Skocz do zawartości


Zdjęcie

SupportForYou.pl - Wsparcie online


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 17 11 2011 - 17:36

Witam, jestem głównym autorem projektu o nazwie "SupportForYou" czyli wsparcie dla ciebie.

Na czym polega ten projekt? Od początku celem projektu było stworzenie "centrum" rozwiązywania problemów komputerowych, gdy takich serwisów istnieje mnóstwo.

A więc czym się wyróżnia ten projekt od innych? Mamy w planie stworzyć rozwiniętego klienta (program) przez który użytkownicy serwisu by mogli zgłaszać swoje problemy, a odpowiednia grupa użytkowników by rozwiązywała ten problem. Klient by miał możliwość tworzenia raportu na temat działania komputera (podobny do HijackThis, ComboFix itd.)

Z czasem mam na celu rozwinięcie tak klienta, żeby cały proces rozwiązywania problemu za automatyzować do maksimum po przez np. napisanie prostego języka skryptów. By to miało działać na zasadzie.

Klient piszę:

Witam, mam problem. Podczas uruchamiania systemu pokazują mi się niechciane reklamy, jak to usunąć?


Osoba rozwiązująca pisze:

Witam, według raportu z pani komputera ma pani aplikację w auto starcie o nazwie "xxx.exe". Aby usunąć proszę z Menu Start kliknąć przycisk "Uruchom", w polu wpisać "msconfig", gdy ukaże się okienko uruchomionego programu proszę o wybranie zakładki "Uruchamianie" i odznaczyć "xxx" lub po prostu kliknąć w naszym kliencie "Wykonaj nadesłany skrypt" aby sam usunął ten niepożądany wpis.


A wpis skryptu by mógł wyglądać

DeleteFile("c:\xxx.exe");
RegDeleteValue("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run","xxx");


W tej chwili jesteśmy w etapie rozwijania klienta jak i miniportalu, a więc proszę o rejestrowanie się na forum www.SupportForYou.pl/forum i składanie swoich propozycji, wskazywanie błędów itd.

Pozdrawiam, mgx8

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych