Skocz do zawartości


Sprawa krzyża - ciemnota katolicka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 11 08 2010 - 21:58

To nie jest miejsce na krzyż może odrazu niech tam nagrobek postawią... , po drugie władze kościelne same zdecydowały że zostanie on przeniesiony , Ci ludzie to pseudo katolicy z chorymi umysłami, dalej lepiej nie będę pisał bo szkoda to komentować. Religia powinna nie ingerować w politykę , niestety u nas jest inaczej , taki mocher nasłucha się radia maryja albo chorego księdza w kościele a później mu palma odbija. Bo myślą że ksiądz to bóg i jego słowo jest świętością . Ja jestem za zlikwidowaniem katolicyzmu jako naszej narodowej religii , całkowitym oddzieleniem kościoła od polityki.

Piszę tak mimo że moja rodzina jest religijna i to nawet bardzo , ale ja sam od jakiś 2 lat jestem już niewierzący bo stwierdziłem że kościół pierze ludziom mózgi. W samo istnienie Boga też nie wierze i uznaje siebie za ateiste.

Nawet gdy byłem jeszcze wierzący to raczej unikałem kościoła bo to co tam się wyprawiało szkoda komentować , proboszcz robił lewe interesy z mafią , za pieniądze wiernych wybudował wille po Warszawą a sam był chamem co obrażał ludzi na mszy , płodził kobietom dzieci i chlał codziennie a później znęcał się nad młodymi księżami i to ma być wysłannik Boga ? Nawet jeśli Bóg istnieje to mam mu za złe to co zrobił z tym światem i wole nie mieć z nim nic wspólnego. Uważam że jeśli napradę by istniał nie doprowadził by do cierpienia wielu milionów niewinnych ludzi.

Użytkownik jackass edytował ten post 11 08 2010 - 22:10

  • 0

#22 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 11 08 2010 - 23:29

no to ostro pojechałes ... . Et rectum orbis eta Jacku ?


a tak na serio : każdy ma prawo do własnego zdania, ale ja proponuje zamknąć temat bo chociaż ciekawy to widze że prowadzi dm kłótni, przynajmniej mnie aż wierci żeby wam coś odpisać na te wasze czysto-ateistyczne oświadczenia że jesteście ludzmi niewierzącymi ;)

  • 0

#23 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 12 08 2010 - 07:52

Kolego Jezierki, wymień może wojny wywołane przez wierzących (w cokolwiek), a potem wymień mi wojny wywołane przez ateistów.
  • 0

#24 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 12 08 2010 - 10:18

Ja ogólnie do katolików nic nie mam , mam tylko pretensje do tej grupki pseudo katolików co bronią tego krzyża.

Skoro każdy może sobie postawić krzyż to ja sobie pod blokiem postawie .

Jezierski skoro chcesz coś powiedzieć to proszę bardzo tylko bez wulgaryzmów prosimy.

Użytkownik jackass edytował ten post 12 08 2010 - 10:18

  • 0

#25 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 12 08 2010 - 23:46

plus, nawet nie potrafisz napisac mojego nicku poprawnie :)

Takowych wojen nie znam, nie interesują mnie za bardzo, nawet nie wiem czy były .

No Jacku, tak chce coś powiedzieć , ale zauważyłem że bardzo wiele osób na forum jest niewierzących i nie chciałbym być zjedzony i wydalony , zywcem.

Dla ogólnego spojrzenia powiem tylko że nie lubie ateistów z prostego powodu : są ateistami (i nie mysle tu o ludziach uprawiających jakies rytułały etc., ani tez o ludziach ktorzy ateistami nie są, a po prostu nie wierzą w nic) ale o osobach po prostu niewierzących >> nic nie poradze , po prostu nie rozumiem jak można w nic nie wierzyć (skoro w nic nie wierzycie , to może jednak ? co wam szkodzi...) . Z drugiej strony każdy ma swój wybór ale mi jest takich ludzi żal, bo co, po smierci nic ? zero, null ? bum i do piachu, koniec filmu ?... ja tam wole mimo wszystko w cos wierzyc, najwyzej nic nie bedzie po zyciu, a co mi tam ;)


ps. wiem że to trudny temat, prosze o wyrozumiałość i o ewentualne wulgaryzmy na pw, dla rozładowania napięcia, przyjme każdą wypowiedz i odpowiem ;)

ps2. jesli kogos denerwuje że jak to sie mówi "niedociagam" słów nie uzywając ą,ę,ć,ż,ź, - trudno, nie chce mi sie ;)
  • 0

#26 Mofispl

Mofispl

    Stały użytkownik

  • 186 postów

Napisano 13 08 2010 - 02:02

Nie no z jednej strony mają z nas polewkę sąsiedzi, a z drugiej sporo osób śmieszą takie sytuacje.
Szanowny kapłan udzielił swej mowy, oznajmił, że ten krzyż nie ma prawa tam stać - bo nie jest na terenie Parafii Warszawskiej, to ja sobie postawię krzyż na oknie... albo czy kapłan oskarży mnie o trzymanie w domu krzyża miniaturki na ścianie? A może niedługo zażąda likwidacji nagrobków w kształcie krzyża, i wszystkiego co jest w kształcie krzyża... Ehh... - _ - Pogratulować.
  • 0

#27 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 13 08 2010 - 06:20

plus, nawet nie potrafisz napisac mojego nicku poprawnie :)

Takowych wojen nie znam, nie interesują mnie za bardzo, nawet nie wiem czy były .

No Jacku, tak chce coś powiedzieć , ale zauważyłem że bardzo wiele osób na forum jest niewierzących i nie chciałbym być zjedzony i wydalony , zywcem.

Dla ogólnego spojrzenia powiem tylko że nie lubie ateistów z prostego powodu : są ateistami (i nie mysle tu o ludziach uprawiających jakies rytułały etc., ani tez o ludziach ktorzy ateistami nie są, a po prostu nie wierzą w nic) ale o osobach po prostu niewierzących >> nic nie poradze , po prostu nie rozumiem jak można w nic nie wierzyć (skoro w nic nie wierzycie , to może jednak ? co wam szkodzi...) . Z drugiej strony każdy ma swój wybór ale mi jest takich ludzi żal, bo co, po smierci nic ? zero, null ? bum i do piachu, koniec filmu ?... ja tam wole mimo wszystko w cos wierzyc, najwyzej nic nie bedzie po zyciu, a co mi tam ;)


ps. wiem że to trudny temat, prosze o wyrozumiałość i o ewentualne wulgaryzmy na pw, dla rozładowania napięcia, przyjme każdą wypowiedz i odpowiem ;)

ps2. jesli kogos denerwuje że jak to sie mówi "niedociagam" słów nie uzywając ą,ę,ć,ż,ź, - trudno, nie chce mi sie ;)


Jezierski kiedy uznam to za stosowne , sam poproszę o zamknięcie tematu , ty sugerując to , rządzisz się w nim i panoszysz . Wprowadziłeś off-top , to nie jest temat wiary lecz sprawy krzyża .

zachowujesz sie jak typowy zwykły troll internetowy - najpierw mój temat sprowadziłeś na manowce , czyli dysputę o wierze , potem stwierdziłeś że to zbyt trudny temat i że lepiej zamknąć go , bo będzie powodował kłótnie - jeśli ktoś nie potrafi kulturalnie dyskutować to zostanie usunięty - proste.

wracając do twojego wywodu o wierze , to że teraz wierzysz , jesteś takim fanatykiem jakby ("nie lubie ateistów") jest winą twoich rodziców - i nie zaprzeczysz temu , bo to oni wprowadzili cię w świat katolickiej kultury.

Ja zaś na pewno za swojego życia nie doczekam się czasów , kiedy ludzie będą w 100% ateistami oraz będą mówić jednym językiem , jednak te czasy kiedyś nastąpią .

Następna sprawa - szerzenie ateizmu w znacznej mierze spowodował internet - ludzie zyskali łatwe źródło informacji , zaczęli pytać co , jak i dlaczego . Część stwierdziła że dogmaty religijne są nielogiczne , i nie trzymają się kupy i przeszła na ateizm

Prawdą natomiast jest , że to wśród wierzących jest najwięcej nietolerancji , i z wierzącym nie pogadasz o wielu naukowych sprawach , bo zacznie on mieszać do tego boga
  • 0

#28 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 13 08 2010 - 10:36

nie wierze w coś czego nie ma i nie moge zobaczyć itp. Zresztą nawet jeśli Bóg istnieje nie chcę mieć z nim nic wspólnego.
  • 0

#29 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 13 08 2010 - 19:50

Tymczasem mamy kolejną propozycję rozwiązania tej palącej kwestii:

Dołączona grafika
  • 0

#30 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 13 08 2010 - 19:53

Jestem za !
  • 0

#31 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 13 08 2010 - 20:49

Dawać mi tu ten pomnik natychmiast ;)

  • 0

#32 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 14 08 2010 - 00:41

no, wiem unitrax, zawsze troche namieszam, a wątek wiary postanowiłem ciągnąć bo jest on związany z tematem, co nie wyklucza jednak tego że jak zwykle dowaliłem swoje 3 grosze, niepotrzebnie bo ani to nie zmieni waszego poglądu ani mi nie poprawi humoru. Cóż > dyskutujmy więc o sprawie krzyża z dystansem od wiary, a przynajmniej ja tak będę od teraz tę sprawę rozpatrzał .

i tak, rozpocząłem offtop, prawde mówiąc nudziło mi sie troche, i to jeden z powodów.

oraz tak, sugerowałem zamknięcie tematu ale twierdząc że się panosze przesadzasz > nie mam na tym forum żadnej władzy więc nie moge sie "panoszyć" , a w razie problemów " stoisz zaklęty, przed szałasem, masz bana w ręce , warna za pasem" >> był gdzieś jakiś wierszyk ec. tego rymu, nie pamiętam niestety o kim i jak dokładnie on leciał ;)

  • 0

#33 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 06 02 2011 - 20:01

Odświeżę temat, gdyż wiemy już, że krzyż na początku był w pałacu prezydenckim, a teraz jest w jakiejś kaplicy, do której mało kto zagląda.

[uwaga=cabana]Tu nie będziesz na fioletowo pisać[/uwaga]

Użytkownik cabana edytował ten post 06 02 2011 - 21:44

  • 0

#34 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 06 02 2011 - 20:09

Przecież oni go już dawno temu przenieśli... z resztą co z tego.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych