Skocz do zawartości


Zdjęcie

TP LINK TP-WDR4300 + HDD WD MY BOOK LIVE - konfiguracja dysku sieciowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 raiden25

raiden25

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 11 2012 - 20:31

Witam stałem się ostatnio myślę że szczęśliwym posiadaczem routera TP-LINK TP-WDR4300. Dodatkowo zakupiłem dysk WD MY BOOK LIVE. Dysk jest na kabel RJ - powiedzieli w sklepie że będzie szybszy niż na usb.

Skonfigurowałem sobie dysk w sieci domowej. Jednak chciał bym mieć do niego dostęp w każdym miejscu oraz zależy mi na tym aby udostępniać znajomym niektóre foldery do przeglądania dokumentów. Niby ten dysk WD oferuje dostęp przez strone internetową ale za chiny nie wiem jak to zrobić aby dostęp był poza domem. jest aplikacja na telefon (android/ios) gdzie wpisujemy kod weryfikacyjny i łączymy dane urządzenie mobilne z dyskiem i nawet chyba robiłem to poza domem, jednak inaczej sprawa wyglada z PC poza domem.

Na routerze w zakładce DYNAMIC DNS wprowadziłem dane konta www.no-ip.com które uprzednio założyłem. Aktualnie mam Connnection Status: Succeeded - więc wszystko wygląda na połączone.
Na stronie no-ip.com mam aktualnie swój HOST (pod wybraną domeną darmowa) oraz IP/URL.

Na tym sie zatrzymałem, dalej nie wiem co zrobić. Prosił bym o pomoc, co należy dalej zrobić uwzględniając to że potrzebuje szczegółowej instrukcji gdyż dziedzina routerów, ip, przekierowań, portów itd jest dla mnie baaardzo obca... Mój cel który bym chciał uzyskac to dostęp do mojego dysku dla mnie i dla Gości. Czyli ja (admin) moge zapisywac, kopiować, kasować, natomiast gość odczytywać wybrane foldery i tylko tyle. Czy jest to możliwe ?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych