Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sygnał Biosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Denneseja

Denneseja

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 08 2008 - 14:45

Witam. Chciałbym opisać mój problem. Włączając komputer bios(mam Phoenix) wydaje 2 krótkie sygnały dźwiękowe, po których następuje ładowanie systemu. System ładuje się 4-5 razy dłużej niż normalnie co jest nienormalne:D Na kontach użytkowników jest to samo, najsłabsze gry potrafią się na moment zacinać a wszystkie programy odpalają się z... no nie powiem jakim tempem. Ogólnie wszystko działa mi wolniej i mniej wydajnie. Moje statystyki komputera to:

-Procesor Intel Pentium 4 2,40ghz
-2 Kostki Ramu ddr po 512mb
-Karta graficzna Radeon 9200se (wiem że słaba ale jakoś g3 śmigało bez ścinek co prawda czasem wczytywało mapę ale to nie trwało nawet 1s)
-Płyta Główna FUJITSU SIEMENS D1875
I zasilacz 300w ale mniejsza z tym.

Sprawdzałem już ram i zasilacz ale nadal to samo. Jeżeli możecie to proszę o radę.

  • 0

#2 Mironov

Mironov

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 11 08 2008 - 15:07

http://forum.pccentre.pl/index.php?showtop...aded&start= - masz tu poradnik sygnałów biosa,
wg tego co napisałeś to ja bym obstawił ram, ale sprawdzałeś (jak?). Wkładałeś kości pojedynczo? Sprawdź w managerze urządzeń czy dysk pracuje w trybie DMA

  • 0

#3 Denneseja

Denneseja

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 08 2008 - 17:41

Ram sprawdzałem dokładnie jak mówiłeś( to znaczy przeczyściłem styki i powkładałem pojedynczo, i w jednym i w drugim było to samo czyli komp bez zmian). Sprawdziłem przed chwilą dysk i pracuje w trybie DMA jeśli jeszcze masz jakieś pomysły to jak najchętniej je usłyszę:(
  • 0

#4 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 11 08 2008 - 17:50

Moze masz zbyt zasmiecony system/rejestr ? Oczysc reejestr RegCleanerem, jezeli to nie pomoze to porponowalbym zrobic format, Unitraxxxowi nie dzialal Ghotic3 na mojej hd2900gt - zrobil format i dziala. Moze u ciebie tez wszytsko zacznie dzialac normalnie po formacie ?.
  • 0

#5 sklsk

sklsk

    Stały użytkownik

  • 232 postów

Napisano 11 08 2008 - 22:19

damian - a co ma błąd ramu do zaśmieconego komputera

denneseja - sprawdź pamięci programem np goldmemory,
jak możesz podać czy pamięci są podkręcane, na jakim napięciu pracują, czy zmieniałeś sloty w których się znajdują
  • 0

#6 Denneseja

Denneseja

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 12 08 2008 - 14:07

Właśnie zasysam goldemory sprawdzę ram i od razu po skanowaniu powiem wam jak to jest z tym ramem. Ale narazie idę spać jestem po długiej trasie rowerowej i padam z nóg(czasem trzeba się wybrać na takiego typu wycieczki).

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: piszczenie komputera sygnał BIOSu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych