Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ruch religijny Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 28 09 2012 - 16:26

Dołączona grafika

Dziś chciałbym wam zaprezentować ruch religijny Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti, który od kilku miesięcy stara się o rejestrację w spisie Związków Wyznaniowych w Polsce. Pastafarianie, bo tak należy nazywać członków tej religii wierzą, że stwórcą świata jest tytułowy Potwór Spaghetti, a przodkami ludzi są piraci.
Dlaczego by nie umożliwić rozwoju religii i jej legalizacji w Polsce? A jak wy zapatrujecie się na statut tej religii i spis wyznań w Polsce ;)

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 28 09 2012 - 22:13

Na twoim miejscu nie obrażałbym czyichś uczuć religijnych. Faktem jest, że niewidzialny i niewykrywalny Latający Potwór Spaghetti stworzył świat, zaczynając od góry, drzew i karła. Wszystkie dowody na rzecz ewolucji zostały specjalnie podłożone przez niego. Poza tym co przekonałoby niejednego do tej wiary to FSM ma wiele zalet, których nie mają inne religie – takich jak wulkan piwny i striptiz w niebie czy święto religijne w każdy piątek. Oficjalnym nakryciem głowy pastafarianina jest oczywiście durszlak i po tym nakryciu możemy poznać fanatycznych przedstawicieli tej szybko zdobywającej popularność religii wśród.. agnostyków i ateistów :P

  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych