Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router Wi-Fi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wiedzmin20

Wiedzmin20

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 11 2007 - 17:15

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić router wi-fi w celu rozdzielenia internetu na 5 komputerów i zracam się z prośbą o pomoc. Nie bardzo wiem co powinienem kupić. Mam łacze internetowe z kablówki(3-6Mbs), więc bedzie potrzebny router w którym da się ustawić MAC'a. Pozatym musi mieć wyjścia na kable i-oraz dobrze działające Wi-Fi. Przy okazji musi być niedrogi oczywiście (mile widziane nic powyżej 140zł). Niestety nie bardzo się na tym znam. Czy dwie antenki są lepsze od jednej? Czy są jakieś problemy z tańszymi routerami? np. zanik sieci jeżeli komp jest bardziej od niego oddalony( u mnie nie będzie to więcej jak 10 m)lub spowolnienie prędkości łącza? Proszę o pomoc!Dołączona grafika

  • 0

#2 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 13 11 2007 - 19:49

hmmm...............

  • 0

#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 13 11 2007 - 20:30

Raczej na pewno nie da się pogodzić Twoich wymagań z ceną do 140 złociszy...
  • 0

#4 Wiedzmin20

Wiedzmin20

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 11 2007 - 21:40

No tak jak myślałem - nic za darmo. W takim razie co mogę uzyskać za cenę 140 zł ? i ile kosztowałby mnie router który całkowicie spełniałby moje wymagania. Podejrzewam , że na większości routerów da się wprowadzić numer MAC pewnie na każdym też nie będzie większych problemów z połączeniem kablem. Jedyne czego nie jestem pewny to Wi-Fi a zależy mi, aby działało poprawnie (żadnych przestojów , spadku prędkości i 3 komputery podłączone). Miałem kiedyś router bezprzewodowy i na łączu 2Mb śmigał aż miło na dwóch komputerach jednocześnie, ale to było za granicą i nie pamiętam co to za firma.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych