Skocz do zawartości


Sieć w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_chranchips_*

Gość_chranchips_*

Napisano 30 01 2008 - 23:22

Witam!
Mam takie pytanie i proszę o pomoc. Mam internet z neostrady live box Tp 1 MB. I mój komputer jest podpięty kablem do modemu a komputer brata ma bezprzewodową kartę sieciową z tego najnowszego standardu coś tam coś tam.
I teraz moje pytania. Jeśli dostałm od TP'sy takie jakby adapter Wlan bo tak na nim pisze, to czy moge za jego pomocą wykreować sieć domową rzeby mój komp, brata i ojca były połączone za pomocą tej sieci. Czy jeśli tak uda mi się zrobić czy oni będą mogli korzystać i z neta i z mojej sieci jednocześnie, czy wtedy oni będą korzystać z mojej sieci i z internetu z mojego kompa? Jeśli dobrze rozumuje to znaczy że wszystko tak jak napisałem. Ale jak mam tą sieć wygenerować, proszę o wszylką pomoc najlepiej z jakimiś scenerkami.
Dziękuję.
PS: nie wygenerowywałem tej sieci bo boje się że komp zrobi to za pomocą live boxa a nie tego adaptera Wlan i wtedy strace dostemp do neta (Sory że tak zawile ale jestem padnięty po dzisiejszym dniu)

  • 0

#2 Gość_chranchips_*

Gość_chranchips_*

Napisano 31 01 2008 - 15:20

Co jest? zaginam was moimi pytaniami? (sory za zły dział)
Niby experci a ja mam dopiero 13 lat

no powie mi ktoś?

  • 0

#3 DanBK

DanBK

    Stały użytkownik

  • 292 postów

Napisano 31 01 2008 - 17:50

Przepraszam nie było mnie na forum i nie miał kto odpowiedzieć na to nurtujące pytanie ;)

Pytanie pierwsze:
Z jakimi komputerami mamy doczynienia? (ile laptopów ile stacjonarnych)
Pytanie drugie:
Czy wszystkie komputery chcesz połączyć bezprzewodowo?
Pytanie trzecie:
Przewidujesz jakieś wydatki na dodatkowy sprzęt umożliwiający podział łącza?

Na tyle co wcześniej napisałeś polecał bym zakupić jakiś router wi-fi, podłączyć się do niego z livebox poprzez zwykły kabel sieciowy
i nabyć adaptery WLAN do komputerów nie wyposażonych w bezprzewodowe karty sieciowe. Nie ma doradzać co do samgo routera,
dopiero jak przejdziesz się do sklepu dobierzesz jakiś pod względem estetycznym i ekonomicznym.


Połączył bym to tak:

LiveBox -> Router WLAN -> Adaptery WLAN lub wbudowane karty w komputerze 1.. 2.. 3..

Konfiguracja routera teraz wykonywana jest automatycznie, wystarczy wiedzieć co chce sie zrobić ;)
  • 0

#4 Gość_chranchips_*

Gość_chranchips_*

Napisano 31 01 2008 - 21:00

Ad 1) 1 laptop 2 stacionarne laptoby bywa co 2 tygodnie
Ad 2)Tak i żeby siebie nawzajem widziały i żeby dało się przeglądać pliki np. z mojego w laptopie
Ad 3)Miałem nadzieję że sprzęt który mam wystarczy

Nieda się wykreować tej sieci za pomocą tego adaptera WLAN?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych