Skocz do zawartości


Zdjęcie

System windows napotkal problem podczas komunikowaniem sie z urzadzebiem podlaczonym do tego komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 adrian123451

adrian123451

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 18 02 2016 - 15:11

Witam mam problem z uruchomieniem komputera. Po wlaczeniu pokazuje mi sie uruchamianie systemu windows (napis I pojawia sie flag). Po chwili wyskakuje szary pasek z napisem ,, trwa ladowanie plikow'' lecz po chwili wyskakuje blad z napisem ,, system windows napotkal problem podczas
komunikowania sie z urzadzeniem podlaczonym do tego computers" zgaduje ze chodzi o dysk twardy. Mam do wyboru nacisnąć enter - kontynuuj, lub escape - wyjdz.
Po nacisnieciu obojętnie którego przycisku (center lub escape) komputer się resetuje i mam do wyboru albo uruchomić narzedzie do naprawy systemu albo uruchomić normalnie lecz po naciśnięciu obojętnie której opcji uruchamiania się wspomniany szary pasek, zacyna sie ladowac i znów w połowie wyskakuje komunikat ,,system Windows napotkal problem podczas komunikacji...". I tak cały czas
Co ciekawe po wyłączeniu komputera z przycisku i wlaczeniu ponownie man do wyboru wapomniane 2 opcje i nie ważne która wybiorę ona zadziała. Potem komputer normalnie działa (włącza się bez żadnych komunikatów), aż do następnego dnia. Gdzie sytuacja się powtarza. Jeszcze dzieniejsze jest to że rano uruchamia się normalnie dopiero po południu około od godziny 12 występuje problrm. Można pomyśleć że to moja wina i ja robię co źle podczas wyłączania komputera, jednak dzisiaj i wczoraj celowo nie wlaczalem komputera rano i sytuacja się powtorzyla. Rozkręcilem komputer podociskalem wszystkie kable w srodku. Przeskanowalrm dysk programami i wszystko powinno być dobrze jednak tak nie jest i mam problem. Mój komputer mam już dosyć długo jednak nie wydaje mi się aby to było tego przyczyną. Uprzedzam również ze mi nie spadł ani nie został kopniety. Po prostu w niedziele działał a w poniedziałek wyskoczył problem i od tamtej pory wyskakuje codziennie. Prosze o pomoc!

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 02 2016 - 09:23

Podaj konfigurację kompa. To niekoniecznie musi być dysk - napęd DVD, usb itp.. Odłącz wszystko co masz podpięte z zewnątrz, łącznie z netem i sprawdź wtedy. Przeskanuj kompa na obecność wirusów, trojanów. Co instalowałeś zanim problem wystąpił? Spróbuj przywrócić system do stanu zanim problem wystąpił. Spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym i zobacz czy dalej się tak dzieje.



  • 0

#3 adrian123451

adrian123451

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 02 2016 - 10:29

Wielkie dzięki, zastosuje się do twoich porad.
Konfiguracja komputera:
Klasyfikacja: 5,4 indeks wydajności systemu Windows
Procesor: Intel R Pemtium R Dual CPU E2200 @2.20 GHz
Zainstalowana pamięć RAM: 2,00 GB
Typ systemu: 32-bitowy system operacyjny
Nazwa komputera: Jacek-Komputer
Pełna nazwa komputera: Jacek-Komputer
Opis komputera : brak
Grupa robocza : WORKGROUP
Chciałem dodać że raz padł mi system w komputerze i teraz mam nieoryginalny
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 02 2016 - 11:14

Bardziej mi chodziło o komponenty - jaka płyta, grafika, zasilacz, napęd, dyski i wszystko to co wśrodku, czyli ewentualne karty telewizyjne itp. xD.


  • 0

#5 adrian123451

adrian123451

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 02 2016 - 11:54

Procesor już podałem a więc:
Karta graficzna: NIVIDIA GeForce 8600GT
Zasilacz:
Napęd: HL- DT-ST DVD RAM GH20NS10ATA Device
Stacje dysków: Generic USB CF Reader USB Device

 

Generic USB MS Reader USB Device

 

Generic USB SD Reader USB Device

 

Generic USB SM Reader USB Device

 

SAMSUNG HD250 HJ ATA Device

 

Karty sieciowe: Kontroler Gigabit Ethernet Atheros L1 10/100/1000Base-T

Teresin Tuneling Pseudo-Interface(przy tym przy ikonce jest wykrzyknik na żółtym tle. Do aktualizacji, nie wiem czy może mieć z tym związek)
 


Użytkownik adrian123451 edytował ten post 19 02 2016 - 11:59

  • 0

#6 adrian123451

adrian123451

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 02 2016 - 11:54

Procesor już podałem a więc:
Karta graficzna: NIVIDIA GeForce 8600GT
Zasilacz:
Napęd: HL- DT-ST DVD RAM GH20NS10ATA Device
Stacje dysków: Generic USB CF Reader USB Device
Karty sieciowe: Kontroler Gigabit Ethernet Atheros L1 10/100/1000Base-T

Teresin Tuneling Pseudo-Interface(przy tym przy ikonce jest wykrzyknik na żółtym tle. Do aktualizacji, nie wiem czy może mieć z tym związek)
Generic USB MS Reader USB Device
Generic USB SD Reader USB Device
Generic USB SM Reader USB Device
SAMSUNG HD250 HJ ATA Device
  • 0

#7 adrian123451

adrian123451

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 02 2016 - 11:54

Procesor już podałem a więc:
Karta graficzna: NIVIDIA GeForce 8600GT
Zasilacz:
Napęd: HL- DT-ST DVD RAM GH20NS10ATA Device
Stacje dysków: Generic USB CF Reader USB Device
Karty sieciowe: Kontroler Gigabit Ethernet Atheros L1 10/100/1000Base-T

Teresin Tuneling Pseudo-Interface(przy tym przy ikonce jest wykrzyknik na żółtym tle. Do aktualizacji, nie wiem czy może mieć z tym związek)
Generic USB MS Reader USB Device
Generic USB SD Reader USB Device
Generic USB SM Reader USB Device
SAMSUNG HD250 HJ ATA Device
  • 0

#8 adrian123451

adrian123451

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 02 2016 - 12:02

Źle mi się wyedytowało więc mam 3, 1 jest dobre



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych