Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router Netii ciągle zrywa połączenie. Gdzie przyczyna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 88andrzej88

88andrzej88

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 02 2013 - 17:13

Witam!
Jestem tutaj nowy, to mój pierwszy post z góry dziękuje za odpowiedź.

Posiadam następująca sieć:

Router bezprzewodowy(1) do którego dochodzi internet, podłączone do niego mam:
dwa pozostałe rutery: router bezprzewodowy(2), router bezprzewodowy(3) oraz połączenie kablowe z jednym komputerem


Internet mam z Neti i raczej jest to wina złego podłączenia czy ustawień a nie operatora.

Mój problem polega na tym, że często nawet kilka razy dziennie internet po prostu przestaje działać i jedynym znanym mi rozwiązaniem jest reset routera(1) po 1-2 minutach sieć normalnie funkcjonuje.
Czasami zdarza się tak, że chodzi cały dzień bez problemu jednak jedno przerwanie na dwa dni to minimum.

Zauważyłem, że czasami internet przestaje działać równolegle z telefonem (odebranie telefonu = koniec internetu)

Bardzo proszę o pomoc w tej sytuacji, mogę zamieścić dodatkowe informacje czy zdjęcia.

Pozdrawiam
Andrzej

Załączone miniatury

  • xyQkENxwe8FYlhFj1-Pcyzsdfi88XrKISACQDXVO38s.jpeg
  • xHDTa7xg-Z-ciEzDeqCtObaklL7DByaJv3SAw_AJ3l8.jpeg

  • 0

#2 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 14 02 2013 - 14:37

Jedyne co moge podejrzewać to 3 routery bezprzewodowe, ktorych moc sygnalu wzajemnie sie zakloca. Dla testu podlacz wszystkie sprzety kablami (jesli mozesz), zaloguj sie do nich i wylacz WiFi. Zobacz jak bedzie dzialac.
Inna mozliwoscia jest to, ze router nie jest przystosowany do takiej przepustowosci z jaka pracujesz. Mialem taka sytuacje u rodzinki. Te same objawy - net raz na jakis czas zatyka sie i pada. Okazalo sie, ze to stary router jeszcze w technologii G. Obecnie powinno byc N. Poczytaj specyfikacje tech. wszystkich swoich routerow.
Ostatnia mozliwoscia jest to, ze nie sa to routery, ani switche, tylko zwykle HUBy. I wtedy jesli 1 sprzet potrzebuje duzo zasobow to kradnie je od innych, az te padaja z powodu przekroczenia czasu oczekiwania na odpowiedz serwera.

Użytkownik 100nka edytował ten post 14 02 2013 - 14:41

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: router



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych