Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnica między ethernet a kablem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 10 01 2009 - 22:26

No więc tak postanowiłem się was zapytać o pewną rzecz. W neostradzie, jak niektórzy wiedzą, są 3 możliwości odbioru połączenia:
1. Kablem USB (standardowa, ja jej używam)
2. Wi-fi (używana w laptopie)
3. Ethernet

I tu rodzi się moje pytanie. Czym różni się połączenie kablowe od ethernetu? Czy zyskuję/tracę na szybkości? Do czego jest przeznaczone? Czy warto przejść z USB na ethernet?

  • 0

#2 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 10 01 2009 - 22:34

Nie wiem, jaki Ethernet jest zamontowany w Livebox'ie, ale jak masz gigabitową kartę sieciową, to chociażby dla szybkości sieci lokalnej. Poza tym - czy ci się zdarzyło, żeby nagle internet się rozłączył albo sprawił jakiś problem?? Podobno połączenie via USB jest co nieco awaryjne. Jeśli nie masz USB 2.0, to zmiana jest wręcz konieczna, przynajmniej według mnie. Używam kabla Ethernet na obu komputerach i jestem zadowolony (chociażby z racji tego, że do Livebox'a mam po linii kabla jakieś 18 metrów)

  • 0

#3 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 10 01 2009 - 22:37

potocznie "kablem" nazywa poloczenie poprzez katrte sieciowa ethenret. Moim zdaniem jest to najlepsze poloczenie gdzie najmniej sie traci na predkosci lacza ale tak jak w przypadku usb jest ograniczone i malo mobilne ( z wiadomego powodu) WI-FI jest b.poreczne i mobilne w przypadku laptopa. Do stacjonarnego zdecydowanie podlaczenie "kablem"
  • 0

#4 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 10 01 2009 - 23:21

W przypadku polaczenia o dosyc niskiej przepustowosci, nie ma zbyt duzej roznicy pomiedzy USB a rj45.
Oczywiscie do polaczen sieciowych powinno sie uzywac przeznaczonego do tego kabla, jakim jest kabel sieciowy.

I ogolnie jak polaczysz 2 kompy w siec, i bedziesz chcial przeslac plik tekstowy z jednego kompa na drugi, to szybciej go przepiszesz niz przeslesz w przypadku USB.
  • 0

#5 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 10 01 2009 - 23:55

Dziękuję wszystkich za zainteresowanie. Ale wiecie jak to młody chłopak to lubię sobie przez sieć pyknąć w jakieś gry, ściągam różne filmy lub oglądam je na Youtube. Połączenie to 1mb/s więc nie wiem sam. Czy lepiej zmienić czy może pozostać przy tym usb? Nie łączę siecią z innymi komputerami itp. Komputer jest stacjonarny i raczej do użytku domowego. Więc jak radzicie ? Tak czy nie?
  • 0

#6 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 11 01 2009 - 00:47

usb nawet w wersji 1.1 ma spory transfer i z pewnoscia nie bedzie blokowal lacza, kabel UTP RJ45 kosztuje grosze wiec to juz od ciebie zalezy jak to podlaczysz. Ja osobiscie bym laczyl sie za pomoca "kabla"
  • 0

#7 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 11 01 2009 - 14:15

Przy połączeniu USB raz po raz będzie Cię rozłączać z internetem. Wiem, bo sam miałem to cudowne pudełko neostrady ;/
  • 0

#8 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 11 01 2009 - 14:57

Jak najbardziej podłączaj przez Ethernet. Najstabilniej i najprościej.

Mam do Was Panowie takie zapytanie jak już mowa o Livebox.
Jak wiadomo, posiada on gniazdo na wtyczkę USB typu A. Na jakimś forum wyczytałem, że można podłączyć tam różne urządzenia np. kamerke Internetową (przynajmniej w wersji Livebox od Orange.). Z ciekawości podłączyłem tam kamerę a potem pendrive, lecz nic się nie działo. Jak wiadomo, na pokładzie Liveboxa działa Linux, więc możliwości rozbudowania urządzenia za pewne są... spotkał się już ktoś z tym, aby tam coś podłączyć?

A jak ma się sprawa z zablokowanym bluetooth? Da się je jakoś odblokować? Czy już nie da rady...?
Nie to, że mi to do czegoś potrzebne... ale pytam z ciekawości i w wolnym czasie pobawił bym się... Bo Livebox wydaje mi się, że ma świetne możliwości, tylko problemem jest chałowe firmware...
  • 0

#9 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 11 01 2009 - 19:58

Co masz na myśli mówiąc zablokowany blutuf (czy jak to tam się pisze ;p). Livebox ma możliwość łączenia z internetem przez blutuf. Robiłem to nie raz, tylko wtedy max transfer wynosi 1,0 Mb/s.
  • 0

#10 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 11 01 2009 - 21:45

W nowych wersjach firmware Liveboxa bluetooth jest zablokowany bo podobno nie chodziło to jak należy... (wieszało sie itd..)
  • 0

#11 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 11 01 2009 - 22:49

Ja tam Ci polecam Etherneta... Ja go mam i nic nie zamula mi połączenia i nie zrywa mi połączenia ;)

  • 0

#12 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 12 01 2009 - 14:42

Jak wiadomo, na pokładzie Liveboxa działa Linux, więc możliwości rozbudowania urządzenia za pewne są... spotkał się już ktoś z tym, aby tam coś podłączyć?

Chcesz powiedziec, ze linuxy wspolpracuja z liveboxem, czy w pudelku (livebox) na jego hardware masz linuxa?
To wiele zmienia. Bo jajko gnu/linux to na dyskietke wchodzi, do tego iptables i w zasadzie jest juz router ^^

  • 0

#13 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 12 01 2009 - 17:52

Chodzi mi o to, że firmware Livebox to nic innego jak dostosowany pod niego Linux.
  • 0

#14 Figo22

Figo22

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 12 01 2009 - 20:35

z doświadczenia wiem, że najlepiej z liveboxem używać właśnie ethernetu... wifi zrywa często i gubi zasięg, a usb też ma czasem jakiś problem..
  • 0

#15 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 30 01 2009 - 17:49

z doświadczenia wiem, że najlepiej z liveboxem używać właśnie ethernetu... wifi zrywa często i gubi zasięg, a usb też ma czasem jakiś problem..

A masz jakies konkretne argumenty?
Przez ponad rok pracowalem z interentem przez USB i wszystko bylo w porzadku. Podpinalem sie przez rj45 tylko ze wzgledu na linuxy, na ktorych jak wiadomo internet przez usb nie prazy.
  • 0

#16 ohmesje

ohmesje

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 02 2009 - 18:59

Ja mam przez usb i jest mi tak wygodnie

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych