Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwój Tweaks.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 10 08 2011 - 18:44

Nie było mnie praktycznie rok, a bądźmy szczerzy niewiele się zmieniło na forum jak i na portalu, Tweaks jest ciągle starym, "dobrym" Tweaksem, ale.. czy na pewno dobrym?
"Kto się nie rozwija ten się zwija" , Zgodnie z tą zasadą chciałbym zaproponować podjęcie jakichś kroków w celu rozwijania portalu jak i forum.

Przede wszystkim:
- Ekipa ^ Jeden z adminów powiedział mi ostatnio, że jakiś moderator się obija. Czemu tak jest? Moderatorzy oraz administratorzy mają na zadaniu rozwijać portal i moim zdaniem należy bardziej pokierować ich pracą. Tematy są pisane w złych działach, o złych nazwach, a działy w żaden sposób się nie rozwijają. Przychodzą ludzie, pytają, otrzymują odpowiedź i odchodzą. Może należy zrobić coś by zatrzymać ich na dłużej?
Mam propozycje, aby każdy z moderatorów wykonał jakiś projekt, który wspomoże działalność Tweaks.pl. Każdy jest tutaj od czegoś specjalistą, każdy będzie potrafił napisać artykuł, zebrać linki czy może nawet coś bardziej ambitnego ; )
- Konkursy. Zgadza się, ludzie przychodzą, zabierają nagrody i znikają. Ale niektórzy z nich zostają również na dłużej i może warto spróbować je urządzać, a nagrodą niech będzie chociażby reklama na serwisie przez miesiąc lub dwa.
- Styl forum. Graficznie? Dno. Internet pełen jest for postawionych na IPB czy innym skrypcie, a tak naprawdę niewiele z nich się wyróżnia. Może warto coś z tym zrobić? Moim zdaniem najwyższy czas zadbać o wyrobienie sobie własnego stylu w sieci. Marki, która byłaby rozpoznawalna i do której chciałoby się wracać ze względu na ten klimat.
- Siła mailingu - Napisanych postów 218616 ----- > Wszystkich użytkowników 164059 co daje 1.332 na użytkownika z czego kilka tysięcy należy do stałych bywalców. Gdzie się podziali pozostali użytkownicy? Baza jest naprawdę spora i może najwyższa pora wykorzystać siłę e-maila, aby przypomnieć o sobie internautom. Z doświadczenia wiem, że e-mail raz lub dwa na miesiąc na pewno nie zaszkodzi. Nie zapychajmy im skrzynki pisząc "wejdź, wejdź, wejdź.". Przygotujmy dla nich ciekawe artykuły, konkurs czy inny bajer i napiszmy zachęcając ich do wspólnej zabawy.
- Portal - co się z nim dzieje? Został praktycznie zapomniany. Proponuję rozbudowanie działu download, artykuły, newsów itd, aby zachęcać internautów również do korzystania z tamtej części Tweaks. Niech ci, którzy wejdą przez portal rejestrują się z ciekawości na forum, a forumowicze rozwijają stronę. To jest INTEGRALNA część Tweaks i nie powinniśmy o niej zapominać w walce o lepsze wyniki.

Chwilowo to wszystkie, ale wierzę, że jest jeszcze dużo, dużo do zrobienia i inni pomogą mi podawać propozycję.

Chciałbym również przeprosić za to, że śmiem wytykać błędy witryny, bo przecież kim ja jestem? Jednym z miliardów internautów ;D Ale mam na celu ściągnięcie tych miliardów tutaj poprzez spełnianie ich oczekiwań względem forum komputerowego jak i zwykłej strony, na której można spędzić czas ze znajomymi.

Użytkownik Ziele edytował ten post 10 08 2011 - 18:44

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 08 2011 - 19:10

- Ekipa ^ Jeden z adminów powiedział mi ostatnio, że jakiś moderator się obija. Czemu tak jest?



Zazwyczaj przez brak czasu. ;D

- Konkursy. Zgadza się, ludzie przychodzą, zabierają nagrody i znikają. Ale niektórzy z nich zostają również na dłużej i może warto spróbować je urządzać, a nagrodą niech będzie chociażby reklama na serwisie przez miesiąc lub dwa.


Mak wspominał coś o jakimś konkursie który "nadchodzi".

- Styl forum. Graficznie? Dno. Internet pełen jest for postawionych na IPB czy innym skrypcie, a tak naprawdę niewiele z nich się wyróżnia. Może warto coś z tym zrobić? Moim zdaniem najwyższy czas zadbać o wyrobienie sobie własnego stylu w sieci. Marki, która byłaby rozpoznawalna i do której chciałoby się wracać ze względu na ten klimat.


Był przez jakiś czas styl "Executive", ale mak napisał że ludzie na nim nie klikali w reklamy.

- Siła mailingu - Napisanych postów 218616 ----- > Wszystkich użytkowników 164059 co daje 1.332 na użytkownika z czego kilka tysięcy należy do stałych bywalców. Gdzie się podziali pozostali użytkownicy? Baza jest naprawdę spora i może najwyższa pora wykorzystać siłę e-maila, aby przypomnieć o sobie internautom. Z doświadczenia wiem, że e-mail raz lub dwa na miesiąc na pewno nie zaszkodzi. Nie zapychajmy im skrzynki pisząc "wejdź, wejdź, wejdź.". Przygotujmy dla nich ciekawe artykuły, konkurs czy inny bajer i napiszmy zachęcając ich do wspólnej zabawy.



Mailing jest wysyłany, o zmianach i konkursach, nie za dużo daje.

- Portal - co się z nim dzieje? Został praktycznie zapomniany. Proponuję rozbudowanie działu download, artykuły, newsów itd, aby zachęcać internautów również do korzystania z tamtej części Tweaks. Niech ci, którzy wejdą przez portal rejestrują się z ciekawości na forum, a forumowicze rozwijają stronę. To jest INTEGRALNA część Tweaks i nie powinniśmy o niej zapominać w walce o lepsze wyniki.



Znowu opre się na zdaniu maka, i powiem że niedługo coś powinno sie ruszyć na portalu, szczególnie od strony CMS'a i jakości newsów.


Chciałbym również przeprosić za to, że śmiem wytykać błędy witryny, bo przecież kim ja jestem? Jednym z miliardów internautów :) Ale mam na celu ściągnięcie tych miliardów tutaj poprzez spełnianie ich oczekiwań względem forum komputerowego jak i zwykłej strony, na której można spędzić czas ze znajomymi.


A ktoś sie czepia że "wytykasz błędy" tweaksa? Bardzo pomocne są opinie userów. :)

  • 0

#3 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 10 08 2011 - 19:45

Zazwyczaj przez brak czasu. ;D


konkursie który "nadchodzi".


Był przez jakiś czas styl "Executive"


niedługo coś powinno sie ruszyć na portalu, szczególnie od strony CMS'a


Rok temu? Albo dwa :) miało się ruszyć. Wyciągnij wnioski ^


Więcej słów niż czynów.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 08 2011 - 07:03

Zgadzam się z Zielem za dużo słów obiecanek, pierwsze przecież na początek zmiana koloru ten ma większość forum. IDG ma swój styl, a tweaks jest podobny jak nie identyczny to źle, CHIP ma swój styl forum, goście są zmuszeni do oglądania reklam. Od reklam nie ucieknie żadne forum chcące się utrzymać, i nie musi to być reklama na klikanie.
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 15 08 2011 - 16:39

Zarówno Tweaks.pl jak IDG mają identyczny skin, a nie podobny. Jak widać domyślny jest najbardziej uniwersalny i nie zastąpi go inny skin dla for na które wchodzą zarówno ludzie którzy korzystają na co dzień z internetu jak i lamusy w tej dziedzinie ;] Aktualnie forum posiada reklamy, które nie są "agresywne", poza tym można je w każdej chwili wyłączyć zmieniając skórkę na forum. Z reguły na reklamy się klika, a jeśli się nie klika to reklama jest nieskuteczna i żaden reklamodawca nie jest zainteresowany takim eksponowaniem swoich produktów.
Wracając do konkursu to jego realizacja się wydłuża z powodu wakacji i nie mam wpływu niestety na przyspieszenie konkursu. Konkursu na pewno ruszy jeszcze przed końcem wakacji, a nagrody będą na tyle atrakcyjne aby coś zrobić ciekawego na forum, szczegóły konkursu się pojawią jak już będę znał nagrody.
  • 0

#6 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 15 08 2011 - 16:50

Ale ustalmy pewne zasady jak np 50 postów na forum poza działem off topic ;)
Niech konkurs polega na artykułach ;] Coś bym naskrobał ^^
  • 0

#7 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 08 2011 - 17:08

skin dla for


http://forów.pl ;)


Coś bym naskrobał ^^


Nie cwaniakuj ;]
  • 0

#8 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 17 08 2011 - 18:24

Oj, bo chciałbym coś w końcu wygrać ;]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych