Skocz do zawartości


Speed222

Rejestracja: 09 gru 2007
OFFLINE Ostatnio: 17 09 2012 19:53
-----

Moje tematy

Router a szybkość neta

12 09 2012 - 16:45

Witam,
posiadam internet o szybkości 2Mb/s neostrada. Prędkosc pobierania około 250 Kb/s. Komputer podłączony do neta za pomocą skrętki. Zauważyłem, iż z mojego komputera PC niektóre serwisy/ strony internetowe wolno się ładują np. NK, Ceneo, knowledgeblackbelt.com. O dziwo nie dotyczy to Facebook'a chodź jest to duży serwis. Długo trwa również wczytywanie i wyszukiwanie zdjeć w google na zakąłdce grafika. Sprawdzałem na włączonym i wyłączonym ESET Smart Security. Wyczytałem w necie, iż możliwe jest że to wina DNS, tak wiec wprowadzałem podawane IP. Ostatecznie użyłem narzędzia googla namebench które wykazało, że po zastosowaniu tych DNS'ów uzyskam przyspieszenie rzędu 200%. Ustawiłem rządane DNS'y na routerze (Asmax AR 904g) na kompie są ustawione na automatyczne uzyskiwanie. Przyspieszenie jest znikome lub prawie rzadne (w wypadku NK, Ceneo, knowledgeblackbelt.com nic się nie zmienia). Rozmawiałem z kolegą zajmujacym się sieciami i usłyszałem diagnozę: router ma za mało cach, wymień go bo nie ogarnia. Nie wiem na ile ta diagnoza jest prawdziwa i chciałbym usłyszeć waszą opinię co jest z tym netem nie tak ? Nie wiem czy wymieniać ten router na nowy? jak wymieniać to na jaki zeby problemu nie było? Prosiłbym o wypowiedzi osób znajacych sie na temacie.

pozdrawiam