Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router neostrady ADSL do szerokopasmowego neta


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 phpgeek

phpgeek

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 28 02 2011 - 12:29

Witam,
mam internet szerokopasmowy podłączany przez zwykłą wtyczke RJ45 czyli taką jak do zwykłej sieciówki. Moja siostra ma starego laptopa, w którym działa tylko Wi-fi. Pożyczyła od kolegi router, dokładnie taki -> asm_router_ar-1004_g , asmax-ar1004g. Ma on jak widzicie wyjście DSL. Kolega siostry upiera się, że można ten router podłączyć do naszego gniazdka internetowego poprzez wyjście Ethernet na routerze, tylko trzeba go odpowiednio skonfigurować. Moim zdaniem się nie da, ale specem nie jestem i mogę się mylić. Może ktoś zna się na tym i może napisać jak to jest z tym routerem? ;)

Użytkownik phpgeek edytował ten post 28 02 2011 - 12:40

  • 0

#2 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 28 02 2011 - 12:42

Powinno działać, tylko że nie przez Ethernet, tylko przez DSL podpinasz kabel od gniazdka telefonicznego.

  • 0

#3 phpgeek

phpgeek

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 28 02 2011 - 12:49

Powinno działać, tylko że nie przez Ethernet, tylko przez DSL podpinasz kabel od gniazdka telefonicznego.

Ale to są inne wtyczki. Ta do mojego internetu nie pasuje do tego wejścia DSL na routerze;/ Dodam, że obecnie też mam router - Dlinka DIR-100, ale tylko kablowego - i do wejśćia WLAN na tym routerze podpinam kabelek (RJ45), a drugi koniec do gniazdka internetowego.

Użytkownik phpgeek edytował ten post 28 02 2011 - 12:51

  • 0

#4 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 28 02 2011 - 15:27

Bo w tym routerze za WAN robi DSL, Najlepiej jak byś podał od jakiego dostawcy masz internet? Neostrada, Netia?
  • 0

#5 phpgeek

phpgeek

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 28 02 2011 - 16:21

Bo w tym routerze za WAN robi DSL, Najlepiej jak byś podał od jakiego dostawcy masz internet? Neostrada, Netia?

Internet mam nie przez linie telefoniczną operatora telekomunikacyjnego. Dostawca mojego łącza to (Nplay), i to chyba jakoś przez światłowody idzie, ale nie jestem pewien. Także to nie jest łącze DSL, dlatego właśnie chciałbym wiedzieć czy da się na tym routerze skonfigurować połączenie internetowe nie przez DSL? (mimo, że uważam że nie bo coś tam sieci liznąłem na studiach, ale ten kolega siostry twierdzi że da się, ba! nawet tak robił). Także jak to jest;>

Użytkownik phpgeek edytował ten post 28 02 2011 - 16:23

  • 0

#6 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 28 02 2011 - 19:57

Nie da się, pozostaje zakup zwykłego routera, bez modemu ADSL i innych bajerów.
  • 1

#7 phpgeek

phpgeek

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 01 03 2011 - 15:46

Ok, tak myślałem ;) dzięki

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych