Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sterowniki i grafika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 15 12 2008 - 21:49

Witam mam kilka problemow i licze na to ze pomozecie mi w ich rozwiazaniu. Nie dawno wymienialem sterowniki w karcie graficznej i stalo sie cos takiego. Dogralem wczesniej sterowniki ale cos zepsolem. Pokazuje mi inna nazwe karty i ze ma wiecej mb niz miala wczesniej. Ponad to gry maja zupelnie inna rozdzielczosc, a wczesniej byly ustawione pod taka jaka ma laptop. Jak mozesz to daj jakies dobre stery do tej karty i krotko objasnij co mam zrobic. Z gory dzieki.

Kolejny problem wyglada tak. Robilem oczyszczanie dysku i po nim mam tak ze niektore pliki maja niebieska nazwe. Niektorzy mowili zebym zrobil tak )klikajac prawym na C->wlasciwosci i odznaczyl kompresuj dysk oraz zindeksuj dysk) nic nie pomoglo. Co dalej jak to zrobic?

I ostatnie. Przed oczyszczaniem mialem w pasku startu taki suwaczek ktory chowal mi nieaktywne ikonki. Po oczyczaniu on zniknal. nie pomaga (prawym na pase starty->ukryj niekatywne ikonki) Help

Z gory dziekuje i prosze o jak najszybksza odpowiedz.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 12 2008 - 21:54

Witam mam kilka problemow i licze na to ze pomozecie mi w ich rozwiazaniu. Nie dawno wymienialem sterowniki w karcie graficznej i stalo sie cos takiego. Dogralem wczesniej sterowniki ale cos zepsolem. Pokazuje mi inna nazwe karty i ze ma wiecej mb niz miala wczesniej. Ponad to gry maja zupelnie inna rozdzielczosc, a wczesniej byly ustawione pod taka jaka ma laptop. Jak mozesz to daj jakies dobre stery do tej karty i krotko objasnij co mam zrobic. Z gory dzieki.


Usuń wszystkie sterowniki od karty graficznej tym programem
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&...ver+Cleaner+3.3
Potem zainstaluj je na nowo

A co do "podania sterów" to nie podałeś jaką masz grafę i system operacyjny

Kolejny problem wyglada tak. Robilem oczyszczanie dysku i po nim mam tak ze niektore pliki maja niebieska nazwe. Niektorzy mowili zebym zrobil tak )klikajac prawym na C->wlasciwosci i odznaczyl kompresuj dysk oraz zindeksuj dysk) nic nie pomoglo. Co dalej jak to zrobic?


Klikasz prawym przyciskiem myszy na ten plik potem >> Właściwości >> Zaawansowane >> i odznacz "kompresuj zawartość , aby zaoszczędzić miejsce na dysku"

I ostatnie. Przed oczyszczaniem mialem w pasku startu taki suwaczek ktory chowal mi nieaktywne ikonki. Po oczyczaniu on zniknal. nie pomaga (prawym na pase starty->ukryj niekatywne ikonki) Help


yyy :P no dobra , a jakim programem to robiłeś , i podaj dokładnie o który pasek ci chodzi (najlepiej daj screena)

  • 0

#3 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 15 12 2008 - 22:29

Moja karta to ATI Radeon Xpress 1150. System XP takze jak mozna to czekam na stery i krotka obsluge.

A jak ty uwazasz lepiej miec je skompresowane czy nie ?
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 12 2008 - 22:36

Moja karta to ATI Radeon Xpress 1150. System XP takze jak mozna to czekam na stery i krotka obsluge.

Tu masz stery
http://driverscollection.com/?file_cid=392...703620035a3601d

A jak ty uwazasz lepiej miec je skompresowane czy nie ?

Raczej to nie jest potrzebne (jak dla mnie bezużyteczne)

PS:Jakim programem robiłeś czyszczenie ?
  • 0

#5 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 15 12 2008 - 23:21

No niby bezuzyteczne jednakze o 5gb wiecej wolnego miejsca. To czemu bezuzyteczne? Wg Ciebie powinienem cofnac ten proces czy lepiej juz go zostawic? no bo w sumie to mi dalo wolne miejsce. Jak uwazasz?

Zrobilem tak. Start->...->narzedzia systemowe->oczyszczanie dysku

I teraz powiedz mi jak mozesz krok po kroku jak zainstalowac karte graficzna. Od zera. Czyli najpierw jakos trzeba uzunac.

PS: Na tych sterach co mi podales sa jeszcze jakies programy typu Catalyst Control Center (English Only). Potrzebne to? czy nie warto samych sterownikow itp. Czekam na instrukcje.
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 12 2008 - 23:26

Nie ma w tym nic trudnego Usuwasz stare tym programem który ci podałem wcześniej ,potem inetalujesz na nowo te (znalazłem lepsze)
http://www.graficznepc.pl/sterowniki-ati-radeon
To wszystko .
  • 0

#7 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 15 12 2008 - 23:33

a ten program Catalyst Centre to potrzebne i trzeba to instalowac ?

Za ostatnim razem wlasni nie skumalem o co chodzi z tym.
  • 0

#8 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 12 2008 - 23:39

Tak zainstaluj bo za pomocą niego będzie mógł konfigurować swoją grafę według własnych upodobań (oczywiście nie musisz)
A tak on wygląda
Dołączona grafika
  • 0

#9 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 15 12 2008 - 23:58

A moglbys mi jeszcze powiedziec o co chodzi z tym oczyszczaniem dysku. Spojrz niby bezuzyteczne ale dalo dodatkowe 5gb na dysku. Nie ma efektow ubocznych, Dlaczego tak uwazasz czy mam zmienic ? a co do CCC zainstaluje ale przeciez takie numerek mozn tez zrobic klikajac PPM na pulpit i wziasc wlasciwosci a nastepnie ustawienia i tez sie ma. Ale chetnie spojrze na ten program :P Dzieki wielkie za pomoc jak cos nie teges to jeszcze do Ciebie napisze ale to juz na PW
  • 0

#10 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 16 12 2008 - 00:03

Ja tego nie używam dlatego że mam dość duży dysk i takie kilka/kilkanaście GB to nie zauważę , podobnie robie z "punktami przywracania" też tego w ogóle nie usuwam
także na mój przykłd nie patrz jeżeli zależy ci na miejscu na dysku to zostaw sobie "kompresowanie plików" (nie ma żadnego problemu) :P
Pzdr
  • 0

#11 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 16 12 2008 - 00:05

Dzieki wielkie. Naprawde mi pomogles. Napisze jeszcze do Ciebie jak mi poszlo instalowanie sterownikow :P

PS: Jak to jest teraz z ta Java. Nowa java dziala mi pod IE a pod Opere nie bardzo. Wiesz skad moge zassac dobra wersje ?

Pozdro i dla Ciebie :P

  • 0

#12 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 16 12 2008 - 00:12

żeby działała "java" w operze zainstaluj Plugina
Na dole strony
http://www.opera.com/docs/plugins/

  • 0

#13 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 16 12 2008 - 16:04

No wiec tak. Zrobilem jak mowiles. Uzylem Clenera pousuwalem wszystko, zresetowalem no to rozdzielczosc zrobila sie 640 x 480. Potem zainstalowalem sterowniki. I dalej zle...gry chodza fatalnie i ten sam problem, ze karta nazywa sie inaczej niz wczesniej i ma wiecej mb

PS: Ktore bylo to do Opery z ta Java zeby dzialalo jak mam new jave
  • 0

#14 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 16 12 2008 - 16:17

No wiec tak. Zrobilem jak mowiles. Uzylem Clenera pousuwalem wszystko, zresetowalem no to rozdzielczosc zrobila sie 640 x 480. Potem zainstalowalem sterowniki. I dalej zle...gry chodza fatalnie i ten sam problem, ze karta nazywa sie inaczej niz wczesniej i ma wiecej mb

PS: Ktore bylo to do Opery z ta Java zeby dzialalo jak mam new jave

Pobierz i zainstaluj stery z innego źródła
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p/integrated-xp
  • 0

#15 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 16 12 2008 - 16:24

Ale najpierw szystko usunac ? itp i co mam wybrac z ta java. z gory dzieki
  • 0

#16 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 16 12 2008 - 16:35

tak usuń wszystko .

z tą javą podałem ci wcześniej linka , żeby java działała na operze musisz do opery zainstalować odpowiedni plugin (który jest na stronie)
  • 0

#17 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 16 12 2008 - 20:30

Powiem tak. Usunalem wszystko zainstalowalem to co mi dales i dalej jest zle. Problemy tak jak wczesniej wymienilem. A co do tej javy to po prostu nie wiem, ktory plugin jest dobry i jak go sciagnac.
  • 0

#18 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 17 12 2008 - 19:13

Pomożesz jeszcze ten raz?
  • 0

#19 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 12 2008 - 19:19

co do grafy to już sam nie wiem :)
a javą tego plugina spróbuj
http://java.sun.com/products/archive/plugi..._007/index.html
  • 0

#20 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 18 12 2008 - 12:10

Instaluje tak jak mowiles. Najpierw wyrzucam wszystko potem instal sterownikow itp. Pulpit dostosowany ale wszsystkie gry sa waskie... sterowniki sa do wielu kart. Moze gdzies trzeba zmienic zeby gry braly pod uwage taka a nie inna ?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych