Skocz do zawartości


Siec bezprzewodowa-router


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 05 07 2008 - 13:32

Witam
Mam pare pytaź odnosnie sieci bezprzewodowej.Jest pełno informacji w sieci na temat sieci bezprzewodowej łączenie komputerow itd ale nie znalazlem ionformacji na moje pytania więc prosze o odpowiedź na moje pytania:
Chcialbym mieć siec bezprzewodową ale chodzi mi o siec taką nazwijmy to standardową połaczone komputery ze sobą. Jeżeli mam palmtopa z wifi i kompa z inetrnet i kablowka razem z modemem to czy jak kupie router i podlocze go do neta to będe miał neta w palmtopie?
Jeżeli tak to na jakiej zasadzie te poloczenie internetowe bedzie funkcjonowac miedzy routerem a palmtopem mam rozumiec ze bez zadnych kabli itd.?
Jaki router do tego kupic zaznaczam ze nie mam zamiaru bog wie jakiej sieci tylko komp + palmtop ewentulanie dodatkowo laptop.
Czyli ogolem czy takie cos się da?Jaki sprzet i cena tego?

  • 0

#2 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 06 07 2008 - 14:32

Chcialbym mieć siec bezprzewodową ale chodzi mi o siec taką nazwijmy to standardową połaczone komputery ze sobą. Jeżeli mam palmtopa z wifi i kompa z inetrnet i kablowka razem z modemem to czy jak kupie router i podlocze go do neta to będe miał neta w palmtopie?


Po odpowiednym skonfigurowaniu routera możesz mieć mieć wifi z każdym urządzeniem, który posiada wifi.

Jeżeli tak to na jakiej zasadzie te poloczenie internetowe bedzie funkcjonowac miedzy routerem a palmtopem mam rozumiec ze bez zadnych kabli itd.?


Będzie działać bez przewodowo, za pomocą wifi, bez kabli. Jedyny to problem to wiadomo, że ograniczenie jest z zacięgiem, bo urządzenia takie jak telefon czy palmtop z wbudowanym wifi nie mają takiego dobrego nadajnika wifi. Już lepsze mają laptopy.

Jaki router do tego kupic zaznaczam ze nie mam zamiaru bog wie jakiej sieci tylko komp + palmtop ewentulanie dodatkowo laptop.
Czyli ogolem czy takie cos się da?Jaki sprzet i cena tego?


Da się zrobić sieć bez przewodowo, musisz mieć router z wifi, oczywiście musisz kupić odpowiedni żeby podłączyć się do twojego internetu. Cena i sprzęt? Zależy ile możesz max wydać kasy.

  • 0

#3 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 06 07 2008 - 15:05

Na palmtopa i router na przeznaczone max.900zł wiem, że to jest mało ale z drugiej strony ja będe ten palmtop uzywal w tym samym pokoju co byl by router chodzi mi o to zeby poprostu poźnym wieczorkiem nie odpalac calego kompa i siadac przy biurku tylko np. włożeczku korzystac sobie z palmtopa i neta takze zasieg aby wmiare byl szybki.Palmtop juz sobie upatrzylem za ok700zł

Na palmtopa i router na przeznaczone max.900zł wiem, że to jest mało ale z drugiej strony ja będe ten palmtop uzywal w tym samym pokoju co byl by router chodzi mi o to zeby poprostu poźnym wieczorkiem nie odpalac calego kompa i siadac przy biurku tylko np. włożeczku korzystac sobie z palmtopa i neta takze zasieg aby wmiare byl szybki.Palmtop juz sobie upatrzylem za ok700zł

Mala pomylka zesieg mzoe byc maly ale zeby net byl wmaire szybki w palmtopie.
  • 0

#4 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 06 07 2008 - 21:07

Za 200zł można kupić ruter, który spokojnie spełni twoje wymagania, więc OK. Napisz jakie potrzebujesz łącze do podłaczenia kabla do rutera (LAN czy musi być modem adsl?) .
  • 0

#5 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 07 07 2008 - 08:51

Za 200zł można kupić ruter, który spokojnie spełni twoje wymagania, więc OK. Napisz jakie potrzebujesz łącze do podłaczenia kabla do rutera (LAN czy musi być modem adsl?) .

A poczym to poznac jaki mam jeden kabel idze od gniazdka w scianie od tv do modem thomson koncowke kabla wkreca sie a drugi kabel to nromalnie zakonczony z dwoch stron kostka jeden do modemu drugi do kompa.
  • 0

#6 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 15 07 2008 - 17:19

Wracajac do temtu mam internet "kablowke" z modemem firmy thomson. Usługodawca asta-net moze te informacje pomogą wskazać jaki router?
Czekam na odpowiedzi bo nie znam sie na routerach i tych skrutow zwiazanych z nimi.
  • 0

#7 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 15 07 2008 - 17:30

Witam.

Kaazer, kupujesz normalny router DSL w wifi. Modem podłączasz do portu WAN i w opcjach routera konfigurujesz połączenie PPoE.

Na niezabezpieczonej sieci wifi palm będzia działał. Mogą zacząć się problemy w momencie, kiedy będziesz chciał założyć hasło - nie każdy tryb może wtedy Twój palm obsłużyć.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#8 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 15 07 2008 - 17:47

Witam.

Kaazer, kupujesz normalny router DSL w wifi. Modem podłączasz do portu WAN i w opcjach routera konfigurujesz połączenie PPoE.

Na niezabezpieczonej sieci wifi palm będzia działał. Mogą zacząć się problemy w momencie, kiedy będziesz chciał założyć hasło - nie każdy tryb może wtedy Twój palm obsłużyć.


---
Pozdrawiam
Hugster

Wolabym zeby była zabezpieczona haslem kupilem mi p560 obsluzy te tryby?A komputer glowny musi byc wlaczony zebym mogl korzystac z neta za pomoca pda czy wystarczy, ze bedzie router i modem wlaczony?
  • 0

#9 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 15 07 2008 - 17:57

Witam.

Wolabym zeby była zabezpieczona haslem

I oczywiście, że masz taką możliwość. Zakładam, że kodowanie WPA zostanie obsłużone przez MIO.

A komputer glowny musi byc wlaczony zebym mogl korzystac z neta za pomoca pda czy wystarczy, ze bedzie router i modem wlaczony?

Po postawieniu routera to właśnie on przejmuje role bramy internetowej. Każde urządzenie podpięte do niego działa niezależnie w sieci.


Co do routera to do domu i tak małej ilości sprzętu wystarczy Ci:
- D-Link 524 albo też
- http://www.komputronik.pl/Sieci/Sieci_bezprzewodowe/Routery_telewizje_kablowe_sieci_osiedlowe_itp_/Netgear/Netgear_Wireless_G_DSL/Cable_Router_4xLAN_1xWAN__WGR614EE/pelny,id,35697,s,1/ - którego szczerze polecam.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#10 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 15 07 2008 - 18:13

Dla pewnosci jaki router wysylam Ci linka z moim modemem:
http://www.allegro.pl/4458_pozostale.html?...&view=gtext

Jak nie ma zadnych watpliwosc z twojej strony jaki router to kupie NetGear WGR614EE wole zdac sie na Ciebie, a po drugie jest ladniejszy hehe.
A jaki ma to zasieg bo wiem, ze w mieszkaniu to oki ale czy np. przed blokiem tez "złapie zasieg"?
  • 0

#11 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 15 07 2008 - 23:49

Witam.

Podany przez Ciebie link nie prowadzi do konkretnego modemu. Ale z powyższych wypowiedzi wynika, że jest to sieć DSL'owa.

Tak więc po zakupie routera DSL i po podpięciu ów modemu do portu WAN wszystko musi działać. Rzecz jasna bez konfiguracji się nie obejdzie :(
A co do wyboru D-Link vs. NetGear - od zawsze byłem za tym drugim i nadal będę - mniej awaryjne, lepszy panel administracyjny. Z doświadczenia wiem ile jest zwrotów serwisowych dlinka, problemów z działaniem przy niejednej sieci.

Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie...


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#12 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 16 07 2008 - 07:24

Wielkie dzięki za pomoc :(

  • 0

#13 Gość_kaazer_*

Gość_kaazer_*

Napisano 18 07 2008 - 17:34

Mam juz router jak go teraz podloczyc w zestawie mam kabel do neta jedna koncowke podlaczam do routera a drug gdzie jak mam tylko jedno gniazdo do neta w komputerze ktore jest zajete kablem z modemu wiec kabel od routera gdzie podlaczyc?


Ufff jakos sobie poradzilem mam neta na haslo tak mi sie przynajmniej wydaje czy jest jakis program zebym sprawdzil czy moja siec jest zabezpieczona haslem?
  • 0

#14 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 18 07 2008 - 19:02

Witam.

Router musisz odpiąć od komputera i podpiąć do portu o nazwie WAN w routerze. I dopiero teraz podpinasz kabel od routera (który wpinasz w port LAN 1) do komputera.

Jeśli natomiast chodzi o hasło to musisz zalogować się do ustawień routera i odnaleźć zakładkę Wireless Settings i odnajdziesz tam pole Security Options. Wybierasz opcje zabezpieczenia, wpisujesz hasło i koniec :)


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych