Skocz do zawartości


SergioD

Rejestracja: 22 sie 2011
OFFLINE Ostatnio: 02 09 2012 22:04
-----

Moje tematy

[900zł] Zmiana głównych podzespołów

28 08 2012 - 21:35

Witam!

Od pewnego czasu irytuje mnie prędkość renderowania w programach typu After Effects. Myślałem że to powód zbyt małej ilości Ramu (4GB) czy też zły procek (Intel e4300 wykręcony na 3,0gHz). Miałem zamiar kupić ram ale się nie opłaca bo ddr2 są dosyć dorgie.

Postanowiłem zupełnie zmienić zawartość obudowy tzn. myślałem o przesiadce na rodzine procesorów AMD a co za tyidzie płyta główna i ram DDR3. Kiedyś byłem na bieżąco ze sprzętem, aktualnie modeli jest tyle że nie wiem zbytnio za co się brać.

Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze płyty głównej, procesora (minimum 4 rdzenie tak mi się wydaje Dołączona grafika, pamięci RAM oraz karty graficznej (ale to niekonieczne) gdyż aktualnie mam Radeona 5830 (chciałbym coś mocnejszego ale niedrogiego około 500zł)

Nie szukam czegoś super wypasionego tylko sprzętu w normalnych cenach np płyta do 400, procek tak samo, coś tego typu. Innymi słowy całość za jak najmniejsze pieniaze ale wartego uwagi na przyszłosć (gdyby przyszedł czas na zmiane ramu, procesora, dysku itp). Nie wiem może koło 900zł bez grafiki?

P.S Komputer służy do obróbki grafiki ale także do grania w nowosci oraz innych czynności biurowych.

Z góry dziękuję za pomoc