Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sieć LAN w Windows Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 23 04 2008 - 18:46

Czy ktoś się może orientuje jak ustawić udostępnianie internetu w Windows Vista dla drugiego komputera? W ogóle nie mam tutaj takiej opcji oprócz konfiguracji sieci bezprzewodowej z routerem. Jednak z tym nigdy nie było problemu w XP :teehee: Drugi komputer posiada oczywiście system XP.

  • 0

#2 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 23 04 2008 - 22:23

Jeśli chodzi o udostępnienie jakiś plików/folderów, to wejdz np. na dysku utwórz folder o nazwię Wymiana | klikasz prawy na ten folder wymiana | właściwości | zakładka udostępnianie | klikasz na udostępnianie zaawansowane | mamy okienko gdzie zaznaczamy: udostępnij ten folder, potem uprawienia, dodajesz użytkownika o nazwie: gość (po to żeby z windowsa xp można było przeglądać zasoby tego udostępnionego folderu), następnie ustawiasz sobie jak chcesz mieć dostęp do tego folderu | no i na koniec potwierdzasz wszystko. Po tej czynności z windowsa xp w otoczeniu sieciowym przeglądasz bez problemów zasoby udostępnione przez vistę w folderze o nazwie: Wymiana .

  • 0

#3 jarzabek89

jarzabek89

    Stały użytkownik

  • 284 postów

Napisano 23 04 2008 - 23:02

Sorry bardzo, ale Wojtex16 możesz mi powiedzieć co Twój post wnosi do tematu??
Udostępnianie plików a internetu to zupełnie inna sprawa.
Sam mam podobny problem.Z udostępnianiem plików to nie ma żadnego problemu jednak podobnie jak Celdur z internetem jest nieco gorzej.
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 24 04 2008 - 08:00

No ale teraz wiem już jak udostępnić pliki :teehee: Problem w tym, że jak sieci nie ma to laptop nie zobaczy nawet tych katalogów. Nie mam zielonego pojęcia na dzień dzisiejszy jak obejść tego neta.
  • 0

#5 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 24 04 2008 - 10:30

Wracając do mojego poprzedniego postu to fakt pomyliłem się. Co do usdostępniania internetu to kliknij F1, aby uzyskać pomoc, po czym wpisz: udostępnianie połączenia internetowego, wszystko macie tam wyjaśnione.
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 24 04 2008 - 14:00

O dzięki wielkie, teraz już wiem jak się dostać do pomocy :teehee:
Zaraz więc rzucę na to okiem.

[EDIT] E tam, nic nowego co już wiedziałem tutaj nie napisali..I tak nadal komputery się nie widzą i łącze między nimi nie jest nawet ustanowione. Grupę roboczą mają taką samą. Łączę komputery oczywiście używając drugiej karty sieciowej w PC bez żadnych przełączników etc.

Niestety, nie mam nadal pojęcia jak udostępnić to połączenie. Jakby ktoś wiedział to dajcie mi znać :)
  • 0

#7 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 28 04 2008 - 12:56

Naprawdę nikt się nie orientuje jak udostępnić połączenie Internetowe drugiemu komputerowi w Vista?
[sorry, że kolejny post, ale inaczej nikt by tego nie zauważył]
  • 0

#8 Jatin

Jatin

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 25 05 2008 - 20:51

Naprawdę nikt się nie orientuje jak udostępnić połączenie Internetowe drugiemu komputerowi w Vista?
[sorry, że kolejny post, ale inaczej nikt by tego nie zauważył]


ppm na ikonkę połączenia sieciowe, właściwości, z lewej strony wybierasz zarządzaj połączeniami sieciowymi, potem ppm na aktywnym połączeniu (tym z netem), właściwośc,i zakładka udostępnienie i zaznacz opcje "zezwalaj innym komputerom............."
  • 0

#9 gsk_pl

gsk_pl

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 08 2008 - 23:27

ppm na ikonkę połączenia sieciowe, właściwości, z lewej strony wybierasz zarządzaj połączeniami sieciowymi, potem ppm na aktywnym połączeniu (tym z netem), właściwośc,i zakładka udostępnienie i zaznacz opcje "zezwalaj innym komputerom............."






Witam , troche odkopuje temat ale mam problem , wszystko robie tak jak wyżej, wchodze we właściwości połączenia z neostradą wszystko jest okej , udostępniam tylko że mam taki problem mam 2 połączenia lokalne i mój połączenie z netem przypisuje sobie to nieaktywne ... jak to zmienić ? jak wyłączam to nieaktywne to połączenie z neo nie przypisuje sobie żadnego a myśle ze tak raczej jest nie właściwie ... jest ktoś kto mi pomoże ? pls , a ja wracam do kombinowania ...


Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych