Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Solved]Nazwy plików obok ikon (a nie pod ikonami) na pulpicie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 unit

unit

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 09 2008 - 22:24

Witam.
Chciał bym uzyskać na pulpicie taki efekt w którym nazwy ikon są wyświetlane obok ikonki, a nie pod nią.
Już tłumaczę dokładniej. Zmniejszyłem ikonki na pulpicie do rozmiaru 16 pikseli. chciał bym, aby to wyglądało tak (najlepiej jest zobrazować xP):

/ikonka/ Firefox
/ikonka/ Foobar
/ikonka/ Komunikator
/ikonka/ Mój komputer 
...

Ikonki mają być tuż przy krawędzi ekranu.
Wygląda to miej więcej jak widok "Lista" w explorerze

Teoretycznie bawienie się z "IconSpacing", "IconVerticalspacing", "IconTitleWrap" w "HKEY_LOCAL_USERControl PanelDesktopWindowMetrics" powinno działać, ale próbowałem podawać różne wartości (sensowne wartości, a nie na chybił trafił xP) , ale nic z tego nie wyszło.
Teoretycznie ustawienie "IconVerticalspacing" wąsko, a "IconSpacing" szeroko, powinno dać rezultaty, ale ikonka się środkuje (w swojej ograniczonej przestrzeni) a nazwa nadal jest pod (również wyśrodkowana) i nakłada się na ikonkę poniżej.
Kombinowałem również z innymi opcjami, ale rezultaty marne, albo żadne. A takiej opcji "wyświetlaj nazwy plików obok ikon" w XP nie widzę"

Tylko nie mówcie, że się nie da zrobić, bo miałem kiedyś takie ułożenie, zrobione przez przypadek (upiększałem pulpit w ustawieniach, rejestrze, zmieniałem ikonki itp. i po restarcie nagle się taki fajny układ ikonek pojawił)

Używam Windowsa XP SP2 (modified by MalcolmX RGB) z patch-owanym Uxtheme.dll
Ten efekt który osiągnąłem przypadkiem był też na win XP, ale MXv4.

Lubicie głowienie nad rozwiązywaniem takich problemów? Bo ja bardzo, ale już pomysły mi się skończyły, więc proszę o pomoc.

  • 0

#2 unit

unit

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 01 2009 - 00:15

Nikt mi nie odpowiedział, ale sam znalazłem rozwiązanie. Postanowiłem napisać rozwiązanie tak w razie gdyby ktoś miał taką samą zagwozdkę.

By zrobić takie ikonki jak w załączonym obrazku, należy ściągnąć prosty programik IconLayOut.exe najlepiej ze strony twórcy: http://www.blahblah.se/software/Downloads.html
Obsługi programiku nie trzeba tłumaczyć bo jest on bardzo intuicyjny:)

To na tyle. Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • pulpit.PNG

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych