Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sapphire X1950pro 512mb AGPx8


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mungen

mungen

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 27 04 2008 - 23:02

Witam mam nastepujacy problem-postaram sie go opisac najdokladniej jak moge:
Posiadam karte jak w temacie(Sapphire X1950pro 512mb AGPx8),po przesiadce z 7600GS(DDR2 xD -inaczej bym nie zmienial) zauwazylem powazny problem.Otoz radek ma o wiele nizsza wydajnosc w grach nizeli GF.Mam wlaczonego frapsa i np przy tej samej grze(ustawienia grafiki,miejsce)obraz poprostu muli....czyli jezeli np na Gf mialem 30kl/s teraz jest o ok 10kl/s mniej...i powtarzam ze poprostu jest zamula(brak klatkowania,artefaktow itp-sprawdzalem na paru tutulach-analogicznych z GF ktorego uzywalem)-az mialem ochote wywalic kompa za okno.Po przeszukaniu licznych postow na forach Pomyslowy Dobromir xD czyli ja :turned: postanowil rozwiazywac problem.Pierwsze co powrot do ustawien default podzespolow=0 O/C,nastepnie wymienilem standartowa suszarke na ZALMAN VF700 ALCU, dodalem takze radiatorki na GPU VRM i delikatny nawiew spod spodu na nie(temp w stres.-ok107st)-no i nic nie pomoglo.Idac dalej za ciosem zmniejszylem taktowanie GPU do 500mhz-jednak problem pozostal.-format C: tez nic nie dal- xD.Naprawde nie wiem co zrobic....
Temp(stres) rdzen GPU-68, GPU VRM-107,CPU-49-no i powtarzam nie ma zadnych artefaktow,zadnych innych dziwnych zachowan(reset kompa itp), nic nie jest podkrecone.
Gdzie tu moze byc problem?
Uzywam Catalyst 7.7,AMD XP 3200+,1.5gbRAM(Kingston 400mhz),DVD-RW,1xATA(80gb),1xSATA(80gb),zasil.MC350ATX-2.0PFC
Z tego co czytalem to zasilacz jest w miare, no i sie tez zastanawiam czy moc zasilacza ma cos wspolnego ze zwalnianiem,zamulka grafiki w grach.Jak pisalem reset nie wystepuje-system stabilny.
Osobiscie mam dwoch "podejrzanych":
1-temp GPU VRM-jezeli jest za duza-to jak ja zbic bardziej-moze jakis pomysl na chlodzenie tego elementu
2-niestety zasilacz-bo slychac ze pracuje(w 3D) w "sprincie"-ale tu pojawia sie pytanie ktore postawilem powyzej
Jezeli ktos z Was bedzie w stanie skutecznie mi pomoc to chyba do konca zycia bede dawal datki w kosciele;), a tak na serio to bardzo prosze o pomoc
PS.prosze powstrzymajcie sie od komentarzy co robi taka karta w takim konfigu-ona poprostu siedzi i ma dzialac!!-dostalem ja ze tak powiedzmy w spadku wiec...

  • 0

#2 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 07 05 2008 - 12:37

bo Fraps robi tyle screenow ze komp nie wyrabia wiec niedarady zeby bylo ponad 20fps ja na gf 8600 GT Palit mam 10 fps wiec? w Enemy Territory

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: klatkowanie obrazu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych