Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprzęgło do kierownicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raz

Raz

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 21 11 2008 - 18:29

Mam zamiar zrobić sprzęgło do mojego czerwonego logiego i mam parę pytań na ten temat.
1. Czy mogę po prostu zbudować pedał sprzęgła na wzór oryginalnego gazu/hamulca stosując w nim takie same części? Chodzi o to jak później będzie trzeba taki wynalazek podłączyć, (usb?) jak zostanie wykryty (jeśli w ogóle) i czy nie będą do niego potrzebne sterowniki?
Piszcie wszystko co wiecie na ten temat. Dodam jeszcze, że na forach simracingowych nie znalazłem nic ciekawego na ten temat, Google też niewiele dało.

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 21 11 2008 - 18:31

Nie wiem czy w ogóle coś takiego da się zrobić, żeby było ze wszystkim kompatybilne :lol: Zwłaszcza z kierownicą i gierkami (bo mało gierek obsługuje w ogóle sprzęgło).
Sterowniki piszesz sam, muszę ciebie zmartwić... Poza tym obawiam się, że system by tego nie wykrył. A w czym byś to zaprogramował?
Może lepiej kup po prostu kierę, ze sprzęgłem i skrzynią biegów - takie coś to jest na pewno, bo kiedyś sam sprawdzałem.

  • 0

#3 Raz

Raz

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 21 11 2008 - 18:46

No tak, tylko że to koszt jakichś 850zł :lol:. Widziałem kiedyś cały poradnik na temat budowania sprzęgła i nie było w nim mowy o programowaniu, pisaniu sterowników itp. Pedał został wykonany z rozprutego joysticka . Problem w tym, że mój zepsuty joystick ma inny rodzaj potencjometrów niż te potrzebne przy budowie więc odpada. Niestety temat ten jest już wyrzucony i tyle po poradniku :lol:.
  • 0

#4 Rayu93

Rayu93

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 01 2009 - 20:43

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, takżę Siemka ;)
Ostatnio bliżej się przyglądałem tej tematyce (na innych forach) i doszedlem do wniosku. że są 4 wyjścia:
1.Jeśli chcesz zwykle sprzęgło(nie analogowe) to poprostu kupujesz przycisk, podlanczasz go do joya, robisz coś na kształt pedału, podłączasz pada i instalujesz sterowniki(jeśli masz :() i wykryje ci go jak zwykly pad.
2.Drugim wyjściem jest zrobienie z analogowego pada i z Lego :( (ewentualnie z czegoś innego) coś na wygląd tego jak w tym filmiku:http://www.youtube.com/watch?v=Ws8hYmtLTwM
3.Trezcim wyjściem jest kupienie drugiej kierownicy(najlepiej uszkodzonej, w której działają pedały bo jest tańsza) i podłączenie jej do kompa jak zwykłą z tym, że w grze wybiera się oś gazu jako sprzęgło(najlepiej jakąs od Logitecha bo one mają w pełni analogowe pedała)Logitech Wingman Formula GP-polecam tą.
4.Czwarte a zarazem najdrożesz wyjście to kupienie kierwonicy Logitech G25 lub Thrustmaster RGT Force Feedback Pro Clutch Edition lech wydaje mi się, że ta druga propozycja nieopłacalna.
Mam nadzieje, że pomogłem. Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych