Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozłączanie internetu, D-Link DIR-300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 FlawiuszFlawiusz

FlawiuszFlawiusz

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 01 07 2009 - 23:28

Mam internet z osiedlowej sieci lokalnej dzielony po kablu na dwa komputery stacjonarne i bezprzewodowo na laptopa.
Niestety po pewnym czasie następuje rozłączenie internetu (Nie można wyświetlić strony). Czasem jeden komputer nie działa a pozostałe wręcz przeciwnie. Zdarza się też, że np. jedna strona działa(wczytuje się na bieżąco), działa też GG...
Po restarcie routera z poziomu przeglądarki problem znika (na godzinę, dwie...). Cały czas status jest wyświetlany jako "Internet online"
W ustawieniach nic ostatnio nie zmieniałem - jest na auto. Konfiguracja IP na komputerach też na auto(DHCP).


Gdzie może być problem? Może DNS?
Jak to naprawić?

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 07 2009 - 08:47

A sprawdź router/modem czy czasami się nie grzeje, ja mam modem SpeedStream i on od spodu grzeje się że mało nie poparzy ręki. I też po pewnym czasie mam problem z połączeniem jak do wyłączę na jakiś czas powiedzmy na 2-3minuty i z powrotem włączę, działa dobrze ale za chwilę jak znowu się zagrzeje problem znowu powraca. Dlatego ja zainstalowałem sobie chłodzenie na modemie. Chodzi o to że zbyt wysokie temperatury podzespołów elektronicznych może doprowadzać do destabilizacji pracy urządzenia. Oczywiście może na takie zachowanie może mieć jeszcze co innego. Ale był umnie przedstawiciel uługodawcy internetu i sprawdzał modem był wporządku nie stwierdził żeby modem był uszkodzony pod względem oprogramowania.

  • 0

#3 FlawiuszFlawiusz

FlawiuszFlawiusz

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 02 07 2009 - 17:28

To nie to - mój jest chłodny, w zacienionym miejscu i dobrze wentylowany - praktycznie się nie nagrzewa...
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 07 2009 - 20:45

to przeskanuj komputer jeden i drugi pod kątem wirusów i oczyść komputer programem Odkurzacz 11.
  • 0

#5 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 03 07 2009 - 19:15

Korzystasz może z programów typu BitTorrent .Nieodblokowanie portów pod te programy czasami może powodować zawieszanie się routera.
  • 0

#6 FlawiuszFlawiusz

FlawiuszFlawiusz

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 04 07 2009 - 01:26

Nie, komputery są czyste, a torrentów czy p2p nie używam...

Czy ustawienia DNS należy wprowadzać w systemie, czy w konfiguracji routera? Na ogół jest tak, że strony wyświetlają(choć wolno) się po wpisaniu adresu liczbowo, gdy tradycyjna metoda nie działa wcale... To chyba wskazywałoby jednak na problemy z konfiguracją DNS?

Czy adres DNS jest uzależniony od providera, czy są uniwersalne?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych