Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawdzą czy płacisz abonament RTV - a ty płacisz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sorvino

Sorvino

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 23 02 2010 - 21:29

Jak tak można postępować jak tutaj piszą! Sprawdzą czy płacisz abonament RTV.
Wy płacicie? Ja mam w nosie i nie płacę!

  • 0

#2 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 23 02 2010 - 22:12

place za kablowke :)
DSC00491.JPG

  • 0

#3 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 23 02 2010 - 23:11

Ja mam w nosie i nie płacę!

typowa polaczkowa natura, brać, brać i jeszcze raz brać. Ciesz się, że nie mieszkasz w UK bo nie było by ci wesolutko gdybyś nie płacił.
  • 0

#4 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 23 02 2010 - 23:15

gero - w RU podobno tak samo :)
  • 0

#5 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 23 02 2010 - 23:46

W UK wystarczy, że w domu jest sprawny odbiornik TV i trzeba płacić abonament. Od czasu do czasu ulice przemierzają "dziwne" pojazdy które potrafią namierzyć delikwenta z włączonym odbiornikiem, a jak już namierzą to nie ma zmiłuj się najniższa grzywna to 1000 funtów.
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 24 02 2010 - 00:28

Namierzą bo anteny RTV są antenami aktywnymi, czyli antenami przez które przepływa napięcie, i jeśli masz prawidłowo zainstalowaną antenę to masz obieg zamknięty przez który przepływa napięcie o pewnej częstotliwości, ale jeśli masz jak to niektórzy mają wyprowadzony jeden przewód z nie zamkniętym obwodem to już namiar ma problem z namierzeniem odbiornika, po drugie można zrobić odbiór transmisji poprzez antenę pasywną, czyli przez którą nie płynie żadne napięcie. Ale odbiornik musiał by być cały ekranowany. Ponieważ nie tylko antena zdradza odbiór danej transmisji ale i inne podzespoły odbiornika zdradzają go. Jakie to podzespoły zobaczcie w Wikipedii, temat zakłócenia, i wszystko co możliwe o fali elektromagnetycznej i termicznej. To urządzenie jest podobne prawie zbliżone do urządzenia podsłuchowego pracy urządzeń elektronicznych wykorzystywanych do transmisji danych między innymi np. pracy komputerów.
Podobne urządzenia nasłuchowe jeździły oficjalnie do końca lat 70, potem jeszcze je wykorzystywano do końca lat 80 a teraz już w wersji utajnionej i zminiaturyzowanej, wykorzystywane są przez służby specjalne, za zgodą prokuratora czy sędziego.
  • 0

#7 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 24 02 2010 - 01:50

Napięcie jest stanem i nie płynie. Płynąć może prąd.

Anteny są różne i aktywne i pasywne. Sygnał może być też z sieci kablowej.

Promieniowanie.
Aby namierzyć promieniowanie to musi ono być mocniejsze od promieniowania tła. A tu problem.
Po pierwsze odległość, a natężenie fali elektromagnetycznej malej z kwadratem odległości.
Po drugie przegrody budowlane. Bardzo tłumią, no chyba, że są z drewna (jak często w USA, ale nie u nas).
Po trzecie zakłócenia. Mikrofalówka emituje o wiele większe promieniowanie, a jest takich i podobnych urządzeń sporo.
Po czwarte. Komputer jest nie do odróżnienia od TV.
Po piąte. Najbardziej sieje kineskop wraz z układem odchylania. A teraz coraz częściej są plazmy i lcd. A te nie promieniują.
Po szóste. Radio. Te wychwycić to już niemożliwe.

Namierzanie, czyli radiopelengacja ma sens dla urządzeń nadawczych. Dla odbiorczych to praktycznie niemożliwe. Odbiorniki są badane na emisję fal elektromagnetycznych i aby można było je wykryć używa się klatek Faradaya. W zwykłym pokoju nie ma na to szans.

O wiele łatwiej podsłuchać dźwięk radia/telewizora niż wykryć sprzęt. Podsłuch wykorzystujący wibrację szyb pod wpływem fal dźwiękowym to już klasyka podsłuchu.
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 24 02 2010 - 02:44

Nie będę rozwijał zbyt tematu ale wszystko co wytwarza fale elekromagnetyczne, można namierzyć, i dowiedzieć się czy są to fale wytwarzane przypadkowo, powiedzmy fale z silnika elektrycznego możemy rozróżnić czy jest to silnik krokowy czy silnik standardowy. wszystko zależy jakimi dysponujemy miernikami o jakiej czułości. Na przykład radio jeśli skierujemy odpowiednio antenę w kierunku w którym podejrzewamy że jest jakieś uruchomione urządzenie elektryczne i sprawdzamy różne określone częstotliwości jakie promieniują z np. radia w czasie jego użytkowania, oraz odpowiednią amplitudę, czy to ma być sinusoida, czy piła, czy prostokąt czy trapez, czy trójkątna. Jednym słowem jeśli znamy dane techniczne danego odbiornika to po odpowiednim odbiorze dostrojeniu się do wytwarzanych fal elekromagnetycznych, i odpowiednim wzmocnieniu i przefiltrowaniu możemy, wyróżnić z dużą dokładnością miejsce usytuowania danego odbiornika. Teraz wystarczy mieć dane, np. jest to biurowiec 20 kondygnacyjny mający np. biura dziesięciu firm, każda firma opłaca abonament na X odbiorników radiowych powiedzmy że każda ma ich 10. Jeśli jakiś pracownik, w danym dniu przyniesie mały radioodbiornik i go uruchomi to od razu, taki odbiornik zostanie wykryty poprzez zliczenie punktów promieniowania elektromagnetycznego charakterystycznego/specyficznego tylko dla radioodbiorników. I stąd będziemy wiedzieli że w danym biurowcu, na danej kondygnacji i danej firmy jest dodatkowy odbiornik, a po sprawdzeniu kopi rachunku i rejestracji dochodzimy że w tam jest o jeden odbiornik za dużo.
Teraz jeszcze jedno, nie które urządzenia emitują fale elektromagnetyczne w szerokim zakresie o różnej amplitudzie, wiec takie urządzenie jeśli zostanie wykryte, natychmiast odpowiednie służby przybywają na miejsce emisji tychże fal i albo wyłączają urządzenie albo każą odpowiednio z ekranować, a dodatkowo w zależności od sytuacji albo kończy to się karą grzywny i upomnienia, a nawet może skończyć się długoletnim więzieniem. Dlaczego bo takie urządzenie może skutecznie zagłuszyć wszystkie inne urządzenia elektroniczne, zwłaszcza urządzenia pomiarowe to tak oficjalnie się nazywają a służące do podsłuchu pracy innych urządzeń elektronicznych. I nie prawda że komputera się nie podsłucha właśnie że podsłucha, czyli znając zasadę pracy np. klawiatury i znając każdy pojedynczy sygnał jaki daje poszczególny klawisz na klawiaturze, możemy na podstawie wykrytych impulsów odczytać wszystko to co kolega 100 metrów dalej pisze na klawiaturze (ja podaję 100m ale wykryć pracę klawiatury można i z dalszych odległości w zależności od sprzętu jakim dysponujemy). Powiem tak wśród chaosu fal elektromagnetycznych, jaki panuje w eterze, możemy zawsze wyłowić falę czy to dźwiękową czy inną a dysponując odpowiednimi filtrami wydzielić tę falę/dźwięk jaki nas interesuje.
I mówimy tu o obiektach standardowych, a nie o obiektach szczególnie chronionych przed podsłuchem takich jak np. pałac prezydencki czy biuro premiera.
  • 0

#9 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 24 02 2010 - 03:03

Nieprawda, że zawsze można namierzyć. Czułość nie wystarcza, potrzeba jeszcze żeby moc fali był większa od promieniowania tła. Jak myślisz poco buduje się wielkie teleskopy, a nawet umieszcza w kosmosie? Właśnie po to, żeby poprawić stosunek sygnału do szumu.

Zauważ, że gdy maleje sygnał np. nadajnika radiowego to zaczynają pojawiać się zakłócenia, aż następuje zanik odbioru. I wyjściem nie jest większa czułość odbiornika, a antena kierunkowa poprawiająca stosunek sygnał szum.

Nie wiem, ile masz lat i czy pamiętasz czasy Wolnej Europy i zagłuszarek. Jeżeli tak, to przypomnij sobie jakie sposoby były wtedy skuteczne. I nic od tego czasu się nie zmieniło. bo prawa fizyki nie przestały obowiązywać.
  • 0

#10 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 24 02 2010 - 12:23

Panowie.... Nie kłóćcie się tutaj.
Nie ten temat.

Swoją drogą... Ja płacę.
Nie rozumiem ludzi którzy nie płacą i jeszcze się tym chwalą.
  • 0

#11 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 24 02 2010 - 13:09

Brutek, nie żartuj sobie...

Ja w polskiej telewizji oglądam tylko "Jednego z dziesięciu", więcej mi nie trzeba, poza tym nic bardziej wartościowego do obejrzenia nie ma. Nudne seriale, głupkowate teleturnieje z niejasnymi zasadami i Anioł Pański co niedzielę. Takiej telewizji nie chcę.
Druga sprawa - nie ma obowiązku wpuszczania nieznajomych kontrolerów do domu.

  • 0

#12 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 24 02 2010 - 14:06

Powiedzcie mi jak można płacić za coś czego się nie ogląda. Chyba wystarczy, że płacimy za satelitę/kablówkę?

  • 0

#13 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 24 02 2010 - 16:56

Ja nie oglądam TV i nie płacę. Kiedyś miałem kablówke to płaciłem. Ale płacić za to że mam TV? Bez przesady odbiornik telewizyjny nie jest patentem KRRiT
  • 0

#14 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 24 02 2010 - 17:06

Mam antenę kupioną, normalna pod kabel do TV i prąd, nie dekoder czy coś, kupiłem za 200zł, telewizor mam z Londynu, to chyba wystarczy że sporo zapłaciłem.

Użytkownik DoctorMofis edytował ten post 24 02 2010 - 17:06

  • 0

#15 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 24 02 2010 - 17:31

Wystarczy, że złodziejski VAT (22% :) ) zapłaciłem za TV i dekoder, ale nie jeszcze trzeba człowieka okradać. W Niemczech kiedy chciano podwyższyć VAT z 15 do 19% to zaczęły się strajki, a tam i tak znacznie lepiej zarabiają.

Ciekawe kiedy wprowadzą abonament od powietrza :)

Użytkownik anduvir edytował ten post 24 02 2010 - 17:32

  • 0

#16 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 25 02 2010 - 17:04

Już jest w uzdrowiskach i kurortach górskich. Może to nie abonament ale opłata.
  • 0

#17 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 25 02 2010 - 19:35

Żeby skutecznie zagłuszyć nadajnik, należało by wejść dokładnie na jego częstotliwość nadawania wraz z odpowiednim kształtem amplitudy sygnału i równej mocy a i tak oczywiście nie zagłuszy się całkowicie. A jeśli chodzi o zagłuszanie WE to była to aparatura jeszcze z II wojny światowej. I jeszcze jedno co byś nie powiedział że namierzenie odbiornika jest nie możliwe oczywiście wykorzystujący antenę aktywną jest obecnie bez problemu, Gorzej z nadajnikiem i odbiornikiem o zmiennej częstotliwości nadawania i odbioru, a już informacja zaszyfrowana to jedynie możesz namierzyć szum ale nie dane zawarte w tym szumie. Ja pracowałem z zakładzie produkcji aparatury pomiarowej, faktycznie to produkcji aparatów do nasłuchu w eterze i w sieci energetycznej do namierzania poprzez odpowiedni pomiar napięć (nie tylko V, A,) głównie odczytu częstotliwości szukając wszelkich obiektów nadawczych jak i odbiorczych, niby zakłócających sieć. Ale takim urządzeniem wykryłeś nie tylko pracujący silnik wiertarki czy pralki.
Dlatego namierzenie pracującego odbiornika jest jak najbardziej możliwe.
Chwila każdy w domu może mieć sprzęt RTV i do puki nie udowodnią że go używasz do póty nic ci nie zrobią, ale wystarczy włączyć np. na Jeden z dziesięciu i w tym momencie w pobliżu znajdzie się urządzenie do wykrywania aktywnych odbiorników i wtedy możesz sobie bajeczki opowiadać i tak ukarzą :) , to jest ku przestrodze dla tych co unikają płacenia.
  • 0

#18 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 26 02 2010 - 21:27

Brutus, jak na razie nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie stał Ci pod domem i wyczekiwał aż włączysz sobie Plebanię... W przytoczonym w temacie artykule można przeczytać że:

Kontrolerzy z Poczty Polskiej bez uprzedzenia będą odwiedzać firmy,

oraz

W przypadku odbiorców indywidualnych Poczta Polska stosuje inne działanie. Do widzów, którzy uchylają się od obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjno rozsyłane są ponaglenia.

Druga sprawa - do ingerencji w prywatność o jakiej mówisz, trzeba nieco więcej niż sprzętu którego nie powstydziłoby się amerykańskie wojsko. Taka procedura musi zostać uregulowana prawnie (zezwolenie sądowe na nasłuch itp.).
Jaki z tego wniosek? Taki, że piszesz fajnie, ale nie na temat. Zejdź na ziemię. :)

Użytkownik #plus edytował ten post 26 02 2010 - 21:28

  • 0

#19 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 21:47

Ja nie płace... Czemu mam płacić skoro mam Cyfrę+ wykupioną?
  • 0

#20 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 27 02 2010 - 21:52

Ja nie płace...

Data urodzenia
Luty 10, 1997

Twoi rodzice nie płacą.

Poza tym mając dowolną platformę cyfrową i tak jest obowiązek płacenia abonamentu RTV.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych