Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sieć działa, komputery się widzą, ale nie można wejść


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 28 07 2007 - 20:13

Jak w temacie, czyli sieć działa, komputery się widzą, bo wyświetla je w sieci, ale nie można na wejść i pokazuje się napis: "NazwaKomputera nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, by uzyskać uprawnienia. "

I nie wiem co jest grane, bo nie wprowadzałem żadnych zabepieczeń, ani nie blokowałem dostępu. Co może być przyczyną?

Sieć LAN domowa. Komputery podłączone do routera.

  • 0

#2 konkord

konkord

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 28 07 2007 - 23:34

Udostępnij jakieś pliki na komputerach może pomoże. Jak nie to powłączaj konta gościa. Lub porostu zaloguj się na konto gościa i wyloguj. Jeżeli to nie pomoże to może sprawdź czy w zaporze systemowej w wyjątkach jest zaznaczone zezwalaj na udostępnianie plików.

  • 0

#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 29 07 2007 - 17:25

NIe napisałem wcześnie, ale próbowałem tego, co proponujesz. Zaporę wyłaczyłem zupełnie - to samo. Już mnie szlag trafia! Nie wiem co się stało - powinno działać a nie działa!
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 29 07 2007 - 19:26

Jaki to windows?
  • 0

#5 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 29 07 2007 - 19:37

A to też ważna informacja - na obu kompach jest XP Prof.
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 29 07 2007 - 19:59

Panel Sterowania/ Opcje folderów/ Widok/ odznacz 'użyj prostego udostępniania'

Wybierasz folder, który ma być udostępniony dla drugiego komputera - Właściwości/ Zabezpieczenia i dodajesz użytkownika 'wszyscy' przypisując mu przy tym prawa jakie ma mieć - odczyt, zapis, kasowanie. Konta gości muszą być włączone na obydwu komputerach.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 29 07 2007 - 20:24

Zaraz spróbuję. Wprawdzie mam odhaczone proste udostępnianie plików, ale nie wiem co do drugiej części...



[EDIT]
Konto gościa właczone, umożliwiłem pełną kontrolę w udostępnianiu (WSZYSCY) i nic. Nadal to samo.

Zapomniałem dodać, że stało się to naprawie systemu - wszystkie ustawienia urządzeń, pulpity, logowania są bez zmian - odzyskało, z wyjątkiem tego ustawienia.

[EDIT] Nie mam już siły; co do diabła jest?! Nigdy nie miałem tego typu problemów.
to też nie zadziałało: http://support.microsoft.com/kb/318030/pl

Użytkownik Jotgie edytował ten post 29 07 2007 - 21:10

  • 0

#8 Narmer

Narmer

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 29 07 2007 - 22:24

Ja ostatnio też mam taki problem z siecią, próbowałem róznych rzeczy, nic nie pomagało i zostawiłem to.
  • 0

#9 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 30 07 2007 - 17:11

ZWYCIĘSTWO!

Nagrzebałem się sporo, ale zrobiłem! Zastosowalem tę poradę ze strony pomocy technicznej M$: http://support.microsoft.com/kb/913628/pl i zadziałało! Jedynie tyle, że na początku nic nie było widać i dopiero po ok. 2-3 minutach pokazały się komputery w sieci i już bez problemu można było na nie "wejść".

Wytrwałością do celu!

PS. Ale porada z poprzedniego linku do M$ też jest potrzebna.
  • 0

#10 Narmer

Narmer

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 30 07 2007 - 17:35

Jotgie wielkie dzięki, w końcu problem rozwiązany.
  • 0

#11 shad

shad

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 08 2007 - 12:52

Ja mam podobny problem, tyle że łączę kompy przez cross`a, bezpośrednio. Po namęczeniu się i ustawieniu połączeń w obu komputerach (jeden to PC z XP prof drugi to laptop z Vistą Basic), ustaleniu IP, maski itd sieć jest dostępna, PC widzi nawet notebook`a, ale nie da się w niego "wejść" natomiast notebook w ogóle nie widzi PC. Spróbuję zaraz tej metody z pomocy tech Mikrosioftu i odczekania... Odezwę się potem.

PS Wartość w rejestrze była i tak ustawiona na zero.

  • 0

#12 krymo

krymo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 03 08 2007 - 16:14

@shad
Ja też tak mam tyle że łączę się przez ruter.
Nawet na stacjonarnym(który ma xpa) udało mi się wejść na folder publiczny laptopa(który ma vistę home premium), lecz laptop nie widzi stacjonarnego, a próbowałm już wszystkiego.

  • 0

#13 shad

shad

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 08 2007 - 22:19

@shad
Ja też tak mam tyle że łączę się przez ruter.
Nawet na stacjonarnym(który ma xpa) udało mi się wejść na folder publiczny laptopa(który ma vistę home premium), lecz laptop nie widzi stacjonarnego, a próbowałm już wszystkiego.

Więc czekamy na debeściaka co nam wszystko wytłumaczy :banana:
  • 0

#14 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 04 08 2007 - 22:18

Przeczytajcie dokładnie mój problem! Myślę, że problem jest ten sam!

Jezeli chodzi o Vistę, to może być troszkę inaczej (nie mam i nie miałem do czynienia z Vistą) lecz w tych linkach do stron M$ są linki do podobnych problemów z VISTĄ. Powodzenia!

[EDIT]
Jest jeszcze możliwość, że macie kompy w różnych grupach roboczych. Ale to i tak powinno działać. Sprawdzie tak: START => MOJE MIEJSCA SIECIOWE => W okienku z lewej WYŚWIETL KOMPUTERY GRUPY ROBOCZEJ => trzecia ikonka w pasku W GÓRĘ => i tu już powinno pokazać wszystkie grupy robocze

PS. Moj problem też dotyczył łączenia się przez router - to nie ma żadnego znaczenia! Router jest niewinny!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych