Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router vs Switch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 grbuy

grbuy

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 26 01 2009 - 03:26

Witam tak jak w temacie chciałem podzielić łącze internetowe na 2 kompy aby mieć dostęp do internetu i zarazem utworzyć Lana. Mój internet to taki śmieszny wynalazek nie jakie SSSI jest to internet radiowy, łącze bardzo śmieszne ponieważ raz mam prędkość 100kb raz 1mb, chciałem rozdzielić sygnał mojego SSSI na 2 kompy urządzeniem takim aby mi podzieliło go na 2 równe części, i zarazem będzie można zrobić Lana, i o ile jest taka możliwość że gdy jeden z kompów będzie wyłączony to cała prędkość będzie szła na 1 komputer. Proszę was wytłumaczcie mi o co w tym biega na taki prosty chłopski rozum, i które urządzenie będzie lepsze, z góry dzięki i pozdrawiam ;) :D ;] ;) ;]

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 26 01 2009 - 09:56

Radiowy mówisz.. Możesz użyć sobie switch'a , ale bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał jeszcze skonfigurować sobie sieć jeśli chcesz mieć LAN'a. Chodzi mi o adresy sieciowe, itp.
Z routerem oczywiście byłoby łatwiej.

  • 0

#3 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 01 2009 - 10:21

potrzebujesz Access Point'a oraz router

lub jesli mozesz laczyc sie z ta siecia z roznych komputerow na raz, sam Access Point (z trybem bridge)
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 26 01 2009 - 11:48

To ma być również LAN. Potrzebujesz router z punktem dostępowym dla sieci WAN. Ja np. mam taki: Intellinet Wireless G Router 523431 i ma on punk dostępowy WAN.
Najlepiej jak jest taka możliwość to spytaj usługodawcę jaki router musisz mieć aby działał, albo poproś kogoś kto się na tym zna aby na miejscu sprawdził wszystko - np jaką masz antenę - musi ona pasować do routera.
Pozdrawiam


PS. Lub np. taki: Netgear Wireless G DSL/Cable Router 4xLAN, 1xWAN - WGR614EE
  • 0

#5 grbuy

grbuy

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 26 01 2009 - 16:46

Aha spoko dzięki za odpowiedzi, usługodawca kiedyś mi mówił że mogę dzielić ten net nawet najzwyklejszym switchem, nawet kiedyś przy antenie montowali mi chyba jakiś router, jak net na nim chodził to nie pamiętam, ale się spalił po jakimś czasie i czy był lan też nie pamiętam, później siostra kupowała jakiegoś najtańszego switcha na allegro ale internet na nim mulił to pamiętam być może dlatego że za psie pieniądze, i nie próbowaliśmy na nim robić lana, ale to przeszłość, i teraz zmontowaliśmy mamie starego AMD ze szwagrem i chcieliśmy s powrotem podłączyć neta na 2 kompy, i z tej uwagi że net jest trochę lipny to chodzi o to żeby to funkcjonowało jak najlepiej, i żeby przy tym szło zrobić lana. No to chyba jednak wezmę tego routera a propo taki by spełniał moje wymogi??? http://www.allegro.pl/item529593021_pentag...ablowka_fv.html z góry dzięki wam za odpowiedzi! POZDRAWIAM!
w razie czego to internet odbieram anteną paraboliczną midi czy coś takiego ( http://www.strefainternetowa.com/zarow/index.html ) a i nie jest to raczej dsl

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych