Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siada dysk?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 DonDe

DonDe

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 30 06 2008 - 21:39

Witam.
Pojawił się bardzO nieprzyjemny problem. Przedstawie sytuacje pokolei.

Sprzęt:
Procesor Intel Core 2 Duo E2160
Dysk Twardy WesternDigital WD 2500AAJS ATA
RAM GOODRAM DDR2 PC5300 Dual 2x1GB
Płyta głowna GIGABYTE GA-945GZM-S2
Zasilacz MUSTANG 230V


1. Włączam komputer. Szuka dysków.... i niestety mój dysk znajduje 1 raz na 10. Jeżeli go nie znajduje pojawia się "Disk boot failure" itd. więc reset.

2.Jak już się włączy, mija dobrych pare-parenaście minut aż zaskoczy panel logowania, przez chwilę nie moge nic zrobić a potem jakby zaskakuje i loguje się. Wyprzedza to czarny monitor i sama myszka.

3. Wydaje się być wszystko wporządku. Kilkanaście minut wszystko chodzi gładko. Nagle wszystko zaczyna się ciąć, następuje zawieszenie systemu i wywala taki oto bluescreen :

Dołączona grafika

...i oczywiście kończy się resetem i znowu może uda mi się włączyć komputer za X razem po kilkunastu/dziesięciu minutach ;/ ;)

To raczej nie jest problem systemu, ponieważ dysku czasami nie odnajduje...

Nie chce robić formata

Próbowałem zmienić kabel od dysku, ale to nic nie dało. Co ciekawe kiedy nastepuję zawieszenie komputera, czerwona dioda od HDD zapala się (ciągłe światło, podczac pracy ona mruga)

Ma ktoś może propozycje rozwiązania tego problemu??? Z góy DZIĘKUJE!
POZDRAWIAM

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 30 06 2008 - 21:58

Nie koniecznie wina leży po stronie dysku.. Ja bym stawiał na zasilacz, lub problem z kością/ami pamięci. Możesz to sprawdzić na innych komponentach, np pożyczonych na chwilę od znajomego. Chyba, że masz drugi komputer to zaoszczędzi Ci to czasu.
Tutaj masz także co nie co o tym napisane http://support.microsoft.com/default.aspx?...b%3Bpl%3B330100

  • 0

#3 DonDe

DonDe

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 07 2008 - 09:46

Dzisiaj spróbuje podłączyć inny zasilacz...
Na tej stronie microsoftu jest opisany stan wstrzymania, a ja nie robie stanu wstrzymania ( chyba że zawieszenie systemu można do tego klasyfikować?) Jak mam zrobić z tego dysku, dysk nadrzędny? W tej chwili mam podłączony tylko i wyłącznie sam dysk twardym, dvd-rom'a na ATA odpiełem. Kabel od dysku podłączałem do wszystkich 4 wejść...i ciągle to samo jest:(
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 07 2008 - 10:17

Sprawdź jeszcze dysk jakimś programem np. hdd regenerator

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: DISK BOOT FAILURE bootowanie systemu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych