Skocz do zawartości


Zdjęcie

System nie wykrywa dysku USB


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 outside

outside

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 20 03 2012 - 12:36

Witam,
spędziłem wiele godzin w internecie zanim postanowiłem opisać swój problem na tym zacnym forum.
Mam płytę główną Gigabyte p55-us3l oraz system Windows 7. Dziś jak codzień odpaliłem komputer i zacząłem pracę, zainstalowałem jakieś windowsowskie aktualizacje i pracowałem dalej. Po pewnym czasie wszedłem w swój dysk przenośny ( PQI 320Gb) podłączony przez USB, który jest podłączony na stałe do komputera i okazało się że nie ma w nim żadnych plików. Pomyślałem sobie że to nie możliwe żeby komputer tak szybko i bez mojej wiedzy sformatował dysk. Wyjąłem dysk po czym włożyłem raz jeszcze i komputer go nie wykrywa. Wyświetla że instalacja sterownika się nie powiodła. Do komputera podłączony był też drugi dysk przenośny i też komputer go nie wykrywa. Podłączyłem pendrive'a i też go nie wykrywa.
Skorzystałem z następującego filmiku bo czytałem że u wielu osób z tego wynika problem



wykonałem to co tam jest pokazane i po uruchomieniu komputera pendrive był widoczny ale jak go wysunąłem i włożyłem raz jeszcze to problem się powtórzył.
Zaktualizowałem BIOS i też nie działa.

Myślałem o odinstalowaniu sterowników USB ale z dwóch powodów tego nie zrobiłem:
1. Nie wiem jak odistalować same sterowniki USB z płyt
2. Nie mam przekonania czy to na pewno USB bo gdy wchodzę w menadżer urządźeń to wyświetla się komunikat w miejscu podłączenia USB "Unknow Device"

Zarządzanie komputerem - Zarządzanie dyskami nie wyświetla żadnego dysku zewnętrzenego choć są podłączone 3.

Moim domysłem jest że jakaś aktualizacja parszywego WINDOWSA 7 coś namieszała!!!! ale wole poznać zdanie i porady ekspertów!

PROSZĘ WAS O POMOC BO TEN PROBLEM W INTERNECIE SIĘ PRZEJAWIA W KILKU MIEJSCACH WIĘC ROZWIĄZANIE MOŻE PRZYNIEŚĆ ULGĘ WIELU LUDZIOM!

Z góry dzięki!

  • 0

#2 outside

outside

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 21 03 2012 - 12:36

Pożar ugaszony.
Wystarczyło odinstalować wszystkie USB "Unknow device" poprzez prawy przycisk myszy "odinstaluj" po czym wyłączyć komputer, odłączyć zasilanie na minutę następnie włączyć kompa i podłączyć dyski i wszystko śmiga ok także problem jest już rozwiązany.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych