Skocz do zawartości


Zdjęcie

SupremeFX II brak dźwięku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Frixon

Frixon

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 01 07 2012 - 22:39

Cześć.
Mam mały problem, otóż posiadam kartę dźwiękową Supreme FX II i nie ma w niej dźwięku po podłączeniu, ani system jej nie wykrywa w menedżerze urządzeń.
Fotka:
Dołączona grafika
Domyślam się, że to z powodu braku sterowników, ale nie wiem skąd je pobrać. Szukałem w google oraz na stronie Asusa ale żadne mi nie działają. Wyskakuje błąd przy instalacji coś na zasadzie, że jeśli były odinstalowane stery to uruchomić ponownie komputer.
Żadnych sterów pod tą dźwiękówkę nie miałem ani nie odinstalowałem.
Płyta głowna Asus m2n68-am SE 2 jak coś.
Jeśli ktoś ma link do sterowników czy inne rozwiązanie problemu to z góry dzięki.

Użytkownik Frixon edytował ten post 01 07 2012 - 22:40

  • 0

#2 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 01 07 2012 - 22:57

Nawet bez sterowników wydaje mi się, że powinna zostać wykryta ta karta w menadżerze urządzeń. A na pewno jest sprawna ta karta?
A po drugie ta karta jest kompatybilna tylko z kilkoma modelami Asusa http://us.estore.asus.com/index.php?l=product_detail&p=3440 i to może być przyczyną.

A po drugie ta karta nic ciekawego, to taka przenośna zintegrowana karta dzwiękowa :D

  • 0

#3 Frixon

Frixon

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 01 07 2012 - 22:58

Sprawna na pewno, jest ona podświetlana i po włączeniu się świeci, więc powinna działać.
Być może rzeczywiście karta ta nie ruszy pod moim Asuskiem, bo tego modelu nie widzę na tej stronie. Same nowości pod gaming.
Trudno, dzięki za pomoc.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 02 07 2012 - 17:15

Możesz spróbować zrobić update BIOS-u od Mobo, ale powiedz mi po co wkładasz zewnętrzną kartę muzyczną skoro ta SupremeFX X-Fi wcale nie jest dużo lepsza od twojej integry.

ps. przed instalacja karty musisz odinstalować swoją poprzednią i uruchomić ponownie komputer.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych