Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Sims 2 ]- nowy komputer?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Joannnna

Joannnna

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 23 09 2008 - 00:47

Witam :)

Zamierzam w najbliższym czasie zmienić komputer na nowszy i lepszy.
Jednym z priorytetów jest sprawne działanie na nim gry Sims 2 ze wszelkimi dodatkami :)

Aktualnie mam AMD Athlon 64 3000+ ~2.0GHz, 512 RAM, GeForce 6600.
Po zainstalowaniu najnowszego dodatku działa tragicznie, praktycznie nie da się grać.
[Pewnie o wiele za mało RAMu...]

Chcę kupić np. Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz; 2x2GB RAM; Radeon HD4850 GigaByte 512MB lub HD4870.

Na pewnym forum trafiłam na wątek, który mnie zaniepokoił - wypowiedź kogoś kto miał problemy z Simsami na Radeonie HD4850.

http://www.wgk.com.pl/forum/viewtopic.php?p=401487

Czy to możliwe że po kupieniu lepszego komputera również będę miała problemy z tą grą - bo karta i sterowniki sa "zbyt nowe"?
[Podstawowa wersja gry ma już kilka lat.]
Jeżeli kupię porządny komputer i Simsy znów nie będą działać to się załamię :)
Wolę zapytać wcześniej :)

I od razu 2-gie pytanie: czy do mojego "starego" kompa jest sens dołożyć RAMu? Czy faktycznie mogłoby to znacząco poprawić działanie gier? Czy przy takim procesorze i karcie nie ma to sensu?

Jestem totalnym laikiem, więc może to głupie pytania :)

Z góry dzięki! :)

  • 0

#2 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 23 09 2008 - 15:17

Twój komputer spełnia wymagania gry i powinna ona działać właściwie.

Dołożeniu pamięci ram mogło by coś dać jeśli masz kasę to dorzuć jedną kość, 1gb czy 2gb.

Jeśli chodzi o nowy komputer to ten,który masz jest jeszcze na tyle nowoczesny, że po dołożeniu ramu włączysz na nim każdą grę.

Nie ma sensu kupować nowego, no chyba jeśli masz kasę i chcesz grać w najnowsze tytuły przy najwyższych ustawieniach graficznych.

A jeśli chodzi o dodatek to jaki to dodatek i skąd go masz?

Dodatek mógł być jakiś nie taki(porąbany), jeśli dodatek jest spiratowany to po prostu mógł Ci zamulić grę.

No i jeszcze jeden powód chyba najbardziej trafny, pewnie system operacyjny masz zamulony.Zaśmiecony windows przebija się przez góry śmieci i dlatego masz problem z grą.

Odinstaluj dodatek i kup ramu. :)

Zobacz w moim podpisie jakiego mam kompa, swobodnie we wszystko gram.Windows do grania nadaje się tylko po formacie.
Instaluj Windowsa od nowa co 3-4 miesiące, a komp ciągle będzie śmigał.

Kartę grafiki masz lekko starą, ale nie martw się! :)

  • 0

#3 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 23 09 2008 - 15:19

Przy nowym będzie działać na pewno. Na tym kompie pograsz we wszystkie nowe. Jeśli tylko do simsów, wolałbym wyłożyć mniej i kupić słabszy, a kase zachować.
  • 0

#4 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 23 09 2008 - 15:36

Twój komputer spełnia wymagania gry i powinna ona działać właściwie.

Dołożeniu pamięci ram mogło by coś dać jeśli masz kasę to dorzuć jedną kość, 1gb czy 2gb.

Jeśli chodzi o nowy komputer to ten,który masz jest jeszcze na tyle nowoczesny, że po dołożeniu ramu włączysz na nim każdą grę.

Nie ma sensu kupować nowego, no chyba jeśli masz kasę i chcesz grać w najnowsze tytuły przy najwyższych ustawieniach graficznych.

A jeśli chodzi o dodatek to jaki to dodatek i skąd go masz?

Dodatek mógł być jakiś nie taki(porąbany), jeśli dodatek jest spiratowany to po prostu mógł Ci zamulić grę.

No i jeszcze jeden powód chyba najbardziej trafny, pewnie system operacyjny masz zamulony.Zaśmiecony windows przebija się przez góry śmieci i dlatego masz problem z grą.

Odinstaluj dodatek i kup ramu. :)

Zobacz w moim podpisie jakiego mam kompa, swobodnie we wszystko gram.Windows do grania nadaje się tylko po formacie.
Instaluj Windowsa od nowa co 3-4 miesiące, a komp ciągle będzie śmigał.

Kartę grafiki masz lekko starą, ale nie martw się! :)



zauważ, że niedługo wychodzą Simsy 3 a pewnie koleżanka będzie chciała pograć :)
  • 0

#5 Joannnna

Joannnna

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 23 09 2008 - 15:59

Dzięki za odpowiedzi! :)

Dodatki główne mam chyba wszystkie, 8 szt. Myślę że to więcej wymaga od komputera niż sama podstawa.
Najnowszy dodatek "Osiedlowe Życie"/"Apartment Life" ma w wymaganiach 1 GB RAMu, myślę że to faktycznie główny problem.

Przemyślę sprawę, może na razie dokupię samego RAMu.

Komputer nowy kupię na pewno, ale może trochę poczekam. Mam nadzieję że części o tych samych parametrach za pół roku będą tańsze :) Chcę mieć możliwość grania na nim także w inne gry :)


zauważ, że niedługo wychodzą Simsy 3 a pewnie koleżanka będzie chciała pograć :)


Dokładnie! :) :)
  • 0

#6 Joannnna

Joannnna

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 26 09 2008 - 15:32

Ech... :P

Postanowiłam dokupić pamięci.
Sprawdziłam Everestem, jakie mam.
Jest to DDR, 256 MB + 256 MB. Częstotliwość jednej 166 MHz, drugiej 200 MHz.

Kupienie takich antyków to nie taka prosta sprawa :P
DDR dostępne np. w sirius.pl mają częstotliwości 333 lub 400 MHz, mam dużą szansę że to wszystko razem tak gładko nie zadziała.
  • 0

#7 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 26 09 2008 - 15:37

Kupuj ram bo jeżeli grasz w Simsy 2 i 3 to powinno wystarczyć
  • 0

#8 Raz

Raz

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 26 09 2008 - 16:32

Moim zdaniem nie warto inwestować. Lepiej kupić nowy PC i mieć spokój, że Sims 2 i 3 będą śmigać.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Sims 2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych