Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sound Blaster X-Fi Extreme Audio - POMOCY!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pisiek

pisiek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 07 2007 - 11:54

Witam,

Zakupiłem kartę Sound Blaster X-Fi Extreme Audio. Zainstalowałem sterowniki w Windows XP HE + SP2 + uaktualnienia. Mam słuchawki z mikrofonem - logitecha. Wszystko cacy, odtwarzanie dźwięku działa, ale nie działa nagrywanie dźwięku!

Ogólnie :
- słucawki i mikrofon podłączone są na 100% do właściwego wyjścia/wejścia,
- w ustawieniach sterownika wybrane są headphones,
- mikrofon działa na innym komputerze,
- ustawienia w regulacji głośności są poprawne (nagrywanie - mikrofon, mic boost włączony, w odtwarzaniu mic wyciszony, nie raz ustawiałem to na innym komputerze, wiem jak),
- testowałem 3 inne mikrofony i nic,
- w komputerze działa tylko ta karta dźwiękowa, zaintegrowana jest wyłączona,
- uaktualniałem sterowniki, odinstalowywałem - to samo,

Ciekawą sprawą jest to, że w panelu sterowania w sound and audio devices, zakladka voice i test hardware podczas testowania mikrofonu jest kompletna cisza, ale jeżeli włączę winampa z jakąś skoczną i głośną muzyką (suwaki na max) to wskaźnik mikrofonu drga w rytm muzyki, czyli tak jakby dźwięk z komputera trafiał jakimś cudem na linię mikrofonu.

POMOCY!

  • 0

#2 Szym_

Szym_

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 12 07 2007 - 19:48

standardowy problem ;P

mikrofon działa ale chyba go nie włączyłeś.

w sensie Panel sterowania>dźwięk, mowa i urządzenia audio>zaawansowany regulator głośności

i tam masz mikrofon może masz wciśnięte wycisz ?

bo ja tak miałem no i problem się rozwiązał.

napisałeś że nie jest wyciszony. odłącz i podłącz mikrofon. uruchom kompa. może to coś da.

albo wyłącz dźwiękówke i podłącz do płyty głównej. jeśli bedzie dzialać to może nie masz dobrze skonfigurowanej karty ?

  • 0

#3 LAbUdZiN

LAbUdZiN

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 08 2008 - 14:11

Mam ten Sam problem Szym_ My Mamy wszystko dobrze podłączone Ja próbowałem już chyba wszystkiego i nic... Czy Mam podłączone mikrofon czy nie w moich głośnikach piszczy od tego... a co do :

Ciekawą sprawą jest to, że w panelu sterowania w sound and audio devices, zakladka voice i test hardware podczas testowania mikrofonu jest kompletna cisza, ale jeżeli włączę winampa z jakąś skoczną i głośną muzyką (suwaki na max) to wskaźnik mikrofonu drga w rytm muzyki, czyli tak jakby dźwięk z komputera trafiał jakimś cudem na linię mikrofonu.


Zauważ że jak w tym czasie odłączysz mikrofon od komputera to nic nie zmieni mikrofon poprostu wgl nie działa przy teście z włączonym winampem i z grającą muzyką i tak skacze bez względu na to czy masz mic podłączone czy nie...

CO ROBIĆDołączona grafika! ? ;/
  • 0

#4 LAbUdZiN

LAbUdZiN

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 14 08 2008 - 16:03

Dzisiaj kupiłem Sobie kamerke internetową firmy Microsoft za 83 zł Ma ona wbudowany mikrofon i tylko jeden kabel w postaci usb ... nie potrzebuje ona karty muzycznej do zgrania dzwięku z mikrofonu ... W regulacji głośności w nagrywaniu moge zmienić urządzenie sterujące z SoundBlaster X-fi Extreme Audio na USB Camera i działa ale to i tak nie spełnia moich oczekiwań bo chce aby w jednym strumieniu z jednego urządzenia wydostawał się czysty dzwięk z komputera + dzwięk z mikrofonu a w tym przypadku i tak to nic nie daje... Chyba kupie jeszcze jedną kartę Jakaś SB live albo audigy 2 i spróbuje podłączyć 2 na raz X-fi zostawie do dzwięku z głośników i subwoofera a tą inną do mikrofonu i powinno być już dobrze ;/ Tylko najpierw poczytam jak to się robi :sciana:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych