Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samsung s7- szybkie ładowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 rafal2500

rafal2500

    Początkujący

  • 94 postów

Napisano 22 04 2017 - 12:06

Witam stałem się właśnie posiadaczem samsunga s7 (na pokładzie od razu android 7.0). Mam pytanie dotyczące szybkiego ładowania czy to prawda, iż jest ono zabójcze dla baterii i diametralnie skraca jej żywotność? W ustawieniach jest opcja wyłączenia tego trybu tylko czy jeśli będą ładował tą ładowarką w zestawie to czy mimo wszystko S7 nie będzie nadał ładował się szybkim trybem?. Jeżeli tak to czy może być pomocnym ładowanie za pośrednictwem USB lub też np ładowarką od starszego samsunga (miałem Grand 2 wcześniej). Z góry dziękuję za odpowiedź.



  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 04 2017 - 14:48

Skrócenie życia baterii to przede wszystkim pełne ładowanie baterii od 0% do 100%. Lepiej ładować, gdy stan baterii wynosi nie mniej niż 15% i ładować do 80% (niektóre telefony czy laptopy mają taką funkcję) i lepiej ładować częściej(mniejszy stres dla baterii). I tak mamy:

ładowanie od 0% do 100% – bateria wytrzyma ~500 cykli takiego ładowania.
50% - 1500 cykli
75% - 3500 cykli
90% - 4700 cykli

Co za tym idzie, im częściej ładujemy tym lepiej dla telefonu, tylko z tą uwagą, aby nie zostawiać telefon w ładowarce przez cały czas. Czyli najlepiej odłączyć telefon z ładowarki po pełnym ładowaniu. Z drugiej strony nie rozumiem po co ograniczać funkcjonalności telefonu, aby zachować jego witalność na długie lata.. obawiam się, że Samsung S7 za kilka lat nie będzie już atrakcyjnym telefonem, a więc nikt specjalnie nie będzie się interesował stanem baterii.. przy niewłaściwym użytkowaniu(pełnym rozładowaniu) zapewniasz baterii życie na około.. 3 lata. Wracając do tematu najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ładować na noc zwykłą ładowarką, a w ciągu dnia tą szybką.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych