Skocz do zawartości


Sikorski

Rejestracja: 22 gru 2007
OFFLINE Ostatnio: 30 12 2007 10:08
-----

Moje posty

W temacie: Problem z 4GB RAM

29 12 2007 - 12:54

Witam. Mój kolega ma podobny problem. Chciałby dokupić 2GB ramu, aby mieć 4GB w sumie, tyle, że w grę wchodzi jedynie XP. O Viście nie ma mowy. Mam takie pytanie: czy to w ogóle ma znaczenie, że system nie widzi tego "kawałka" RAMu??? A niech sobie nie widzi, aby z niego korzystał. Pytanie brzmi więc czy z niego korzysta??? Kolejne pytanie: czy system XP chodzi wolniej czy szybciej mając 4GB ramu i nie czytając tego nazwijmy to "kawałka" ramu, niż gdy ma tylko 2GB ramu???? Inaczej mówiąc: szybciej jest na 2GB? Czy na 3,5 GB??? Maciek4477 czy włączenie Memory Remap Feature sprawiło, że XP widzi 4GB ramu?? Próbowałeś już XP instalować po włączeniu tej funkcji?? Kumpel ma ten problem z płytą LGA775 Gigabyte GA-P35-DS3, która sama jednak nie ma funkcji Memory Remap Feature, oto ta płyta:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_z_rodziny_P35/Gigabyte_GA_P35_DS3/pelny,id,39708/

Wszelka pomoc mile widziana. Z góry bardzo dziękuję. Sprawa jest pilna. Liczy się czas. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Chciałbym raz na zawsze wyjaśnić tą sprawę z 4GB, bo nie daje mi spokoju. ;)

W temacie: Najlepsze Głośniki na PC wedlug was!

27 12 2007 - 09:12

Wszystko zależy od ciebie ;) Jeżeli chodzi o 2.1 to do tej ceny są bardzo dobre, ale trochę więcej kasy i masz dużo lepsze. Wtedy możesz wybrać pomiędzy:

- Creative I-Trigue 3800ir

- Logitech Z-2300

Oba zestawy mają swe mocne zalety i wady. Ja mam bardzo mały pokoik i mam te creative. I jestem w 100% zadowolony. Aczkolwiek są to głośniki tylko na mały pokój, bo do dużego mają za małą moc. Jakość dźwięku jest genialna. Ci którzy przyczepiają się w tych głośnikach do jakości dźwięku mają źle ustawione eqalizery, albo [beeep]owe karty dźwiękowe. Ja mam zintegrowanego Realteka ALC 882 HD Audio i w nim eq ustawiony na ROCK, a w Winampie na "Full bass and treble" i jest [beeep]ista jakość. Basik czyściutki. Satelitki też czyściuteńko dają. Jak chcesz organizować impreze to nie na tych, bo po prostu mają za małą moc, ale już do filmów na projektorze, czy zapalonych graczy są genialne. Bardzo się przydaje ten bezprzewodowy pilot, muszę przyznać, że teraz już tylko jego używam do sterowania głośnikami, na początku myślałem, że na [beeep] mi się przyda, a teraz nie mógłbym bez niego żyć. Co do logitechów to się nie wypowiem, ale mają większą moc, mocniejszy sub, ale z tym subem podobno są same problemy, bo za bardzo dudni, nie mają pilota bezprzewodowego co dla mnie duuuuża wada, nie sugeruj się THX bo to skorumpowany certyfikat. Świadczy tylko i wyłącznie o tym że głośniki podobają się twórcom gwiezdnych wojen. Ciekawe jakie łapówki dostają zaprzyznawanie THXa??? :) ;) :) Ogólnie jak ci wystarczy taka moc jak w tych Z-230 to zdecydowanie polecam 3800ir. Ale jak kasy nie masz Z-230 bierz.

W temacie: uTorrent 1.6

25 12 2007 - 10:38

Kurde ja mam problem z utorrent 1.7.5 pl. Ikonka na tym pasku na samym dole utorrenta nie chce się zmienić na zieloną, tylko cały czas jest alertowa, a jak na nią najeżdżam to wyskakuje balonik: "Brak połączeń przychodzących. Jeśli ten status utzrymuje się dłużej może on oznaczać problem z konfiguracją twojej sieci."
Co mam zrobić? Jaki to może być ten problem z konfiguracją sieci?

W temacie: Bios do płyty MSI PM8PM-V PILNIE!

24 12 2007 - 16:11

Dam ci radę na przyszłość: Nie męcz się z Flopem. Ja też kiedyś miałem z tym problem za problemem, a tu patrze na stronie z biosami do płyty!Dołączona grafika A tu nagle ASUS UPDATE z poziomu windowsa, za pierwszym razem bez żadnych problemów kilka sekund. Więc zobacz se na stronie z której biosa ściągałeś czy jest taki program dla twojej płyty. Mówię ci daj se spokój z flopem chłopie.

Ale teraz to nie wiem jak ci pomóc. Próbowałeś bateryjkę wyciągać?

W temacie: Najchłodniejszy procek:)

24 12 2007 - 10:17

Nie wiem, jakoś nie mam zaufania do AMD. Mój kumpel informatyk jest po baaardzo ciężkich przejściach. Całe życie na AMD, same problemy. W końcu postanowił się przesiąść na intel, doradziłem mu E6550 i stwierdził: "[beeep] mać nareszcie pożądny komp." Wiatrak mu przeważnie stoi, tylko jak gra to się włącza (Pro Street, Crysis). A wszystko na fabrycznym coolerze. Temperatura 32'C w stresie. Same dobre opinie i cena też w miarę niska: http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Core2_Duo_S775_dual_core_64_bit_/Intel_Core2_Duo_E6550_2_33GHz_S775_BOX/pelny,id,42243/

Tak sobie myślę, żeby go kupić i założyć to:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Thermaltake/wentylatory_CPU/Thermaltake_SonicTower_Rev_2/pelny,id,42306/

+ jakaś wy[beeep]ista pasta termoprzewodząca. Oczywiście o jakimkolwiek podkręcaniu nie ma mowy wtedy, ale mi zależy na ciszy. A patrząc na opinie E4300 wyciągam wnioski, że E6550 grzeje się mniej od niego, mimo że jest szybszy, paradoks. W E6550 stoi wentyl i to fakt, a E4300 nie spotkałem się jeszcze ze stojącym wentylem, a nawet niektórzy piszą, że wcale nie jest on taki chłodny. Wydaje mi się więc, że takie rozwiązanie byłoby najlepsze, szybkość + cisza. Oczywiście zależy dla kogo E6550
to szybkość, ja np. nie gram w żadne gry, wcale. Siedzę na necie, oglądam filmy, słucham muzy, siedzę w mniej wymagających programach, więc dla mnie E6550 to bomba wydajnościowa, ale dla kogoś kto jest graczem już nie, choć i tak jest szybki. Co więc myślicie o takim rozwiązaniu? Czy ktoś ma tego Thermaltake'a? Dobre to?