Skocz do zawartości


Zdjęcie

Standardowe Temperatury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ^^_Reven_^^

^^_Reven_^^

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 21 04 2010 - 21:21

Witam chaciałbym się dowiedzieć czy podane niżej temperatur są umiarkowane.

http://img687.imageshack.us/i/tempw.png/

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 04 2010 - 21:41

Są bardzo dobre aż za dobre, podejrzewam że to temperatury w stanie spokojnej pracy komputera, ciekawe jakie masz w czasie gry?.

  • 0

#3 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 21 04 2010 - 22:23

Temperatury odpowiednie, również pytam jak ma sie sprawa w stresie?
  • 0

#4 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 22 04 2010 - 07:27

J/w temperatury ok. Do sprawdzenia temperatur w stresie dla CPU: OCCT Perestronika 3.0 Piorytet najwyższy i ON przez minimum 30 minut, Core Temp zapisywał maksymalną temperaturę.
A do sprawdzenia temperatur karty (jeśli ma czujnik), Furmark Stability Test i obserwowanie najwyższej temperatury. Co do karty, do 90st, co do procka - jeśli to intel - do 70st.
  • 0

#5 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 22 04 2010 - 10:08

Morfuś odpowiadałbyś składnie. Kolega ma AMD co jest widoczne w załączniku a na który nawet nie spojrzałeś ;)
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 22 04 2010 - 10:57

OT - sicknature czepiasz się jak rzep psiego ogona, jak się tak bardzo domagasz to mogę cię wypunktować, że 80% twoich "pomocnych" postów to babole podobne do neokidsów, na przyszłość zapamiętaj sobie będę cie punktował za każdym razem, dotąd sobie odpuszczałem. Nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia w kwestii sprzętu, więc zamknij jadaczkę i ucz się.
Ja nie stoję po żadnej stronie, to tak dla Twojej wiadomości, ale nie mogę zdzierżyć jak ktoś kogoś jedzie samemu będąc noobem.
  • 0

#7 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 22 04 2010 - 12:07

Myślę że dopóki autor nie powie jak sprawa ma się w stresie, nie ma sensu pisać "jak wyżej" i niepotrzebnie komentować innych postów, jak to w zwyczaju ma Sicknature.
  • 0

#8 Gość_Wedge_*

Gość_Wedge_*

Napisano 22 04 2010 - 14:50

Sicknature - tutaj kończysz zbędne komentarze, j/w geronimoo ma w 100% racje, czepiasz się byle czego, napisałem dopisek intel, nie wiem jaka jest temperatura na AMD.
Gdybym to ja miał się czepiać Ciebie, znalazł bym już kilkanaście niepoprawnych form zdań i błędy ortograficzne, śladowo spam.
Poza tym nie przekręcaj mojego nicku, w przeciwnym razie zgłoszę obrażanie i "prześladowanie".
Przepraszam moderatorów, ale bardzo trudno jest nie reagować na zbędną krytykę.
Aby nie prowadzić offtopu przez newba dalej, powtórzę:

J/w temperatury ok. Do sprawdzenia temperatur w stresie dla CPU: OCCT Perestronika 3.0 Piorytet najwyższy i ON przez minimum 30 minut, Core Temp zapisywał maksymalną temperaturę.
A do sprawdzenia temperatur karty (jeśli ma czujnik), Furmark Stability Test i obserwowanie najwyższej temperatury. Co do karty, do 90st, co do procka - jeśli to intel - do 70st.


  • 0

#9 ^^_Reven_^^

^^_Reven_^^

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 22 04 2010 - 16:28

TEMP. z OCCT:
http://img293.imageshack.us/i/2010042216h25cpu1.png/


Co do karty niestety jak narazie nie mogę sprawdzić temperatury, ponieważ aktualnie jestem bez głównej grafiki ( INTEGRA na MOBO )
  • 0

#10 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 22 04 2010 - 16:37

Bardzo dobra temperatura, nie masz się o co martwić.
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 22 04 2010 - 16:52

Nie wiem co napisać, ciśnie mi się jedno pytanie, co ty na biegunie masz komputer?, w IDE masz 28stC, w stresie po 30 min 34stC, o rdzeniu już nie wspomnę, nie wierzę że masz takie temperatury, to nie możliwe, nawet gdybyś w lodówce kompa trzymał. ;)

// ja tak mam na stałe - plus

Użytkownik #plus edytował ten post 22 04 2010 - 17:00

  • 0

#12 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 22 04 2010 - 18:43

Dla niektórych procesorów taka temperatura jest normalna, domyślam się ze własnie posiadasz jeden z tych procków. Więc nie ma sie co dziwić :yes:

  • 0

#13 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 22 04 2010 - 19:07

Jak dla mnie jest zbyt dobrze, sprawdził bym to organoleptycznie.
  • 0

#14 DonAdriano

DonAdriano

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 28 04 2010 - 12:53

Witam jestem nowy co widać.
Ja mam podobny problem więc nie zakładam nowego tematu.
A mianowicie u mnie temperatura płyty w stresie sięga 70st.C a temperatura procka około 57st.C
Co do kompa moja konfiguracja to:
Procesor AMD Phenom II x2 955 [odblokowane dodatkowe 2 rdzenie a więc X4 955 3,2GHz]
Płyta to Gigabyte GA-MA785GT-UD3H F6
Pamięci Kingston Hyperx 2x2GB 1600MHz
Grafika ATI Radeon Saphire 5770 HD 1GB
Do tego dysk 500GB WD i nagrywarka DVD Asus
Obudowa badziewna wiem ale taką miałem TRACER PHANTOM czy jakoś tak się nazywa.
Co do wentylowania obudowy to mam jeden wentylator z tyłu na budzie który automatycznie dostosowuje prędkość do panującej w budzie temp.
Drugi turbinowy na śledziu a trzeci który ciągnie powietrze do budy z boku obudowy.
Coller na CPU zwykły BOX chce zakupić KATANA 3 ale to po dziesiątym maja, brak kasiorki.

W Idle mam na chipsecie około 37st.C a CPU w granicach 42st.C wystarczy że zacznę pakować coś w WinRar i temperatury zaczynają być jak dla mnie zbyt za wysokie.
I o dziwo wystarczy że na chwilę wstrzymam operację to temperatura na chipsecie z 69-70st.C obniży się w ciągu może dwóch sekund aż 10st.C w dół czasami nawet więcej.
Jak dla mnie coś nie tak albo czujniki przekłamują.
Ale czekam na waszą opinie może ktoś z was ma też tą płytę i mam podobny przypadek.
  • 0

#15 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 28 04 2010 - 13:18

1.

Procesor AMD Phenom II x2 955

czegoś takiego nie ma i nie było. Zapewne literówka i maiło być "X2 555".
2.

Obudowa badziewna wiem ale taką miałem TRACER PHANTOM czy jakoś tak się nazywa.

zapewne z zasilaczem tego samego producenta, nie zdziwiłbym się wcale gdyby dostarczane napięcia były za wysokie, a tym samym i temperatury.
3.

A mianowicie u mnie temperatura płyty w stresie sięga 70st.C

a konkretnie którego elementu? Jesteś pewien że chipsetu? Może to sekcja zasilania na ten przykład.
4.

I o dziwo wystarczy że na chwilę wstrzymam operację to temperatura na chipsecie z 69-70st.C obniży się w ciągu może dwóch sekund aż 10st.C w dół

patrz wyżej, oraz, to z natychmiastowym spadkiem temperatury jest zupełnie normalny objaw.
  • 0

#16 DonAdriano

DonAdriano

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 29 04 2010 - 15:25

Możliwe że oznaczenie procesora pomyliłem może jest ten 555 jak piszesz ale po odblokowaniu dodatkowych rdzeni mam Phenom II x4 B55 a co to za nazwa nie wiem?

Co do zasilacza jest tam TANGAN 600Watt więc myślę że nie jest to badziewie za 100zł firmy Mega-Bajt albo tym podobne.

Jestem użytkownikiem PC-ta już od 11 lat ale moja wiedza zatrzymała się na podstawce Socker A dawne AMD Athlon na rdzeniach BARTON.

Bawiłem się tam w podkręcanie itp.

Więc nie jestem zwykłym niedouczonym użytkownikiem komputera.

Ale czasy się zmieniły i po wielu latach nadeszła pora wymiany PCta więc poskładałem to i owo i nagle te temperatury na starym kompie monitorowałem wszystko i nie były takie wysokie.

A jeżeli chodzi o temp 70st.C o której pisałem to chodzi o temperatur chipsetu.

I czy te temperatury są OK.
  • 0

#17 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 29 04 2010 - 19:37

Chipset wytrzymuje znacznie więcej niż procesor, więc nie ma się czym zbytnio przejmować, można to poprawić dokładając do obudowy wentylatory wciągające i wyciągające i uporządkowanie kabli.

Jestem użytkownikiem PC-ta już od 11 lat

znajoma pracująca w poczytnej redakcji używa komputera cały czas, od kilkudziesięciu już lat, teraz ma lat 87 i dalej używa kompów, więc? Mam myśleć, że jest już pro?

Możliwe że oznaczenie procesora pomyliłem może jest ten 555

tak jest, bo nie ma dwurdzeniowych 955, ale nie upieram się że jest to 555, równie dobrze może to być ATHLON II X2: (prócz wspomnianego 555) to 545, 550, B53, B55.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 29 04 2010 - 19:39

  • 0

#18 DonAdriano

DonAdriano

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 30 04 2010 - 00:36

znajoma pracująca w poczytnej redakcji używa komputera cały czas, od kilkudziesięciu już lat, teraz ma lat 87 i dalej używa kompów, więc? Mam myśleć, że jest już pro?




Oj jak na każdym innym forum czuć sarkazm ale do tematu można używać komputer i 100 lat i nic o nim nie wiedzieć a ja raczej nie składałem kompa w sklepie tylko sam więc jakieś pojęcie o tym mam a to że się pomyliłem z oznaczeniem proca to po prostu tak zwana literówka.
No i niestety jak już pisałem moje wiedza zatrzymała się na podstawce A Starych Athlonów co miały jeszcze odkryte rdzenie a ty mi tu przykład dajesz z 87 letnią babcią.

Ale co myślisz o tych temperaturach czy to jest OK.
Chodzi mi teraz o procesor.

Użytkownik DonAdriano edytował ten post 30 04 2010 - 00:37

  • 0

#19 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 30 04 2010 - 08:50

Temperatura pyty 70 stopni? Matko.. Czym sprawdzasz temperaturę? Jeśli przez Everest, to w niektórych wersjach pokazywał błędne pomiary.
CPU 57 stopni ale rozumiem, że w stresie i na boxie? Jak tak to ujdą.. Max temp dla Phenom II to 62 stopnie i przy tej wartości już się robi niestabilnie.
Zobacz temperatury w BIOS *zakładka Health Status lub coś podobnego* (CPU i System)
Wykręcałeś ten procesor? Podbiłeś napięcia?

Użytkownik Celdur edytował ten post 30 04 2010 - 08:52

  • 0

#20 DonAdriano

DonAdriano

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 02 05 2010 - 11:25

No w końcu ktoś wyrozumiały WITAM.

Nie nic nie podkręcałem jedynie odblokowałem dwa dodatkowe rdzenie ale one raczej nie mają wpływu na temp. bo jest tak od początku.
Co do temp. CPU to tak jak piszesz w stresie i na BOXowym radiatorze a chipset jak sprawdzam w Biosie ma temp. bez obciążenia około 35-42st zależy czy komp startuje na zimno czy restart po wysiłku i sprawdzenie temp w Biosie.
Już sam nie wiem ale jak dla mnie temp chipsetu w stresie 70st.C to sporo za dużo a radiator z chipsetu gorący jak cholera.
Nie wiem ale chyba jedyne wyjście to dodać jakiś mały wentylator na chipset tylko wtedy on będzie chodził jak suszarka bo miałem taki na starej płycie nForce 2.
Nie wiem czy tak to zostawić czy jak.
W biosie musiałem przestawić do 70st.C bo przedtem miałem na 60st.C ostrzeganie przed przegrzaniem się kompa bo normalnie nie dało się nic zrobić nawet jak film tylko przerabiałem albo zdjęcia wywoływałem to chipset dochodził do 60st.C w więcej i zaczynał się pisk z budy.
Teraz mam nastawione na 70st.C i jest jako tako OK ale czasami jak robię zbyt wiele to dochodzi do 70st.C i piszczy.

Użytkownik DonAdriano edytował ten post 02 05 2010 - 23:44

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych