Skocz do zawartości


Zdjęcie

Syf w programach/ które wyrzucic?/nie działa firefox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 lucapaliuca

lucapaliuca

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 03 2008 - 03:18

mam za dużo różnego rodzaju programów poinstalowanych, cześć odinstalowałem (nie ma ich na liście dodaj/usuń)
ale zostały jakieś resztki i foldery w katalogu Program Files które nie chcę się skasować. proszę o info co to jest i jak sie tego pozbyć.

Zaistniałe problemy (alfabetycznie):
1) Advanced System Optimizer - zainstalowałem kiedyś taki programik, odinstalowałem go już ale zostały jakieś resztki, pliki typu report i shellExt.dll które nie chcę się skasować ręcznie (odmowa dostępu). Swoją drogą zamiast tego programiku zainstalowałem "Advenced WindowsCare" który jeszcze nigdy nie wykrył u mnie żadnego błędu. czy to nie aby jakaś lipa?

2) Java ™ 6 jakieś dwa update'y: Update 2 i Update 3 po 111Mb każda..po co to? zauważyłem że proces firefox.exe generuje użycie pamięci średnio od 75 000 K do nawet 180 000 K to strrasznie dużo. Nie wiem czy ma to związek z tym updatem ale jakoś niedługo po tym jak go zainstalowałem. Acha niedawno zainstalowałem też wtyczkę do firefoxa pod tytułem FlashGot, może to ona tak obciąża firefoxa? kiepsko.

3) LiveReg (Symantec Corporation) - taki tytuł jest na liście dodaj/usuń programy. Miałem kiedyś Norton Internet Security ale odinstalowałem, a ten tytuł pozostał. I nie mogę go usunąć z tej listy bo wyskakuje 'nie można usunąć składnika SymantecReg' bo jest on wymagany przez następujące aplikacje: NortonAntivirus..lol

4) Macromedia Flash Player.. z tym jest okej ale mam też (czytam z listy dodaj/usuń) Adobe Flash Player ActiveX, Adobe Flash Player Plugin, Adobe Shockwave Player... może tu coś spowalnia firefoxa?

5) Microsoft Net. Framework 2.0 , Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable, MSXML 4.0 SP2, RIFF/CDXA source filter test 6b... nie wiem co to, używane wszystko jest rzadko.

6) SUNBELT CounterSpy - widnieje to to na liście programów 'dodaj/usuń' ale jak klikam 'usuń' RESTARTUJE MI KOMPUTER.. próbowałem ze 20 razy, na przestrzeni kilku miesięcy..chwila przerwy i zawsze restart.. zainstalowałem kiedyś coś takiego, jakaś wersja zkrakowana ściągnięta p2p, ale potem usunąłem ręcznie (bo nie chciał się odinstalować właśnie - jakieś błędy wyskakiwały czy coś). program ten został na liście 'dodaj/usuń' i nie wyskakuje nic że programu już nie ma i można usunąć go z listy. chyba coś tam w rejestrze zmieniło nie wiem. jak to odkręcić ?

7) folder w Program Files o nazwie 'xerox'. rozmiar 0 bajtów, w środku jest kolejny folder 'nwwia' ale jak klikam usuń - nie można usunąć jest używany przez inny program.. nie ma nic takiego na liście programów dodaj/usuń .. lol co to jest? bo ja nie mam żadnej drukarki ani innych urządzeń xeroxa.

8) NAJWIĘKSZY PROBLEM to wspomniany FiREFOX:
otóż od niedawna oprócz tego ze firefox.exe strasznie dużo pamięci zabiera (średnio 120 000 k) to zauważyłem jeszcze inne błędy-
NIE DZIAŁAJA FILMIKI na stronach (takie jak na YOUTUBIE - wgrywają się ale leci 2 sekundy BEZ DŹWIĘKU I ZACINA SIĘ, przesuwam pasek to znowu leci 2 sek bez dźwięku i klops) oraz nie działają aplikacje takie jak ODSŁUCHANIE DZWONKÓW do zakupienia ze stron takich jak papla.pl itp..ogólnie problem z przeglądaniem treści w necie!

i to by było na tyle. generalnie mam syf na kompie, dużo wgrywam i zgrywam ale staram się utrzymywać jako taki porządek. dlatego testowałem wiele programów dotyczących utrzymywania sprawności kompa. Obecnie mam 'TuneUp Utilities' do ogólnego porządku, 'PerfectDisc 2008' do defragmentacji, miałem 'Registry Mechanic' ale updatowałem do najnowszej wersji, która nie działa pod windows XP bo coś tam, no i 'Spyware Doctor',a także Avasta i EtrustPest Patrol i Lavasoft Ad-Aware.
mimo to i tak mam ciągle jakieś infekcje i trojany (ostatnio w taskmonie.exe),
jakieś problemy i zawieszenia, siada mi komp - niebieski ekran i konflikt o nazwie 'bad_pool_caller' - restart.......lol dzisiaj już dwa razy..


dołączam scan z hajdżak this'a :

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 00:58:33, on 2008-03-28
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\csrss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe
C:\Program Files\CA\eTrust PestPatrol\PPActiveDetection.exe
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files\Spyware Doctor\SDTrayApp.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\CLI.exe
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe
C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk2008\PD91Agent.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Spyware Doctor\svcntaux.exe
C:\Program Files\Spyware Doctor\swdsvc.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\wdfmgr.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\WINDOWS\System32\alg.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Documents and Settings\Łukasz\Pulpit\moje\programy\hijackthis\Hi jackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
R3 - URLSearchHook: SrchHook Class - {F4F10C1D-87C7-404A-B4B3-000000000000} - (no file)
O2 - BHO: btorbit.com - {000123B4-9B42-4900-B3F7-F4B073EFC214} - C:\Program Files\Orbitdownloader\orbitcth.dll
O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: (no name) - {5C8B2A36-3DB1-42A4-A3CB-D426709BBFEB} - (no file)
O2 - BHO: (no name) - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - (no file)
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ATICCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe" runtime
O4 - HKLM\..\Run: [eTrust PestPatrol Active Protection] "C:\Program Files\CA\eTrust PestPatrol\PPActiveDetection.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SDTray] "C:\Program Files\Spyware Doctor\SDTrayApp.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - Global Startup: ATI CATALYST System Tray.lnk = C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\CLI.exe
O8 - Extra context menu item: &Download by Orbit - res://C:\Program Files\Orbitdownloader\orbitmxt.dll/201
O8 - Extra context menu item: &Grab video by Orbit - res://C:\Program Files\Orbitdownloader\orbitmxt.dll/204
O8 - Extra context menu item: Do&wnload selected by Orbit - res://C:\Program Files\Orbitdownloader\orbitmxt.dll/203
O8 - Extra context menu item: Down&load all by Orbit - res://C:\Program Files\Orbitdownloader\orbitmxt.dll/202
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll
O20 - Winlogon Notify: sunotify - C:\WINDOWS\
O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - WgaLogon.dll (file missing)
O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)
O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)
O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe (file missing)
O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: ISSvc (ISSVC) - Unknown owner - C:\Program Files\Norton Internet Security\ISSVC.exe (file missing)
O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Unknown owner - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\navapsvc.exe (file missing)
O23 - Service: PD91Agent - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk2008\PD91Agent.exe
O23 - Service: PD91Engine - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk2008\PD91Engine.exe
O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
O23 - Service: PC Tools Auxiliary Service (sdAuxService) - PC Tools - C:\Program Files\Spyware Doctor\svcntaux.exe
O23 - Service: PC Tools Security Service (sdCoreService) - PC Tools - C:\Program Files\Spyware Doctor\swdsvc.exe
O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe
O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe

o co biega? i jak mam to naprawić? czy to dlatego ze avast wykrył mi trojana w taskmon.exe (kliknąłem na kwarantannę) ale to było dzisiaj a filmiki zacinały mi się już kilka dni temu... ale ogólnie działały.. dzisiaj totalna kicha, W OGÓLE ŻADEN NIE DZIAŁA NIC KLOPS ZONK HELP

w takim orogramiku do sprawdzania sciezek procesow (Unlocker) wyświetlają mi się dwie rzeczy apropos tych problemów, mianowicie:

Advanced System Optimizer ktorego nie można skasować -
ścieżka procesu w Unlockerze prowadzi do C:\Windows\Explorer.exe czyli proces Explorer.exe

pusty folder xerox to proces WINLOGON.EXE, ścieżka procesu \??\c:\Windows\System32\winlogon.exe

o co biega??

  • 0

#2 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 09 05 2008 - 11:53

Opdal htj wybierz opcje do a system scan only zorbi Ci się log i zazacz kwadraty obok poniżysz wpisów i daj fix

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - WgaLogon.dll (file missing)
O2 - BHO: (no name) - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - (no file)
O2 - BHO: (no name) - {5C8B2A36-3DB1-42A4-A3CB-D426709BBFEB} - (no file)


Po wykonaniu tego daj loga z combofixa a co do programów to pozycje : 1,2,6 możesz odinstalować.

  • 0

#3 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 09 05 2008 - 13:34

2) Java ? 6 jakieś dwa update'y: Update 2 i Update 3 po 111Mb każda..po co to? zauważyłem że proces firefox.exe generuje użycie pamięci średnio od 75 000 K do nawet 180 000 K to strrasznie dużo. Nie wiem czy ma to związek z tym updatem ale jakoś niedługo po tym jak go zainstalowałem. Acha niedawno zainstalowałem też wtyczkę do firefoxa pod tytułem FlashGot, może to ona tak obciąża firefoxa? kiepsko.

Przydaje się w przypadku wyświetlania aplikacji Java np. na stronach. Dla przykładu różnych chatów, klientów IRC, itp. Co do wtyczek i dodatków - każdy kolejny zainstalowany tego typu moduł obciąża przeglądarkę, co może objawiać się użyciem większej ilości pamięci, większej ilości zasobów procesora, czy np. dłuższym czasem ładowania przeglądarki.

3) LiveReg (Symantec Corporation) - taki tytuł jest na liście dodaj/usuń programy. Miałem kiedyś Norton Internet Security ale odinstalowałem, a ten tytuł pozostał. I nie mogę go usunąć z tej listy bo wyskakuje 'nie można usunąć składnika SymantecReg' bo jest on wymagany przez następujące aplikacje: NortonAntivirus..lol

Tutaj masz opis krok po kroku jak odinstalowywać produkty Symanteca. Jeśli nie pomoże, spróbuj jakimś programem pozwalającym na bardziej zaawansowane odinstalowywanie programów. Bodajże System Mechanic ma taką opcję, o ile dobrze pamiętam.

4) Macromedia Flash Player.. z tym jest okej ale mam też (czytam z listy dodaj/usuń) Adobe Flash Player ActiveX, Adobe Flash Player Plugin, Adobe Shockwave Player... może tu coś spowalnia firefoxa?

Pierwszy, czwarty i trzeci zostaw. Drugi - jeśli nie używasz IE, możesz usunąć.

5) Microsoft Net. Framework 2.0 , Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable, MSXML 4.0 SP2, RIFF/CDXA source filter test 6b... nie wiem co to, używane wszystko jest rzadko.

Pierwsza rzecz jest niezbędna do użytkowania programów napisanych pod platformą .net. MSXML 4.0 SP2 to usługa Microsoftu i pozwala na tworzenie aplikacji XML pod VS. RIFF/CDXA source filter jest filtrem/aplikacją pozwalającą na odtwarzanie nośników CD w trybie Mode2. MVC++2005Re to zestaw bibliotek niezbędnych do uruchomienia programów napisanych w Visual C++. Jeśli czegokolwiek z tego nie rozumiesz (choć pierwszy i ostatni punkt w przypadku odinstalowania może spowodować, że niektóre programy nie będą Ci działać) to go odinstaluj.

7) folder w Program Files o nazwie 'xerox'. rozmiar 0 bajtów, w środku jest kolejny folder 'nwwia' ale jak klikam usuń - nie można usunąć jest używany przez inny program.. nie ma nic takiego na liście programów dodaj/usuń .. lol co to jest? bo ja nie mam żadnej drukarki ani innych urządzeń xeroxa.

To jest folder systemowy, a ponieważ jest chroniony przez Windows File Protection nie usuniesz go bez dezaktywacji tej usługi. Folder jednak i tak zostanie przewrócony. Niezainfekowany jest bezinwazyjny dla systemu czy programów. Jego przeznaczeniem jest ponoć chronienie pliku xrxflnch.exe i jest częścią Windows Image Acquisition. Nie radzę bawić się w usuwanie.

Co do FF tutaj masz informacje o standardowej diagnostyce tej przeglądarki.

Użytkownik Kai edytował ten post 09 05 2008 - 13:37

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Microsoft Excel



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych