Skocz do zawartości


Zdjęcie

Scythe i Core i7 3770k


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pojemnik

Pojemnik

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 29 06 2013 - 23:15

Naczytałem się i nic nie znalazłem.

Chcę sobie zamontować Core i7 3770K, w obudowie Silentiumpc Brutus 419 (wysokość chłodzenia CPU max 157mm - informacja od producenta), Nie będę podkręcał tego proxesora. Nie wiem jakie sobie zamontować chłodzenie. Na razie wybór padł na Scythe - ale mogę zmienić zdanie. Pierwszy wybrany wiatrak to Shuriken 1100, ale szybko odpadł bo nacisk położono na zmieszczeniu go w małych obudowach, kosztem innego - może lekko zawadzać o RAM (mam wykorzystane wszystkie 4 sloty), trochu hałasuje, a i wydajność jest taka sobie. Drugim miał być Samurai ZZ, ale odpadł, bo z uwagi na to że wiatrak jest umieszczony równolegle do podstawy i małe wymiary całego coolera - nadmuchuje on uchodzące z procesora ciepłe powietrze z powrotem na ten procesor - wiatrak nie wyciąga nagrzanego powietrza, tylko nadmuchuje w radiator chłodne - wyczytałem taką informację w jednym z poważniejszych testów tego coolera. Trzeci wyborem - choć nie wykluczam czy ostatnim - jest Kabuto 2. Ma on też położony wiatrak równolegle, ale jest większy od Samuraia i może problem "powrotu" ciepłego powietrza jest w nim mniejszy, z tego co sobie wyliczyłem zmieści się on w Brutusie, nie jest ciężki - odrzucałem coolery ważące około kilograma lub więcej, mam wrażenie że mogą one swoim ciężarem uszkodzić płytę. No i też istotne aby montaż był łatwy - Scythe są montowane "na wcisk", więc mi to odpowiada.

I w czym mój problem - czy Kabuto 2, pod względem wydajności nadaje się do chłodzenia Core i7 3770K (bez podkręcania)

Jest to nowy model - starej serii - więc niewiele o nim wiadomo. Może ktoś miał z nim styczność.



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 06 2013 - 02:54

Możesz sprawdzić np Scythe Mine 2 dobry wydajny cooler, lub legendarny Scythe Mugen 2. Na oba trzeba mieć sporo miejsca w budzie. Ewentualnie taki jaki jak ja mam Scythe Yasya też da radę schłodzić ten procesor i mieści się w typowych budach. 



  • 0

#3 Pojemnik

Pojemnik

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 30 06 2013 - 04:09

Te trzy coolery mają niezbyt dobrą opinię. Yasaya wyje niemiłosiernie na wysokich obrotach, ale można zamontować drugi wentylator i amniejszyć obroty. Jest dosyć ciężki z wentylatorem waży kilogram, a trzyma się na plastikowej podstawce. Jeden z tych dwóch pozostałych Mugen zasłania dwa gniazda RAMu, co całkowicie go wyklucza. Teraz nawet zastanawiam się nad Silentiumpc Spartan, ale jakoś trudno mi to przchodzi. Dalej nie mogę się zdecydować.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_16_coolerow_-_ktory_chlodzi_najlepiej.-3266.html

Tutaj jest taki test 16 coolerów - ciekawa to to jest, praktycznie nie ma "doskonałego" chłodzenia.



Możesz sprawdzić np Scythe Mine 2 dobry wydajny cooler, lub legendarny Scythe Mugen 2. Na oba trzeba mieć sporo miejsca w budzie. Ewentualnie taki jaki jak ja mam Scythe Yasya też da radę schłodzić ten procesor i mieści się w typowych budach. 

Nie na to klikłem, ale odpowiedź jest, tylko trochę wyżej.


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 06 2013 - 18:04

No to sprawdź Thermalright Macho HR02 wersję z mniejszym wentylatorem ma bodajże 155cm wysokości. Jeden z wydajniejszych coolerów.

Co do tekstu że wentylator w Yasya wyje to chyba na max obrotach. U mnie na podkręconym Q6600 (grzałka) jest skręcony na 700RPM bo masz w zestawie potencjometr do regulacji obrotów i cicho i chłodno. W stresie max 60 stopni. 


  • 0

#5 Pojemnik

Pojemnik

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 30 06 2013 - 19:20

Straszna maciora ten Macho. Chyba zostanę na razie przy Kabuto. Jak będzie coś nie tak to wtedy się zastanowię. W matrixie nie ma dużo informacji o tym coolerze. i7 3770K się grzeje, ale po podkręceniu, ja się tym nie zajmuję. Zobaczymy - może sam stwarzam sobie problem. Nie śmiałbym się gdyby się okazało że że skromniejszy wiatrak niż Kabuto da sobie radę z temperaturami procesora. Zobaczymy. Dziękuję za zainteresowanie.


  • 0

#6 BESTPCINFO_PL

BESTPCINFO_PL

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 14 07 2013 - 12:50

Wybacz ale Kabuto to shit przy HR-02 Macho. Owszem, ten Thermalright nie jest maly ale za to mega-wydajny i do tego cichutki ;)


  • 0

#7 Pojemnik

Pojemnik

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 27 07 2013 - 23:20

No i tak. Nie będzie Kabuto, ani jakiejś wydajnej jednostki, myślałem o Ferze SPC, ale trochu mnie przeraża to że do obudowy wejdzie na styk. A jak nie wejdzie. Pomyślałem o chłodzeniu BeQiiet - zobaczymy. temat można zamknąć.


  • 0

#8 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 28 07 2013 - 21:35

Kabuto to ci wiele nie schłodzi bo to wydajnościowa padaka...



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych