Skocz do zawartości


Rysiu_1985

Rejestracja: 09 gru 2010
OFFLINE Ostatnio: 14 06 2015 21:07
-----

Moje tematy

Raz widzi dysk a raz nie

09 12 2010 - 14:43

Witam

Mam bardzo dziwny problem z dyskiem WD Green Power 640GB 64MB cache (Win widzi go jako WD640AARS-00Y5B1).

Problem z dyskiem jest taki że raz jak kompa uruchamiam to dysk jest wykrywany, a raz nie. Nie ma przy tym żadnego problemu typu długie oczekiwanie na wykrycie dysku, czy jakieś widoczne problemy, po prostu przechodzi jak by go w ogóle nie było. Częstotliwość z jaką się włącza, lub nie to ok 50%. Co więcej jeżeli się włączy to działa cały czas poprawnie, nie znika w czasie pracy systemu, przechodzi wszystkie testy bezbłędnie, SMART nie odnotowuje żadnych błędów.

Sprawdzałem kable zasilania i taśmy SATA, ale to nie jest problemem. W kompie są w sumie 4 dyski, a ten chodzi razem z drugim identycznym w RAID 0 i wszystkie dyski działają doskonale, z wyjątkiem tego jednego.

Dawno bym go oddał do serwisu, ale problemem jest tutaj RAID bo to prawie 1,2 TB danych do zgrania, a nie bardzo mi się chce to robić, a poza tym pewnie przeszedł by testy bez problemu i wrócił do mnie taki jakiego oddałem.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem??