Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozbudowa komputera - komputer do gier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamot1

kamot1

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 03 2011 - 20:38

Witam wszystkich użytkowników forum - jestem tutaj nowy i piszę swojego pierwszego posta. Z góry dziękuję za życzliwość.

Mam swój starszy komputer i chciałbym rozbudować go do jak najpotężniejszej maszynki do gier dla dzieci. Podejrzewam, że wystarczy na początku wymienić/dodać kartę graficzną (bo aktualna jest na płycie głównej, a komp pierwotnie był kupowany do prac biurowych) na coś potężniejszego, oraz dodać trochę RAM'u i powinno być OK, ale jednak potrzebuję Waszej pomocy przy ewentualnych propozycjach, bo wypadłem z rynku "co teraz jest dobre i na topie" :P

Mój komp - specyfikacja (z programu SiSoftware Sandra):
- Intel Pentium Dual CPU E2160 @1.80 GHz
- płyta główna: Micro-Star International MS-7507
- chipset MSI 82945G
- RAM 2 GB DDR2
- karta video: ATI Radeon X1050 128MB (na szynie PCIe)
- dysk twardy: Hitachi 250 GB, SATA300, 7200 rpm, 7MB Cache

Proszę o propozycje modernizacji/rozbudowy kompa na coś sensownego do gier. Budżet: generalnie nieograniczony i z różnych propozycji wybiorę po przeanalizowaniu coś konkretnego. Oczywiście zdecydowanie wolę jakąś opcję typu najlepszy stosunek jakości do ceny, ale jeśli jakieś topowe karty graficzne będą także wchodziły w grę to poproszę o sugestie.

Dzięki.

  • 0

#2 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 29 03 2011 - 20:51

Budżet: generalnie nieograniczony


Generalnie zestaw za 7000zł też Ci będzie odpowiadał ?
Trzeba by złożyć nowy zestaw bo ten do gier to już nie bardzo :P

  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 29 03 2011 - 21:00

podaj jaki zasilacz ( marka ,moc )

ja bym tu tylko grafe zmienił bo reszty nie ma co ruszać , bo jak chcesz ten zestaw sporo zmienić to praktycznie wszystko poza dyskiem i napędem jest do wymiany.

grafa max co można tu wsadzić to GTS450 i to jesli zasilacz to nie szmelc.
http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gts450-512mb-ddr5128bit-dvihdmid-sub-pci-express,15273.html

Użytkownik jackass edytował ten post 29 03 2011 - 21:02

  • 0

#4 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 30 03 2011 - 07:06

Pierwsza do wymiany karta graficzna.

Dalej procesor słaby, nie podałeś taktowania zagara RAM-u.

#5 grogfeld

grogfeld

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 30 03 2011 - 11:15

Najnowszych gier to na tym nie odpalisz, a jak już to będą rwały. Jak napisał jackass podaj moc i markę zasilacza bo jest słaby to przy zmianie karty możesz mieć problemy.

Druga kwestia to niesprecyzowana ilość złociszy. Jeśli nieograniczona to polecam zakup (zlecenie złożenia) nowego zestawu, przy pozostawieniu może dysku, ale rozumiem, że chodzi o ewentualnie ok 1000 zł, więc zacznij od karty graficznej i ewentualnego zasilacza. Nie polecam jednak kupna mocnych kart bo przy takim procesorze i tak nic nie zrobisz. Ewentualnie zmień procesor na E7500 (ok 380 zł), kartę na powiedzmy ENGTS450 DirectCU TOP/DI 1GD5(ok 500 zł) i na pewno zasilacz no choćby Chieftec CFT-600-14CS albo jakiegoś Tagana (ok 280 zł). Tak oto wydasz ok 1200 zł i dzieciaki sobie pograją.

Wiem, że komuś ta propozycja może się nie spodobać, ale to tylko przykład bo wiem, że te podzespoły są wydajne i przynajmniej sprecyzowane.

Jeśli chcesz obniżyć koszty to kup starszego GF9800 GT, zmień procesor na słabszy (lub pozostaw obecny) i jeśli masz markowy zasilacz 500W to nawet nie ma co zmieniać. Wtedy wydasz 400 zł i tez będzie dobrze.
  • 0

#6 kamot1

kamot1

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 02 04 2011 - 10:58

Witam,

dziękuję za odpowiedzi i uściślam to o co mnie pytaliście:

- zasilacz - nie wiem jakiej jest marki, ale wiem, że jest 350 Watt - traktujmy go jako NONAME
- co do budżetu, to wiadomo, że nie chciałbym na razie inwestować w sprzęt za dużo, ale tyle ile wystarczyło by, żeby dzieciaki pograły sobie w Call Of Duty Modern Warfare, Assassin Creed, może Crysis :P (część pierwsza) i jakiś nowszy Need for Speed
- w pierwszej kolejności wstawię kartę graficzną (po sprawdzeniu czy zasilacz da radę) oraz dorzucę RAM - taktowanie hmmm chyba 266 MHz, ale nie jestem pewien, bo z głowy i z pracy piszę
- co procesora to faktycznie trzeba będzie się nad tym zastanowić - ale fajnie wiedzieć, że na tę płytę można wstawić coś silniejszego.
- nowego zestawu nie chcę kupować - to w przyszłości - a skupię się na rozbudowie tego

Czy może jeszcze są jakieś propozycje?

Dzięki i pozdrawiam
  • 0

#7 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 02 04 2011 - 12:16

nie oczekuj cudów ja na twoim miejscu kupiłbym tylko nową grafe GeForce 9800GT 512MB bo to max co możesz wsadzić pod ten sprzęt

proca lepszego pod tą mobo nie wsadzisz.


http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/innovision-geforce-9800gt-512mb-ddr3256bit-tvdvi-pci-express,16863.html
http://allegro.pl/nowy-ecs-9800gt-1gb-arctic-oem-kurier-1pln-fv-gw-i1533107691.html

Użytkownik jackass edytował ten post 02 04 2011 - 12:18

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zestaw do gier komputer od gier



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych