Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serwer DEEL PowerEdge 1750 - samoczynny freeze systemu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mikrobak

mikrobak

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 27 11 2009 - 09:05

Witam, chciałbym Was poprosić o radę sprzętową dotyczącą serwera. Otóż zajmuję się jakiś czas małym serwerem szkolnym DELL PowerEdge 1750, serwer stoi na Fedora 11. Od jakiegoś czasu nie umiemy sobie z nim poradzić, ponieważ serwer co jakiś nieokreślony czas (np.2 dni lub 2h) zawiesza się - robi kompletny freeze (zarówno w trybie tekstowym jak i graficznym...) - musimy wtedy go resetować, co jest niedopuszczalne na dłuższą metę przecież bo to serwer :/
Postanowiłem zrobić test MemTestem i wykryło mnóstwo błędów (ponad 170). Aha chcę również dodać, że Memtestu nigdy nie udało mi się dokończyć do końca... zawsze zawieszał się w tym samym miejscu, tj. pod koniec 5testu, czyli przy 40% całkowitego postępu. Pomyślałem sobie, że to pewnie pamieć się psuje. Kupiłem nową, takiego samego typu. Wszystko ładnie się zabootowało, włączam MemTest i znowu dostaję te same błędy :/ Wyszło więc na to, że wydałem niepotrzebnie 350zł na nowe 2GB RAM, ale już mniejsza o to, RAM się zawsze przyda. Gorzej, bo nie mam pojęcia co może być przyczyną tych problemów... Dlatego prosiłbym Was o radę, pomoc, sugestie... bo już kompletnie jestem z tego głupi :/. Przeglądałem kondensatory i wszystko wygląda raczej dobrze. Zrobiłem zdjęcia serwerowi, więc jak będe miał tylko do nich dostęp to je tutaj wstawię.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc!

Załączam zdjęcia:
http://www.speedyshare.com/files/19484425/folder1.zip
http://www.speedyshare.com/files/19484531/folder2.zip

PS: Nie wiem czy w dobrym dziale napisałem, jesli nie to serdecznie przepraszam.

  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 27 11 2009 - 09:55

A może zasilacz pada? Najlepiej sprawdź czy trzyma napięcia i czy nie jest to coś w stylu modecom feel.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych