Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samoczynne resetowanie się komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zur27

Zur27

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 07 2010 - 16:30

Witam. Jeżeli ten temat napisałem w złym dziale, to przepraszam...
Przy włączaniu komputera nic nowego się nie pojawia, czasem zostaje na chwile czarny ekran. Gdy pojawia się panel wyboru użytkowników, komputer sam się resetuje po okresie 10sekund. Mam zasilacz Codagen model 300 XI o mocy 300 Watów.
Ne wiem w czym tkwi problem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 20 07 2010 - 08:39

Za mało danych o sprzęcie. Powiedziałbym że to wina zasilacza bo jak na dzisiejsze czasy to ma małą moc, ale być może do twojego sprzętu jest ok. Odkurz kompa szczególnie okolice procka i gniazd pamięci, nie zaszkodzi też zdjąć obudowę z zasilacza i też odkurzyć - jeżeli nie jest już na gwarancji przy okazji obejrzyj dokładnie płytę główną i zasilacz czy nie ma spuchniętych kondensatorów :D.
Co instalowałeś ostatnio? Czy da się uruchomić w trybie awaryjnym?
Pozdrawiam

  • 0

#3 Zur27

Zur27

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 20 07 2010 - 13:50

Po kliknięciu na tryb awaryjny pojawia się na 30minut czarny ekran, a potem jedynie mruga biała kreska w lewym-górnym rogu.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 20 07 2010 - 14:32

Kiedy ostatnio robiłeś odświeżanie systemu na partycji C?.Co jakiś czas choćby raz do roku należy przeprowadzić konserwację komputera, a więc, usunięcie ewentualnego kurzu z miejsc, programem anty-wirusowym lub anty-spyware przeskanować komputer, potem programem optymalizującym jedną z opcji czyszczenie szybkie co dzień czyścić komputer pozostałymi opcjami wystarczy raz na miesiąc, raz na trzy miesiące lub co pół roku defragmentację dysku twardego. Tu wygląda na problem programowy z systemem.
  • 0

#5 Zur27

Zur27

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 20 07 2010 - 16:19

Ostatni format miałem z 3 miesiące temu. Mimo to komputer jest strasznie zakurzony, po oczyszczeniu jednak błąd nie ustępuje. A szybkie skany robiłem codziennie.
  • 0

#6 Zur27

Zur27

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 21 07 2010 - 09:21

Udało mi się uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: reset komputera restart komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych