Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sterowniki do Toshiba Satellite A505


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomson85

tomson85

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 05 2010 - 21:07

Witam,
Zrobiłęm format komputera przywiezionego z USA. Zainstalowałem XP z SP3. Po męczarniach z sterownikami SATA, nie potrafię znaleźć sterowników standardowych.

Żadnej płyty jak to zwykle bywa nie było dołączonej. W necie od 2 godzin szukam, na stronie Toshiby nie ma.

Może ktoś kto bardziej siedzi w temacie mógłby mi pomóc.? Proszę

Dokładna specyfikacja modelu (Toshiba Satellite A505-S6005 Part Number: PSAT6U-005002 UPC: 883974369249):

http://cdgenp01.csd.toshiba.com/content/product/pdf_files/detailed_specs/satellite_A505-S6005.pdf

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 23 05 2010 - 23:03

No świetnie stary wypada cię tylko pochwalić, właśnie zainstalowałeś sobie stare próchno bez wsparcia w aktualizacje, dziurawe jak najlepszy ser szwajcarski. Do tego jeśli miałeś 4GB ramu tak teraz będziesz miał może ze 2, tylko pogratulować decyzji. Sterów to szukaj na stronie firmowej lapka są, ale po wybraniu natywnego języka.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 23 05 2010 - 23:11

  • 0

#3 tomson85

tomson85

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 05 2010 - 00:47

No świetnie stary wypada cię tylko pochwalić, właśnie zainstalowałeś sobie stare próchno bez wsparcia w aktualizacje, dziurawe jak najlepszy ser szwajcarski. Do tego jeśli miałeś 4GB ramu tak teraz będziesz miał może ze 2, tylko pogratulować decyzji. Sterów to szukaj na stronie firmowej lapka są, ale po wybraniu natywnego języka.


Po pierwsze, nie padło pytanie: Jaki lubisz system? I w dwóch zdaniach opisz dlaczego to nie jest XP.

A prośba o pomoc w znalezieniu sterów. Nawet jeżeli chciałbym Win 98 to mój wybór odpowiedz powyższa także byłaby nie na temat.

CO do wartości merytorycznej Twej wypowiedzi ramu mam 3 GB, a jak byłaby potrzeba to i 4 może być widoczne.

Na stronie firmowej znalazłem, ale dla W7, jak nie szukałem to nie wspominaj, znalazłem podaj linka.
Taki doświadczony a podstawowych zasad nie zna? ... albo zły dzień

( wyedytowałem błędy klawiaturowe)

Użytkownik tomson85 edytował ten post 24 05 2010 - 11:54

  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 05 2010 - 10:01

Szkoda, że nie napisałeś jakiego masz Windowsa XP. Celuję, że 64 bitowy.
Paczkę masz tutaj: http://www.stealingbeautyphotography.com/files/A505-64bit-Drivers.zip
W środku:
- Toshiba BIOS 1.7 Update (dont use if ur planning to mount a Hackint0sh)
- UVC Webcam
- Ricoh E230 Card reader & Toshiba Utility VEN_1180&DEV_E230
- SD & Toshiba SD Util complement last one
- Inf Intel chipset
- Toshiba Software Modem & Toshiba Modem region utility VEN_11C1&DEV_1040
- SATA AHCI driver (faster than the original Windows SATA driver and allow you to mount a Hachint0sh)
- Realtek Sound 272 VEN_10EC&DEV_0272
- Synaptics touchpad v14.0.3
- ATI Mobility Radeon HD4530-70 with Audio support (Modded) VEN_1002&DEV_9553
- Intel WiFI VEN_8086&DEV_4232

Skorzystaj z Windows Update, aby znaleźć sterowniki do: Realtek PCIe GBE Family Controller VEN_10EC&DEV_8168 i innych
Nie działa: Quick launch buttons i Echo Power Utility
  • 0

#5 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 24 05 2010 - 10:39

CO do wartości merytorycznej Twej wypowiedzi ramu mam 3 GB, a jak byłaby potrzeba to i 4 moze być widoczne.

więc merytorycznie odpowiadam: przy xp 32bit niestety nie będzie widoczne, zaś stery są, jak napisałem po wybraniu natywnego języka <- to znaczy tyle samo co wybranie natywnej lokalizacji, a jaka była natywna lokalizacja? Chyba wiesz.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 24 05 2010 - 10:40

  • 0

#6 tomson85

tomson85

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 05 2010 - 12:14

Szkoda, że nie napisałeś jakiego masz Windowsa XP. Celuję, że 64 bitowy.


Dzięki za znalezienie paczki:) Niestety akurat mam 32-bit :D ... ta paczka nie pasowałaby do niego?

Pytam dla potomnych gdyż znalazłem dość dobry darmowy program do aktualizacji sterowników DriverEasy. ( zalecam instalowanie głównych sterowników, gdyż czasem może zdarzyć się że błędnie coś odczyta i zainstaluje coś głupiego, tak miałem na moim PC - po prostu testowałem wszystko będąc świadomym że coś sie wysypie i tak sie stało :lol: ale wszystkie były pobrane wiec bez problemu bez backup wróciłem do normalności :D)

Oczywiście wcześniej by móc się połączyć z netem, musiałem wiedzieć jaka mam kartę (pomógł Device doktor) i)ręcznie znaleźć sterownik do karty REALTEK GbE & FE Ethernet PCI-E NIC (Drivers)

link -> (REALTEK GbE & FE Ethernet PCI-E NIC (Drivers)) na dość dobrej stronie z sterownikami http://www.station-drivers.com/


Paczkę masz tutaj: http://www.stealingbeautyphotography.com/files/A505-64bit-Drivers.zip


Pochwalisz się jak znalazłeś ta paczkę, bo uznaję się za dobrego szukacza, a tu niestety zdażyła sie porażka ;)

więc merytorycznie odpowiadam: przy xp 32bit niestety nie będzie widoczne, zaś stery są, jak napisałem po wybraniu natywnego języka <- to znaczy tyle samo co wybranie natywnej lokalizacji, a jaka była natywna lokalizacja? Chyba wiesz.


dlatego też napisałem że jak by była potrzeba, bo wtedy instalował bym 64 bit.
Co do natywności to napisałem że na stronie Toshiby głównych nie ma, po za sztywnymi typu bluetooth, camera, bios 1.2 itp
  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 05 2010 - 13:26

Na forum toshiba wszystko jest napisane. Użytkownicy dzielą się paczkami sterowników i jest to popierane przez firmę co znacznie ułatwia sprawę :D
Spróbuj tego: Driver Pack Toshiba A505. Podobno do 32-bitowego Windowsa XP.
Sterowniki do SATA ICH9M-E/M znajdziesz w folderze: f6flpy328. Tryb AHCI jeśli nie masz włączonego znajdziesz na stronie: AHCI.
To prawda co mówi Geronimo, jak bym miał instalować Windows XP to już w 64-bitowej wersji, bo supportuje do 16Giga Ramu, a 32-bitowy do 2.7GB.

ps. te driver doctory są tyle warte co Windows Update Drivers :lol:
  • 0

#8 tomson85

tomson85

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 05 2010 - 14:16

Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas :lol:

na tym forum też byłem, tylko a505 jest wiecej modeli i różnią sie sprzętem. Dlatego wydawało mi że nie bedzie nic pasowało. Czy aby ta paczuszka jest do tego modelu?

A druga sprawa, nie iwem dlaczego eni działa taz. klawisz FN i wszystkie związane z nim funkcjonalnosci typu wyłaczenie ekranu przyciemnienie itp, wiesz moze jak to uaktywnić?
  • 0

#9 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 05 2010 - 22:34

Zainstaluj najpierw paczuszke, a potem się będziemy zastanawiać. Myślę, że za obsługę Fn może być odpowiedzialny jakiś OSD program z sekcji ogólnodostępnych lub urządzenie HID.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych