Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozłączenie Internetu przy więcej niż jeden komputer w sieci.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mexico

Mexico

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 31 01 2016 - 14:59

Tak jak w temacie mam problem w sieci domowej. Sytuacja wygląda następująco. Gdy korzystam z internetu na jedynym komputerze drugi wpinający się do sieci nie ma Internetu. Gdy robię rozlącz i połącz na tym drugim komputerze połączenie traci pierwszy i analogicznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 01 02 2016 - 08:17

Konfiguracja sieci - skąd, jaki router/modem itp. Nie jesteśmy jasnowidzami xD.



  • 0

#3 Mexico

Mexico

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 01 02 2016 - 21:32

Sieć w domu. Internet z Orange-Neostrada. Router TP-Linka.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 02 02 2016 - 08:16

Konkretny model. Czy prawidłowo jest skonfigurowana sieć - daj zrzut polecenia "ipconfig /all".


  • 0

#5 Mexico

Mexico

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 02 02 2016 - 19:58

TP-Link W8951ND zrzut mogę wstawić później bo ta sieć jest w innym domu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 03 02 2016 - 09:05

Przyjmuję więc, że połączenie z netem jest, sprawdź więc te opcje - to co nie opisane ma wartości domyślne jak w emulatorze ze strony tp-linka xD.

1. Interface Setup->Internet->Multicast - musi być włączony domyślnie na IGMP v2

2. Interface Setup->LAN - tu włączony serwer DHCP

I właściwie tyle - powinno działać na ustawieniach domyślnych. teraz konfiguracja komputerów - powinno wszystko działać na ustawieniach protokołu TCP/IP (wersja ipv4) przy włączonym DHCP, czyli "uzyskaj adres automatycznie". Jeżeli dalej nic to musisz dać zrzut polecenia "ipconfig /all" z obu kompów.


  • 0

#7 Mexico

Mexico

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 07 02 2016 - 21:49

Sprawdziłem na routerze. I wszystko wygląda tak jak opisujesz...Poniżej screeny.

 

 

Załączone miniatury

  • Komputer1.jpg
  • Komputer1a.jpg
  • Komputer2.jpg

  • 0

#8 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 08 02 2016 - 08:39

Skąd adres serwera DNS 192.168.1.1? Tak jest ustawiony we właściwościach kart sieciowych? Jeżeli tak to usuń te serwery i zostaw puste, albo wpisz jako  pierwszy 8.8.8.8, a drugi 8.8.4.4. W Interface Setup -> LAN - DHCP, masz zaznaczone wszystkie gniazda LAN jako włączone? Czy są jakieś wpisy w tabeli DHCP Table? I jak jest skonfigurowany DNS? Jak podepniesz oba kompy to pokazują połączenie sieciowe tylko brak netu, czy one się "widzą"?


  • 0

#9 Mexico

Mexico

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 08 02 2016 - 20:23

We właściwościach kart sieciowych jest ustawione aby pobierał automatycznie.Poniżej screen z routera. Jak jeden komputer jest wpięty do sieci to na drugim po jego włączeniu jest wykrzyknik przy zasięgu WI-Fi połączenie ograniczone. Klikam rozłącz i połącz i na tym pierwszym znika internet...

Załączone miniatury

  • tplink.jpg

  • 0

#10 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 09 02 2016 - 08:29

Sprawdź czy nie ma nowszej wersji firmware, jak tak to zapisz sobie ustawienia z sekcji Internet, wgraj firmware, zrób reset i skonfiguruj ponownie. Nie pisałeś że rozłączanie jest po wi-fi - oba kompy są tak podłączone? Czy w sekcji Interface setup->Internet jest włączona opcja NAT? Jeżeli nie to włącz. Sprawdź czy w opcjach zaawansowanych ustawienia kart sieciowych nie jest wpisany ręcznie adres MAC - jeżeli tak zresetuj to.


  • 0

#11 Mexico

Mexico

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 21 02 2016 - 14:37

Dzisiaj dopiero próbowałem z aktualizacją routera. Niestety bez skutku. Router odrzuca aktualizację. Nieudana aktualizacja!wczytywany plik został odrzucony przez router. W sumie dziwny ten plik aktualizacji jakiś ras. Kilka razy sprwdzałem wersje routera i różne pliki firmware wszędzie to samo...Wszystkie komputery są połączone po Wi-Fi. Opcja NAT jest włączona. Nie ma wpisanego ręcznie adresu MAC.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych