Skocz do zawartości


Zdjęcie

SB live 24bit/Genius 5.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 chris880

chris880

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 09 2007 - 05:27

Witam, niedawno zakupilem karte SB live 24bit i głosniki Genius 5.1 .... podłaczyłem glosniki i idą tylko na przednich .... co jest grane ? Woofer, centralny oraz tylne nie graja w ogole o co może chodzić i jak to naprawic ?

Kable są dobrze podłaczone!
Sterowniki zainstalowane!
Zmienione ustawienia na 5.1!
Głosniki są podłączone kablem din-9

  • 0

#2 uwe87

uwe87

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 09 2007 - 12:16

Witam
Miałem podobny problem (mam taki sam zestaw), tylko mi nie działał tylko głośnik centralny a reszta tak....
Jeśli grają Ci tylko 2 fronty to na pewno masz złe ustawienia lub karta dźwiękowa jest uszkodzona. Ściągnij najnowsze stery do karty i poustawiaj tam konfiguracje na 5.1. Zaznacz funkcję CMSS 3D na Stereo Surround.
Ja miałem takie coś że centralny odzywał się jako woofer i odwrotnie.... Coś jest z takimi zestawami, bo dużo słyszę że ludzie mają problemy z tymi geniusami, ale za to jaki dźwięk :)

P.S masz model 3000 czy 5000 ??

pobaw się i napisz , postaram się pomóc

Pozdrawiam

  • 0

#3 chris880

chris880

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 09 2007 - 12:38

Już naprawilem problem, nie działa tylko lewy tylni ... reszta działa, głos jest znakomity, ja mam 5000. Postaram się naprawić ten lewy tylni ... przy testach wykrywa go i daje głos, tyle, że ten głos jest strasznie cichy i przytłumiony
  • 0

#4 uwe87

uwe87

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 09 2007 - 13:09

I w czym był problem ?
  • 0

#5 chris880

chris880

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 09 2007 - 14:02

W tym, że glosnik nadal nie działa, zmienialem kable, zmienialem głosniki, ale wszystkie dzialają poprawnie .... wydaje mi się, że to wina subwoofera, bo na tym wejsciu (tylni lewy) zaden glosnik nie dziala, tzn działa ale ledwo słyszalnie i dzwiek jest przytlumiony i niewyrazny.
  • 0

#6 kobros

kobros

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 01 2008 - 16:16

W tym, że glosnik nadal nie działa, zmienialem kable, zmienialem głosniki, ale wszystkie dzialają poprawnie .... wydaje mi się, że to wina subwoofera, bo na tym wejsciu (tylni lewy) zaden glosnik nie dziala, tzn działa ale ledwo słyszalnie i dzwiek jest przytlumiony i niewyrazny.

Witam mam ten sam problem z lewym glosnikiem tylnym moze rozwiazales juz ten problem bardzo bym prosil o odpowiedz, z gory dziekuje.
Zaznaczam ze posiadam karte SB Audigy LS.
  • 0

#7 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 04 02 2008 - 15:48

Mam Genius 5000 + SB Live! 5.1, z poczatku mialem problem z SUBem, ktory mimo 75W mocy, milczal jak grob przy odsluchu. Wydaje sie, jakby zestaw byl bardziej przystosowany do wspolpracy z DVD, jako kino domowe, niz glosniki komputerowe. Producent zamiescil w komplecie pomaranczowa przejsciowke CHINCH dlugosci 15cm, jest to oczywiscie konwerter sygnalu CENTRALA/SUB na SUB/CENTRALA - zmieniajacy kanaly. Rozwiazanie przydatne dla posiadaczy kart dzwiekowych nie obslugujacych funkcji BASS REDIRECTION.

Aha, polecam sprawdzic biegunowosc podlaczenia satelit do SUB'a. Kabel bialo-czarny - zacisk czerwony, kabel czarny - zacisk czarny.

Ps. Ogolnie zadowoleni po zakupie, czy pozostaje niedosyt jakosci dzwieku? :rolleyes:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych