Skocz do zawartości


Sunbeach

Rejestracja: 01 cze 2016
OFFLINE Ostatnio: 14 09 2017 12:57
-----

Moje tematy

Tyle kasy poszło a problem z netem domowym przy Cisco + Asus RT-AC68UTyle kasy poszło a...

09 09 2017 - 20:13

Witam was! Zamieszkałem w nowym miejscu i podpisałem umowę z Inea na 150 mb/s. Dostałem modem Cisco EPC 3928 i miałem słaby zasięg netu oraz zakłócenia (osiedle szeregowców i duża ilość sieci). Postanowiłem zakupić myślę że jeden z najlepszych routerów na rynku czyli Asusa RT-AC68U. Podłączyłem modem z routerem i zaczęło być dużo lepiej z zasięgiem, a prędkość podskoczyła nieziemsko... ALE raz net działa, raz nie tzn. bywa że pół dnia lub cały jest ok, a bywa że strony wczytują się wolno i prędkość spada do wartości 10-20 mb/s lub nawet kilkunastu kilobitów. Wymieniłem wszystkie kable sieciowe na kategorię 6a (router z modem mam w salonie na dole, komp z gniazdem LAN na górze w pokoju), przez dłuższą chwile wydawało mi się też że jest coś nie tak z kablem antenowym (koncentryczny wkręcany) od Inei który idzie z modemu do gniazdka w ścianie, bo zdarzało się że był luźny tak jakby się sam lekko wykręcał i po wyjęciu i wkręceniu na nowo było lepiej, ale do czasu.. dlatego ten też wymieniłem na pełną miedź czyli z najlepszym przesyłem, ale nadal dzieje się tak, że raz tą prędkość mam w speed teście nawet 189 mb/s i transfer przy ściąganiu na Steamie 24 mb/s, a nieraz mam tak że spada do kilkunastu kilobitów tak jak pisałem i strony i na kompie i w komórkach po WIFI (na paśmie 2,4 i 5 Ghz) wczytują się mega wolno... gdzie jeszcze może leżeć problem wg was? Czy coś mogę mieć nie tak skonfigurowane w ustawieniach modemu i routera? Proszę was o pomoc. 


Wybór najlepszego Routera do 600 zł. TP-Link czy ASUS?

19 08 2017 - 11:19

Witam! Obecnie posiadam w Inei ich router Cisco i cały czas mam problemy z zakłóceniami i działaniem sieci ogólnie. Chciałbym kupić możliwie najlepszy router do 600 zł. Jakiś współpracujący z obiema częstotliwościami czyli 2,4 i 5Ghz, USB 3.0 i najlepszym zasięgiem. Czy coś takiego wg was by się nadawało czy polecicie coś innego? 

https://www.komputro...s-rt-ac66u.html

lub 

https://www.komputro...k-touch-p5.html