Skocz do zawartości


Spadki fps, komputer wolno chodzi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Azraelah_*

Gość_Azraelah_*

Napisano 27 09 2013 - 13:47

Lenovo y580 model 20132. Problem z fps, system ma zwiechy. 

 
Witam !

Tak jak w tytule jestem posiadaczem Lenovo y580 model 20132, posiadam Windows 7 home premium. Staram się zawsze by komputer mój był "czysty" więc używam aviry jako antywirusa i tuneup utilities jako programu mającego otrzymywać czystość w systemie. Wczoraj niz z tego ni z owego zacząłem mieć 20 fps w grze battlefield 3 ( zazwyczaj miałem około 60 ), dodatkowo komputer nie chodzi tak szybko jak powinien.

Proszę o pomoc, mam coś zainstalować ? jakiś problem z programami ?
Nie wiem liczę na waszą pomoc i z góry dziękuje.

Podaje screeny z hdtune ( http://i44.tinypic.com/zxsdx0.pnghttp://i43.tinypic.com/2zoatli.png), jak i informacje z event viewer'a (do sciągnięcia z linku http://sendfile.pl/65010/problem.evtx )


  • 0

#2 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*

Napisano 27 09 2013 - 14:01

tuneup odinstaluj bo to więcej szkodzi jak naprawia. Jakie temperatury ma laptop podczas grania ? Wklej screen z HWMonitor po 15 minutowej grze, program może działać w tle.

Przeskanuj HDD Malwarebytes Anti Malware i po skanowaniu wstaw log który utworzy program. 



  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 27 09 2013 - 14:02

Kolego: "Szybkość procesora 7 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 71 s od ostatniego raportu."

Oznacza to, że procesor nie wyrabia - tylko dlaczego. Może być tak, że się przegrzewa. Sprawdź w takim razie temperatury np. w programie OCCT. Ma on tą zaletę, że na bieżąco ci pokazuje częstotliwość procesora itp.

  1. Zainstaluj i uruchom OCCT
  2. Jak gra zacznie spadać naciśnij Alt + Tab, aby wrócić do Windows
  3. Sprawdź w OCCT jakie masz temperatury i taktowanie procesora.

Inna porada: zmień plan zasilania laptopa - masz np. maksymalna oszczędność baterii, która ogranicza zużycie procesora.

 

Trzecia sprawa, dysk chodzi jakby tak jakby skakał po nim kangur - transfer spada i rośnie i tak co chwilę. Sprawdź czy jest dobrze wyrównany programem AS SSD. Jak uruchomisz progs to ci pojawi się po lewej stronie tekst na zielono, że jest OK lub czerwono, że potrzeba wyrównać partycje. Ponów test Seq. odczytu i zapisu - nie rób całego testu, bo ci to zajmie wieczność, tylko te dwie wartości i podaj wyniki na forum lub wklej obrazek z nimi.


  • 0

#4 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*

Napisano 27 09 2013 - 14:17

Dziekuje za odpowiedź

 

tutaj jest to co mi ccct pokazal http://www.filedropper.com/14-15

 


  • 0

#5 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*

Napisano 27 09 2013 - 14:32

Teraz takie cos mi sie pokazalo http://i44.tinypic.com/v79wmx.png

a tutaj as ssd http://i39.tinypic.com/n6w7q1.png

 


  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 27 09 2013 - 14:34

Na moje oko procesor się przegrzewa, na jednym jadrze masz prawie 90C. Wodę możesz na laptopie ugotować ;).

Zrób tak, przeczyść laptopa - otwory wentylacyjne i zobacz czy to nie pomoże. Możesz też wyłączyć funkcję TurboBoost(automatyczne podkręcanie procesora, gdy wymagana jest moc obliczeniowa), ale to nie jest super rozwiązanie problemy - bo kupujemy produkt, z którego chcemy korzystać w PEŁNI.

Teraz zrób test jak laptop zachowuje się w normalnych warunkach - jak temp. będzie bliska 60C to uważam, że trzeba reklamować - może np. pasta nie być równo nałożona na procesor, albo wentylator nie wyrabiać. Czasem aktualizacja BIOSu usuwa mankamenty związane z chłodzeniem, ale to już twoje ryzyko.

 

Ha i chyba musisz zrobić aktualizacje BIOSu, tzn. jak masz starszy:

 

Latest Version BIOS fixed the system halted issue while playing 3D games.

 

ps. rozumiem, że OCCT sprawdzałeś jak mówiłem w trakcie gry 3D- a nie jako osobny test (laptopy rzadko kiedy wytrzymują pełny test OCCT, bo procesor w trakcie grania zazwyczaj zużywa do 70% swojej mocy, a w OCCT stress test mamy 99% obciążenia).

 

Dysk jest raczej ok - czasem HD tune dostaje czkawki i pokazuje niepoprawne wyniki.


  • 0

#7 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*

Napisano 27 09 2013 - 14:39

Te wyniki są nawet jak nie gram ( zrobiłem to bez włączania gry ), ale czy procesor jest odpowiedzialny za fps a nie grafika ?

Tuneup utilities nie jest dobrym programem ?

Czyli to wina "mechaniczna" a nie jakiegos oprogramowania ?

Musze cały komputer wyslac czy wystarczy ze sie do nich przejade i mi wymienia dysk ?


  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 27 09 2013 - 14:44

Dysk jest raczej OK. Temperatury już nie - zważ co robiłeś na kompie, bo masz cały czas podkręcony procesor do 3200Mhz, co przy chłodzeniu laptopowym skutkuje przegrzewaniem się po pewnym czasie. Laptop powinien pracować w Idle - czyli nawet mniejszej wartości Mhz niż jest jego nominalna częstotliwość! Spróbuj zaktualizować BIOS i wróć do wyników z OCCT. Tu masz nasz upload grafiki: /ihost

 

ps. właśnie wydajny procesor jest potrzebny do prawidłowej - optymalnej pracy karty graficznej szczególnie, że nie posiadasz byle jakiej tylko wymagajacy układ GeForce GTX 660M

.


  • 0

#9 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*

Napisano 27 09 2013 - 14:54

No ale jak chcialem zupdate'owac biosa to mi napisalo ze mam najnowsza wersje :/


  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 27 09 2013 - 15:37

Inna porada: zmień plan zasilania laptopa - masz np. maksymalna oszczędność baterii, która ogranicza zużycie procesora. Kliknij na ikonkę bateryjki.

 

Spróbuj zbalansowany etc. aż częstotliwość procesora spadnie.


  • 0

#11 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*

Napisano 27 09 2013 - 15:56

Te wyniki są nawet jak nie gram ( zrobiłem to bez włączania gry ), ale czy procesor jest odpowiedzialny za fps a nie grafika ?

Tuneup utilities nie jest dobrym programem ?

Czyli to wina "mechaniczna" a nie jakiegos oprogramowania ?

Musze cały komputer wyslac czy wystarczy ze sie do nich przejade i mi wymienia dysk ?

Co z tego że grafika będzie wstanie wyświetlać obraz z 50fps jak procesor wpada w throttling od temperatury i obniża taktowanie do np 1.4GHz a wtedy automatycznie leci po fpsach. Przecież podczas grania procesor też jest używany inaczej jego zużycie wynosiłoby 1% i temperatura się nie podnosiła.

Zajmij się na początek przeczyszczeniem układu chłodzenia, używaj podkładki chłodzącej. 

Tuneup to program śmieć który niby coś tam robi ale żeby zrobił to trzeba mu "zapłacić" chyba że wykupiłeś wersje Pro. 

Dysk jest sprawny nie trzeba go wymieniać.



  • 0

#12 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*

Napisano 27 09 2013 - 16:02

Właśnie sprawdziłem komputerm programem od lenovo do tego stworzonym i okazalo sie ze mma problem z karta grafiki.

Dziekuje za pomoc, dzwonie wlasnie po serwis.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych