojęcia co to takiego może być :)
  • 0

#7 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 22 11 2011 - 16:13

Może przełóż kabel LAN w routerze do innego portu.
  • 0

#8 Frumbar

Frumbar

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 11 2011 - 23:11

Może przełóż kabel LAN w routerze do innego portu.

Próbowałem już tego. Ale to raczej nie jest wina routera, tylko jakichś ustawień w komputerze, na innych mogę wejść w te ustawienia.
A komunikat jaki się pojawia po wpisaniu 192.168.1.1 jest taki: http://www.pixhost.org/show/416/10135359_bez-tytulu.jpg Nie ważne w której przeglądarce sprawdzam (a sprawdzałem na ff,chrome,ie), komunikat jest ten sam. Gdzie takie hasło jest domyślnie zapisywane? Bo ja jestem pewien że go nie wpisywałem (a gdybym je wpisywał, to z pewnością bym wpisał admin/admin).
  • 0

#9 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 22 11 2011 - 23:41

Dziwna sprawa. Z tego obrazka widać jak na dłoni, że złe hasło. Ty wiesz na pewno jakie jest fabryczne hasło?
  • 0

#10 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 23 11 2011 - 09:44

jak wpisujesz haslo np. do notatnika to wszystkie litery sie zgadzaja?
  • 0

#11 Frumbar

Frumbar

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 23 11 2011 - 15:01

jak wpisujesz haslo np. do notatnika to wszystkie litery sie zgadzaja?

Problem jest taki, że ja nigdy tego hasła nie wpisywałem... A na innych komputerach jak wpisuję admin/admin, to wszystko ładnie działa, tylko na moim komputerze nie.. I przy wpisywaniu byłoby widać hasło i login, więc nie ma możliwości pomyłki.

  • 0

#12 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 23 11 2011 - 15:15

a zobacz w trybie awaryjnym (z uruchomiona obsluga sieci)

moze to jakis wirus?

jeszcze zobacz z jakiegos Linuxa z CD czy tez sie nie da, to przynajmniej wykluczy problem systemowy

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych