Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sennheiser HD 555


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 27 09 2010 - 17:18

Od czasu kiedy moje słuchawki wreszcie kurier doniósł zastanawiam się czy zrobić jakąś krótką recenzję, bo co z tego że ja napisze
jakie one są „super” i w ogóle kiedy dla niektórych audiofili nie będą one wystarczające...
Ale… dla tych co mają 300zł i chcą te pieniądze przeznaczyć na słuchawki to raczej nie ma lepszego wyboru niż hd555.
Zaczynając, na wstępie może podpowiem że jeśli ktoś by chciał je kupić do komputera żeby służyły np do gier czy słuchania mp3 128 kbps i jeśli ten ktoś nie ma jakiejś „lepszej” karty dźwiękowej, może się zawieść na nich dlatego że one raczej nie są przeznaczone do pracy na jakiejś kiepskiej dźwiękówce, co gorsza – integrze :P
I nie chodzi mi o to że w ogóle nie zadziałają, będą odtwarzać dźwięk ale w sposób nie inny niż słuchawki za 40/50zł, prawdopodobnie będą czasem, w niektórych utworach występować trzaski...
Do takich słuchawek to coś pokroju X-Fi by było w sam raz.

Na początek… pudełko :
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Producent, w odróżnieniu od innych, zaopiekował się nowymi użytkownikami którzy odpakowują słuchawki dodając otwieranie pudełka, dzięki któremu nie potniemy sobie palców o plastikowe „etui”.

Dołączona grafika

Same słuchawki wyglądają jak… zwykłe słuchawki, nie odbiegają ani kształtem, ani jakimiś specjalnymi udogodnieniami od innych.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dochodzą do 112dB a pasmo przenoszenia jest na poziomie 15 – 28000 Hz.

Bardzo dobrze dostosowują się do kształtu głowy, powodując że są to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie kiedykolwiek na głowie miałem, nawet po wielu godzinach przesiadywania z nimi nie czuje się sie bólu głowy czy odparzeń (po jak w wielu sztucznym materiale na nausznikach), tu producent zaopatrzył nas w coś pokroju filcu lub… nie wiem czego, ale wiem że do tego materiału szybko przykleja się kurz i inny brud, dlatego trzeba dość często go czyścić.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Wykonanie słuchawek wygląda na trwałe, czujemy że plastik z którego są wykonane są dobrej jakości.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Wtyczką wychodzącą prosto od słuchawek jest typowy wzmacniaczowy pozłacany duży jack, jednak że producent ma głowę na karku i jest bardzo kulturalny (co udowodnił przy pudełku już) dlatego dołącza standardowego jacka 3,5mm również pozłacanego.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


Niestety, po połączeniu obydwu wtyków, końcówka robi się bardzo długa, więc słuchanie ich na jakimś przenośnym urządzeniu mp3/mp4 nie jest zbyt wygodne i bezpieczne (urwiesz se wtyka ziooom).

O dźwięku nie będę się wypowiadał dlatego że jak już na początku wspomniałem, są różne gusta w jakości muzyki, dla mnie i tak pozostaną jak na razie najlepiej grającymi słuchawkami jakie miałem do tej pory, tę opinię wystawiam ze słuchawkami podłączonymi do wzmacniacza JVC RX-5062, na komputerze grają też dobrze, ale to już nie to ;) .

Dokładne dane techniczne według producenta:
Dołączona grafika

  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 29 09 2010 - 16:54

No fajne słuchawki, a recenzyjka też niczego sobie ;)

  • 0

#3 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 01 10 2010 - 11:42

Niestety ja tego recenzją nie nazwę a co najwyżej opisem , dodajmy dość dobrym.
Nie zachęciło mnie to do zakupu ponieważ wygląda jak opis z allegro nie jak obiektywna recenzja - przecież to oczywiste że przesiadając się ze słuchawek creative za 100zł czy innych za 50 na sennheiser o zapędach profesjonalnych efekt będzie co najmniej piorunujący

reszte moich pierdół ospoilerowałem kto nie chce niech nie czyta
Spoiler

  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 01 10 2010 - 11:51

Pewnie dlatego że to nie miało być porównanie tylko recka tych dokładnie słuchawek..
Po co się czepiasz.. ;)
(little spam) btw. a jak z pchełkami za ponad 200zł? też różnica będzie piorunująca?
Daj spokój bo Admin się wkurzy i będzie..

Użytkownik Celdur edytował ten post 01 10 2010 - 11:53

  • 0

#5 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 01 10 2010 - 11:57

300 zł za słuchawki no way! Chyba, że srałbym kasą to tak, ale tak to nie wolę takie kupić za 150.A co twoich nawet fajnie i fajny wygląd co mi się bardzo podoba ;)
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 01 10 2010 - 12:00

Nasz admin sra więc kasą.. tylko na kompa żałuje ;)
  • 0

#7 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 01 10 2010 - 12:11

jeśli wam tak żal kasy na słuchawki idźcie do lepszego sklepu muzycznego - sprawdźcie sobie jak grają np. hd650

chociaż jak ktoś ma uszy zniszczone głośnym słuchaniem muzyki za młodu raczej różnicy nie odczuje

300 zł to wcale nie jest tak dużo - na zamówienie można mieć pchełki za około 4000zł z tym że są indywidualnie dopasowywane właśnie pod wasze uszy przykład recenzji takich słuchawek macie tutaj http://forum.idg.pl/recenzja-sluchawek-acs-t2-t112078.html
  • 0

#8 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 01 10 2010 - 13:53

Sennheisery są drogie, ja kupiłam zwykłe MX-260 za 49zł. Teraz to taniej na allegro wychodzą, ale te twoje @Macsch15, na razie nie staniały.
  • 0

#9 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 01 10 2010 - 14:17

Jochanka za 300zł to conajwyżej z średniej półki kupisz bo z najwyższej to kosztują 1,5k w góre


http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=635
http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=2776

Użytkownik jackass edytował ten post 01 10 2010 - 14:17

  • 0

#10 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 01 10 2010 - 14:21

"Impedancja 300 Ohm"

Nie zdziwiłbym się gdyby słuchawki z taką implementacją w ogóle sie nie uruchomiły na jakiejś karcie dźwiękowej w kompie, tu już raczej tylko wzmacniacz.
  • 0

#11 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 01 10 2010 - 14:47

uruchomią się , unitra robiła nawet słuchawki po kilka tysięcy ohm , powoduje to jednak zaniżenie mocy efektywnej więc na słabym sprzęcie słuchawki grają cichutko jednocześnie szybko wykańczają akumulatory

  • 0

#12 daniel1990

daniel1990

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 04 08 2011 - 17:00

A czy gdzieś można kupić hd555? Pytałem w firmowym i dali mi link do tych: http://www.sennheisershop.pl/p16,sennheiser-hd-558.html
Jest to nowsza wersja, ponoć Hd555 już nie ma i nie będzie

  • 0

#13 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 04 08 2011 - 17:43

Widocznie nie ma, a to dziwne w sumie że nawet na allegro używanych brakuje.
Nawet jeśli są, to trudno je dostać. :)
  • 0

#14 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 04 08 2011 - 19:55

Coś dla ciebie Maksz, sprawdź czy działa.
  • 0

#15 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 04 08 2011 - 20:05

[beeep] :) Macsch na pewno się ucieszy z poradnika.
  • 0

#16 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 05 08 2011 - 16:25

Nie ma jakiejś specjalnej różnicy.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych