Skocz do zawartości


Zdjęcie

System nie wdzidzi cd/dvd a bios tak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 marjo

marjo

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 04 2011 - 14:15

Witam wszystkich. Mój problem jest następujący. Posiadam laptopa firmy Asus model F5N. Pewnego dnia siadła mi nagrywarka dvd. Bios widział ją ale system nie. W menadżerze tak samo nie było nic widać. Kupiłem na allegro nowy napęd włożyłem i wszystko to samo. Później pożyczyłem od kumpla uniwersalny napęd i wszystko to samo. Nie mam pojęcia co zrobić. Kombinowałem na różne sposoby poczynając od resetowania ide/ata a kończąc na usuwaniu kluczy. Nic nie pomogło. Gdzieś na forum znalazłem jak pewien koleś miał 3 takie przypadki i winny był jakiś mostek na płycie i położenie jakiś kulek pomogło. Nie rozumiem tego i prosił bym aby ktoś mi to wytłumaczył.

Jeśli macie jakieś pomysły co może być nie tak proszę o pomoc.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 04 2011 - 16:00

Jaki posiadasz system, czy grzebałeś przy sterownikach, podejrzewam że sterownik w systemie ci uległ awarii, należy go przywrócić w systemie XP jest taka opcja w Start/Mój komputer/Właściwości/Sprzęt/Właściwości i tam masz opcję sterowników.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 15 04 2011 - 16:03

  • 0

#3 marjo

marjo

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 04 2011 - 17:29

Tak, mam XP ale w sprzęt nie ma właściwości. Napęd nawet po formatach nie działał.
  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 15 04 2011 - 19:58

Mój komputer=> prawym klawiszem => zarządzaj -> menedźer urządzeń i zrób screen tego okienka.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 04 2011 - 21:22

Tak, mam XP ale w sprzęt nie ma właściwości. Napęd nawet po formatach nie działał.

Nie masz bo zapomniałem przecież ty nawet nie masz ikony nagrywarki bo ci system nie wykrywa.
Więc tak odnowa, Start/Panel sterowania/Wydajność i konserwacja/System teraz pokaże ci się panel Właściwości sytemu tam masz opcję Sprzęt klikniesz na nim pokaże ci się spis i pierwsze będzie Menedżer urządzeń klikniesz i tam masz dojście do Stacje dysków i CD-ROM tam klikniesz na ikonę Na górze na pasku zadań pokażą się dwie czy trzy ikony jedna z nich jest do usuwania sterowników druga do instalowania sterowników trzecia zdaje się do naprawy sterowników.
Reszta Zrób to sam.
  • 0

#6 marjo

marjo

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 04 2011 - 15:47

Tak tylko ile razy mam mowic ze w menadzerze nie widzi stacji cd/dvd?
  • 0

#7 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 16 04 2011 - 16:09

Jeśli nie widzi to pozostaje wizyta w serwisie, gdzie zdiagnozują gdzie jest powód.
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 04 2011 - 17:04

Zrób re instalację systemu tylko że usuwanie i formatowanie partycji wykonaj przy pomocy albo tego programu Super fdisk , lub GParted kasujesz partycję robisz format pod Linux-a EXT3 i potem kasujesz i robisz pod system Windowsa bo chyba taki masz. reszta ja przy instalcji ale bez ponownego formatowania partycji.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Asus F5N



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych