Skocz do zawartości


Zdjęcie

System nie może się załadować, pojawia się niebieski ekran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszz

lukaszz

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 07 2007 - 07:39

Witam

Do tej pory miałem pamięć Elixir 256MB DDR-333MHZ-CL2.5 PC2700.
Dokupiłem na allegro dodatkowo 3 kości 256MB tej samej firmy o tych samych parametrach (1 na wypadek gdyby jakaś była uszkodzona) od 3 różnych osób.

Włożyłem zakupioną 1 kość pamięci do 2 slotu, na 1 ekranie pojawia się wartość pamięci 512 MB - oznacza to, że pamięć jest OK (to samo zrobiłem z 2 zakupioną kością pamięci, ta również jest OK, 3 zakupiona pamięć niestety nie działa - będzie do zwrotu).
Niestety nie mogę wejść do Windowsa, nawet w trybie awaryjnym. Pojawia się tylko logo Windows z ładującym się paskiem a nastepnie wyświetla się niebieski ekran:
Dołączona grafika
page_fault_in_nonpaged_area
stop: 0x00000050

Przestawiłem w biosie DRAM Timing z Manul na By SPD.
Dołączona grafika
Jest tam jeszcze kilka innych rzeczy do ustawienia, ale zostawiłem tak jak jest.

Ponowie nie wchodzi do Windowsa na 2 kościach pamięci i pojawia się niebieski ekran.
Dołączona grafika
driver_irql_not_less-or_equal
stop: 0x000000D1
atapi.sys adress f847a5e0 base at f8476000, datestamp 41107b4d

Włożyłem również 2 zakupioną pamięć do 3 slotu, tak aby było 768 MB, ale na 3 kościach pamięci monitor nawet się nie załączył, dopiero po którymś restarcie pojawił się pierwszy ekran ale nie było testu pamięci i nie było przejścia do drugiego ekranu. Nie można było nawet wejść w ustawienie biosu.

Czy przyczyną może być problem z jakimś sterownikiem ?
Czy może pomóc ponownie zainstalowanie Windowsa, a nastepnie włożenie kości pamięci przed instalacją sterowników ?

Pozostałe podzespoły komputera:
Płyta główna - DFI AD75 Rev. A+ K & DDR 333 -> Specyfikacja
Procesor - AMD Athlon™ XP 2000+ 1.66 GHz
Karta graficzna - Radeon 8500 64MB 128bit

  • 0

#2 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 12:00

podaj parametry tych wszystkich kości które kupiłeś

  • 0

#3 lukaszz

lukaszz

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 07 2007 - 13:02

Są identyczne jak ta którą miałem, czyli Elixir 256MB DDR-333MHZ-CL2.5 PC2700.
Może reinstalacja Windowsa coś pomoże ?
  • 0

#4 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 15:35

poszukaj tutaj

http://support.microsoft.com


wpisz kody bledui pokompinuj z rozwiazaniem
  • 0

#5 lukaszz

lukaszz

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 16 07 2007 - 21:07

Wszystkiemu winna jest dokupiona pamięć Elixir 256MB DDR-333MHz-CL2.5 PC2700. Sprawdziłem ją na innym komputerze, działają wszystkie, nawet ta 3, którą u mnie BIOS nie wykrył (podejrzewałem niesłusznie, że jest uszkodzona). Nie było ani razu niebieskiego ekranu, teraz chodzą w tamtym sprzęcie obie Elixir 256MB DDR-333MHZ-CL2.5 PC2700 oraz jakaś 512MB. Nie gryzą się, system działa stabilne (jak na razie).
Ja zaś wziąłem z tamtego komputera 2 kości 256MB DDR-333MHz dwóch różnych firm. Sprawdziłem na przemian w 2 slocie, działa jedna i druga z moją pamięcią Elixir 256MB. Bez niebieskiego ekranu, system się ładuje i działa stabilnie. Niestety w 3 slocie 3 pamięć, jak pisałem na początku "monitor nawet się nie załączył, dopiero po którymś restarcie pojawił się pierwszy ekran ale nie było testu pamięci i nie było przejścia do drugiego ekranu (zawias). Nie można było nawet wejść w ustawienie biosu."

Chciałem, mieć pamięć jednej firmy aby nie było problemów, a wyszło na odwrót. Żadna z pamięci nie chciała współpracować. Na szczęście miałem się z kim zamienić ;)
  • 0

#6 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 22:26

Chciałem, mieć pamięć jednej firmy aby nie było problemów, a wyszło na odwrót. Żadna z pamięci nie chciała współpracować. Na szczęście miałem się z kim zamienić ;)



DoBrych masz znajomych
  • 0

#7 lukaszz

lukaszz

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 18 07 2007 - 17:04

System niestety nie działa stabilnie, szczególnie czesto wiesza się przegladarka Firefox (po czym się wyłącza ze wszystkimi stronami). Sprawdzałem również 2 kości 256MB DDR-333MHz dwóch różnych firm (wyciągłem Elixir 256MB) i to samo. Narazie jestem na jednej 256MB i jest OK. Wydaje mi się że pozostaje mi tylko zakup tylko jednej kości 512 MB lub 1GB, bo takie łączenie po kilka kości nie jest dla mojego komputera (pewnie płyta za stara).
  • 0

#8 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 18 07 2007 - 17:18

jeśli masz możliwość zakupienia dużej pamięci w jednej kości to ja jestem za ale dorze by było jak byś mógł przed zakupem sprawdzić czy działa (czy nie będzie problemów jak dotychczas) od jakiegoś kumpla np.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych