Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strony niektóre "wchodzą" po trzykrotnym władowywaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacekp

jacekp

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 29 08 2011 - 00:10

Strony niektóre wchodzą po wielokrotnym odświeżaniu/władowywaniu. Nie wiedziałem gdzie ten temat wpisać. Czy mam jakiś problem z Explorer-em? Czy może to internet? Posiadam WIN7. Strony które nie chcą się za pierwszym razem ładować nie są niczym szczególnym "obciążone".

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 29 08 2011 - 06:32

  • Wejdź w Start -> Uruchom -> cmd.exe i kliknij OK.
  • w wierszu poleceń wpisz: ping www.wp.pl i Enter, potem porównaj wyniki z ping www.twoja-strona-www.pl
Zazwyczaj zagubione pakiety czy wysoki ping świadczą o słabej jakości łącza np. oddaleniu od bazy nadawczej w przypadku wifi itp.. Podaj wyniki tej prostej analizy :kufel:

  • 0

#3 jacekp

jacekp

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 29 08 2011 - 14:37

Zrobiłem to automatycznie tak jak napisałem. Podaje wyniki ...co z nich wynika?

Załączone miniatury

  • ping wwwtwoja-strona.gif
  • ping wwwwp.gif

  • 0

#4 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 29 08 2011 - 17:29

Internet po WiFi?
Jeżeli tak, to głoś się do dostawcy. Wynika z tego iż ping jest za duży, czyli, za daleko do bazy, albo łacze dostawcy nie wyrabia czyli stosuje Overselling (sprzedał więcej łacza iż może zagwarantować ) :kufel:

Użytkownik GoodMilk edytował ten post 29 08 2011 - 17:30

  • 0

#5 jacekp

jacekp

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 30 08 2011 - 13:39

Tak dziś właśnie zrezygnowałem z dostawcy internetu. Pomógł mi też w tym mój tata który sprawdził swój ping... i wynosił 20ms. Ja jak niektórzy się domyślają mieszkam w Australii i mam 400+ ms :kufel::)
  • 0

#6 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 30 08 2011 - 15:05

No to trzeba było od razu :)
Pakiet przeszedł pół świata więc nie ma sie co dziwić :kufel: Polskie strony mogą tak działac :)
  • 0

#7 jacekp

jacekp

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 31 08 2011 - 10:52

Właśnie w Polsce jest lepszy Internet. Gdy gram w CS na Internecie te cffffaniaki z Polski mają po 20-30 ping a ja 400 z Australii i mnie te cffffaniaki wystrzeliwują w 3 sekundy :-)
O polskich kompleksach to ja wiem wszystko :kufel:
  • 0

#8 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 31 08 2011 - 11:20

Nie lepszy internet, tylko mniejsze opóźnienia :kufel:
  • 0

#9 jacekp

jacekp

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 03 09 2011 - 03:42

Na załączonym zrzucie widnieją "plany" ceny które proponuje najpoważniejsza firma w Australii telstra.
Są tam zaznaczone limity wysyłanie/ładowanie i miesięczne ceny z kontraktem na dwa lata oraz prędkości kabel/kabel telefoniczny. Jak to się ma do Polski?

Załączone miniatury

  • plany.jpg

  • 0

#10 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 03 09 2011 - 22:41

Raczej nie za bardzo, tylko wiesz, trochę za daleko to jest by osiągnąć mały ping. Strony w Australii będą bardzo dobrze działać, ale te z Polski już tak szybko nie będą. Albo się przyzwyczaisz, albo nie korzystaj z internetu :)
  • 0

#11 jacekp

jacekp

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 04 09 2011 - 04:51

Strasznie chciałem udowodnić że niezależnie od odległości serwera ping u mnie jest do duszy. Przez cały ranek porównywałem rezultaty z odległych serwerów do tutejszych na miejscu i okazało się że te odległe mają niestety ....ping o wiele gorszy. Teraz chyba pozwolisz mi używać Internet :) Wygląda na to że CS jest na jakimś dalekim europejskim serwerze i ja nie mam szans ze swoja pukawką 400 m/s z kolegami mieszkającymi blisko tego serwera.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych