Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sound blaster 5.1 external trzaski i strzelanie oraz wyłączanie sie zewnetrznej karty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 grisza1010

grisza1010

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 07 2007 - 23:58

Ostatnio zakupiłem laptopa toshiby a w nim jest karta dzwiekowa Realtek(szajs jednym slowem).

Postanowiłem dokupić zewnętrzną kartę dzwiękową (Sound blaster live 5.1 External). Wszystko pięknie łądnie podłączyłem, zainstalowalem z plytki drivery. Resetuje komp , i przy konczącej muzyczce glośniki wraz z wydalaniem nut, strzelają. Ok po resecie pojawia się muzyczka zaproszeniowa do windowsa i przy niej nic nie strzela. Wchodze w Opcje karty i sprawdzam kanaly, no i leci center lewy prawy tylne prawy lewy i za kazdym razem glosniki strzelają. Następnym krokiem bylo włączenie foobara. Odpalam piosenke a ta gra 3 sekundy a dioda na karcie informująca włączenie, wyłącza się. Wiec karta sie sama wyłączyła... włączam ja z pilota ponownie i włączam piosenke raz jeszcze i dzieje sie to samo... Szczerze mówiąc nie wiem co mam zrobić... mam tylko nadzieje ze to nie wina karty dzwiękowej. Bardzo prosze o szybką odpowiedz.

ps. Mam LOgiteh X-530 i z nimi jest wszystko wporządku.

  • 0

#2 Szym_

Szym_

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 12 07 2007 - 19:41

Ostatnio zakupiłem laptopa toshiby a w nim jest karta dzwiekowa Realtek(szajs jednym slowem).

Postanowiłem dokupić zewnętrzną kartę dzwiękową (Sound blaster live 5.1 External). Wszystko pięknie łądnie podłączyłem, zainstalowalem z plytki drivery. Resetuje komp , i przy konczącej muzyczce glośniki wraz z wydalaniem nut, strzelają. Ok po resecie pojawia się muzyczka zaproszeniowa do windowsa i przy niej nic nie strzela. Wchodze w Opcje karty i sprawdzam kanaly, no i leci center lewy prawy tylne prawy lewy i za kazdym razem glosniki strzelają. Następnym krokiem bylo włączenie foobara. Odpalam piosenke a ta gra 3 sekundy a dioda na karcie informująca włączenie, wyłącza się. Wiec karta sie sama wyłączyła... włączam ja z pilota ponownie i włączam piosenke raz jeszcze i dzieje sie to samo... Szczerze mówiąc nie wiem co mam zrobić... mam tylko nadzieje ze to nie wina karty dzwiękowej. Bardzo prosze o szybką odpowiedz.

ps. Mam LOgiteh X-530 i z nimi jest wszystko wporządku.


spróbuj odłączyć karte i podpiąć głośniki do płyty głównej. jeśli będą działać normalnie tzn. że to wina karty.

i porzycz jeszcze dla pewności głośniki od kolegi. podłącz do karty i zobacz czy będą grały normalnie.

skonfigurowałeś karte ?

  • 0

#3 t101

t101

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 08 2007 - 12:21

prawdopodobnie twoj laptop nie potrafi dac odpowiedniej dawki pradu do zewnetrznej karty dzwiekowej, czytalem gdzies o tym na temat tej wlasnie karty ze w takich sytuacjach sie wylacza. niestety nie wiem jak ten problem rozwiazac.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: komputer się wyłącza samoistne wyłączanie



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych