Skocz do zawartości


SłabyMentalnie

Rejestracja: 18 lip 2016
OFFLINE Ostatnio: 28 07 2016 15:42
-----

Moje tematy

Wiedźmin3, Sterownik graficzny przestał działać

22 07 2016 - 23:00

Witam

Mam problem związany z Wiedźminem 3. Od razu zaznaczę, że problem ten występuje tylko i wyłącznie w Wiedźminie 3. 

Podczas grania w losowych momentach, raz po 5,10,15,20 minutach, a czasem nawet po godzinie wiedźmin się wyłącza i pokazuje się pulpit, a w prawym dolnym rogu występuje komunikat "Sterownik graficzny przestał działać, ale odzyskał sprawność, Nvidia kernel mode driver". Moja karta to gtx 770 Palit JetStream.

Sterowniki to wersja : 368.81. Rozwiązałem problem usuwając sterowniki i pozwalając systemowi na wgranie własnych wersji 320. Mógłbym to zostawić, ale zauważyłem duży spadek wydajności w grze pomiędzy wersją 320 a 368. Sprawdzałem też kilka poprzednich wersji 365...

Karta sprawdzona w innym komputerze przy zupełnie innych podzespołach, problem ten sam.

Będę wdzięczymy za każdą pomoc

 

Wiedźmin oczywiście jest oryginalny korzysta z platformy gog.


Komputer się wyłącza podczas grania (problem złożony)

18 07 2016 - 19:38

Witam

Na początku zaznaczam, że komputer jest złożony teraz, więc żadne z podzespołów nie współpracowało ze sobą wcześniej.

Postawiłem system, wgrałem wiedźmina 3 i po 3 minutach gry wyłączył się komputer. Musiałem odczekać minutę, żeby znów dało się włączyć. Kolejna próba po 10 min padł, następnie po 5 min. Podczas przeglądania internetu komputer działał normalnie.

 

Temperatury procesor w spoczynku 25, w stresie nie przekracza 50 stopni.

Karta graficzna spoczynek: 30, obciążenie nie przekracza 70 stopni.

 

Pierwsze co sobie pomyślałem to, że zasilacz jest za słaby jak na tę konfigurację i pod wpływem maksymalnego odciążenia nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości mocy i się wyłącza. Jednak problem w tym, że jest on chłodny, a przecież zasilacz pod takim szczytowym obciążeniem powinien być gorący jak się nie wyrabia, czy nie mam racji?

Praktycznie cała platforma wraz z obudową jest chłodna nawet po tych 10 min gry w wiedźmina 3. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie co do diagnozy, ale wiedźmin 3 jest oryginalny, uruchamiany za pomocą platformy gog.

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Podzespoły:

Płyta: ASUS m5a78l-ML x3

Pamięci: Crucial Ballistix 2x 4GB 1600Mhz CL9

Zasilacz: CoolerMaster 500w, model RS-500-ACAB-M3

Procesor: Fx 6300

Chłodzenie: Ferra 3 He 1224

Dysk: WD Blue 500GB

Obudowa: Gladius M20

Karta graficzna: GTX 770 Palit JetStream